Seniorzy musieli na to miejsce poczekać blisko pół roku, początkowo otwarcie planowano na grudzień ubiegłego roku, ale opłacało się. W budynku po Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ulicy Sienkiewicza powstał Klub Seniora, a wczoraj odbyło się jego uroczyste otwarcie.

– Uważam, że jest to wspaniały pomysł. Ta placówka z całą pewnością będzie cieszyć się dużą popularnością wśród mieszkańców w kwiecie wieku, bo, nie ma co ukrywać, Mrągowo jest miastem seniorów – mówi przybyły na otwarcie senior z Mrągowa.

Długo wyczekiwany Klub Seniora wczoraj oficjalnie otworzył się na mieszkańców. Mrągowscy seniorzy mają do dyspozycji budynek o powierzchni 249,57 m2, a w nim sale pobytu dziennego, konferencyjną, komputerową i rekreacji-ruchowej, pokoje gier i rękodzieła oraz kuchnię.

– Takiego miejsca mieszkańcy oczekiwali, zwłaszcza Ci, którzy są ociupinkę starsi ode mnie. Bardzo się cieszę, że taki klub powstał i że mogliśmy pozyskać środki zewnętrzne na ten cel. Zapraszam wszystkich, bo będzie to klub otwarty – dodaje burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.

To miejsce jest szansą na aktywizację mieszkańców w wieku 50 plus, przyznaje Katarzyna Królak operator mrągowskiego klubu seniora.

– Chciałabym, by było to miejsce inicjatyw fajnych, by seniorzy mogli tu przyjść odpocząć, wypić kawę, ale także rozwijać swoje pasje i zainteresowania czy porozmawiać w ramach grup wsparcia. Chciałabym, by to miejsce mogło leczyć duszę, bo różne trudne sytuacje spotykają nas w życiu, a szczególnie seniorów. W momencie, kiedy oni się zamykają w domu, wyłączają się z życia społecznego, to pojawiają się choroby, depresje. Natomiast, kiedy ludzie są aktywni są zdrowsi i szczęśliwsi.

Wczorajsze zainteresowanie uroczystością otwarcia klubu seniora pokazuje, że mrągowscy seniorzy chcą wychodzić z domów i integrować się z innymi.

– Jesień życia to ten moment w życiu, kiedy można robić wiele rzeczy, których wcześniej nie można było ze względu na brak czasu, na obowiązki. Przyjemnie jest popatrzeć, kiedy nasi rodzice, dziadkowie tak miło spędzają czas – mówi europoseł Karol Karski.

Na mapie Warmii i Mazur znajdziemy już kilkanaście klubów seniora, wczoraj dołączyła do nich mrągowska placówka, z czego radości nie kryje Sylwia Jaskulska, radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– Kolejne kluby seniora, które powstają na Warmii i Mazurach to dowód na to, że seniorzy chcą się integrować, chcą być ze sobą. Swoją ciężką pracą zasłużyli sobie na to, by takie miejsca, jak te w Mrągowie, powstawały. Myślę, że będzie to wspaniały obiekt, który będzie tętnił życiem.

Sylwia Jaskulska, podkreśla także, że samorządy powinny organizować więcej tego typu klubów, tym bardziej, że są na to spore pieniądze. Modernizacja budynku, w którym znajduje się mrągowski Klub Seniora to 211 963,80 zł, z czego 88 275,47 zł to dofinansowanie właśnie z Programu Senior Plus.

 

Otwarcie Klubu Seniora w Mrągowie - fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij