Władze miasta zdecydowały, by w rejonach najczęściej odwiedzanych przez turystów pojawili się sezonowi handlarze. Na urzędowej stronie pojawiło się ogłoszenie przetargowe na wydzierżawienie stoisk przy Skwerze Jana Pawła II. Ma być to sposób na ożywienie sezonu turystycznego i zatrzymanie turystów na dłużej.

Przy skwerze Jana Pawła II, na czas wakacji, mają stanąć stoiska. O tym, kto w tym miejscu będzie prowadzić sezonowy handel zdecyduje ogłoszony przez miasto przetarg.

– Nie trzeba być wielkim obserwatorem, by zauważyć, że nasze miasto świeci pustkami. Jeśli idziemy ulicami Mrągowa to, prócz restauracji czy kawiarni, nie ma się przy czym zatrzymać. Zauważyliśmy, że turyści, którzy odwiedzają nasze Mrągowo przejdą się po mieście i uciekają do Mikołajek czy Giżycka, miejscowości latem tętniących życiem. U nas tego nie ma i stąd pomysł, by nieco ożywić te miejsce – powiedział nam wiceburmistrz Mrągowa Tadeusz Łapka.

Wynajem miejsc pod stoiska handlowe to dla miasta także interes. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą stawki. To okaże się po rozstrzygnięciu przetargu. Jak czytamy w ogłoszeniu, do użytku oddane zostaną dwa stoiska handlowe po 6 m2 oraz cztery po 8 m2. Wiadomo też, że nie wszystko będzie można sprzedawać u podnóża pomnika Jana Pawła II. Dozwolone będą artykuły spożywcze, zabawki, balony, drobne upominki oraz pamiątki. Przetarg odbędzie się 10 czerwca w Urzędzie Miasta.

Miasto planuje udostępnić teren pod sezonową działalność handlową także w okolicy plaży na osiedlu Grunwaldzkim. Dzięki temu zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają mieć możliwość zaspokojenia pragnienia czy głodu w niedalekiej odległości od rozłożonego ręcznika.

– W czasie wakacji większość mieszkańców i turystów spędza czas na naszych plażach. Wielu z nich nie ma ochoty zaopatrywać się wcześniej w napoje i pożywienie, czy też wychodzić z plaży, by pójść do sklepu. Problemu nie mają korzystający z plaży miejskiej. Chcemy, by sezonowy handel odbywał się także na plaży na osiedlu Grunwaldzkiej. Będą to dwa góra trzy stoiska np. z napojami czy lodami – dodaje Tadeusz Łapka.

Sezonowy handel w Mrągowie rozpoczyna się pod koniec czerwca i trwa do końca sierpnia. Od lat na czas wakacji stoiska handlowe rozstawiają się przy plaży miejskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem władz, to sezonowe punty sprzedaży powstaną także przy skwerze Jana Pawła II i na plaży Grunwaldzkiej.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# qwerty 2019-05-13 20:46
Miasto świeci pustkami? Dziwna ta wasza samorządowcy polityka. Najpierw protestujecie przeciwko trasie "16" na Ełk, a potem dziwicie się, że turyści do was nie przyjeżdżają. I nie przyjadą, bo wybiorą morze lub południe, bo tam lepsze, nowoczesne drogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania 2019-05-11 11:47
Może tak supermarket od razu,po co kramy?jutro pozamykają z powodu plajty.nie dajcie się wpuścić w maliny,policzci e koszta,chyba że 3 burmistrz dopłaci do interesu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zawiedziona 2019-05-11 08:54
Wczoraj kupilismy ziemniaki na " Fabryce" skalp " pod Górką" - porażka. Opakowanie 2,5 kg a nadawało się di spożycia może 0,5 kg. Każdy ziemniak inny, pomieszane gatunki i co drugi zgniły, zżarty grzybem, zgniłe. Czy ktoś dba o jakość towaru szczególnie warzyw w tym sklepie. Sklep piękny, przestrzeń super, dział mięsny wspaniały ale te ziemniaki ...pochodzą z FHU "DIM" sp,j,ul. Przemysłowa 1 Kętrzyn gospodarstwo 14/18/2448 14/18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mniam mniam 2019-05-13 11:19
Bo ziemniaki/karto fle/pyry kupuje się tylko u znanego gospodarza. Tam chemii będzie niewiele lub wcale ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marta 2019-05-10 13:23
Super pomysł, oby to wyszło ..... Dawno taka koncepcja powinna paść ze strony władz.... Nalezy uczyć się od innych np. Mikołajki, Gizycko itp....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mateusz 2019-05-10 22:30
Oczywiście, że tak również popieram, może w końcu to miasto ożyje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij