Władze miasta zdecydowały, by w rejonach najczęściej odwiedzanych przez turystów pojawili się sezonowi handlarze. Na urzędowej stronie pojawiło się ogłoszenie przetargowe na wydzierżawienie stoisk przy Skwerze Jana Pawła II. Ma być to sposób na ożywienie sezonu turystycznego i zatrzymanie turystów na dłużej.

Przy skwerze Jana Pawła II, na czas wakacji, mają stanąć stoiska. O tym, kto w tym miejscu będzie prowadzić sezonowy handel zdecyduje ogłoszony przez miasto przetarg.

– Nie trzeba być wielkim obserwatorem, by zauważyć, że nasze miasto świeci pustkami. Jeśli idziemy ulicami Mrągowa to, prócz restauracji czy kawiarni, nie ma się przy czym zatrzymać. Zauważyliśmy, że turyści, którzy odwiedzają nasze Mrągowo przejdą się po mieście i uciekają do Mikołajek czy Giżycka, miejscowości latem tętniących życiem. U nas tego nie ma i stąd pomysł, by nieco ożywić te miejsce – powiedział nam wiceburmistrz Mrągowa Tadeusz Łapka.

Wynajem miejsc pod stoiska handlowe to dla miasta także interes. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą stawki. To okaże się po rozstrzygnięciu przetargu. Jak czytamy w ogłoszeniu, do użytku oddane zostaną dwa stoiska handlowe po 6 m2 oraz cztery po 8 m2. Wiadomo też, że nie wszystko będzie można sprzedawać u podnóża pomnika Jana Pawła II. Dozwolone będą artykuły spożywcze, zabawki, balony, drobne upominki oraz pamiątki. Przetarg odbędzie się 10 czerwca w Urzędzie Miasta.

Miasto planuje udostępnić teren pod sezonową działalność handlową także w okolicy plaży na osiedlu Grunwaldzkim. Dzięki temu zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają mieć możliwość zaspokojenia pragnienia czy głodu w niedalekiej odległości od rozłożonego ręcznika.

– W czasie wakacji większość mieszkańców i turystów spędza czas na naszych plażach. Wielu z nich nie ma ochoty zaopatrywać się wcześniej w napoje i pożywienie, czy też wychodzić z plaży, by pójść do sklepu. Problemu nie mają korzystający z plaży miejskiej. Chcemy, by sezonowy handel odbywał się także na plaży na osiedlu Grunwaldzkiej. Będą to dwa góra trzy stoiska np. z napojami czy lodami – dodaje Tadeusz Łapka.

Sezonowy handel w Mrągowie rozpoczyna się pod koniec czerwca i trwa do końca sierpnia. Od lat na czas wakacji stoiska handlowe rozstawiają się przy plaży miejskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem władz, to sezonowe punty sprzedaży powstaną także przy skwerze Jana Pawła II i na plaży Grunwaldzkiej.

mb

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij