Seria alarmów bombowych w szkołach w całej Polsce trwa. Informacja o rzekomym podłożeniu bomby dotarła także do jednej z mrągowskich szkół. Jak ustaliła nasza redakcja, wczoraj po godzinie 23:30 dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie otrzymał maila o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Maila o otrzymaniu sygnału o ładunku otrzymało wczoraj wieczorem I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. Jej dyrektor odebrał go dziś po godzinie 6:00 i poinformował odpowiednie służby, które zabezpieczyły i sprawdziły budynek.

– Po zgłoszeniu sprawy odpowiednim służbom do szkoły przyjechały dwie ekipy policyjne. Pirotechnicy sprawdzili cały budynek i poinformowały nas, że nic nie znaleźli – poinformował nas dyrektor I LO w Mrągowie Jan Parda.

Na szczęście alarm był fałszywy, a maturzyści na egzamin nie musieli czekać. W mrągowskim liceum matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się zgodnie z harmonogramem – o godz. 9:00.

– Policja już kilka dni temu informowała różne urzędy i instytucje, a także szkoły o tym, że w tym tygodniu może wystąpić seria fałszywych alarmów w szkołach, których celem jest sparaliżowanie przebiegu egzaminu maturalnego. Funkcjonariusze apelowali do dyrekcji placówek o zachowanie rezerwy i spokoju w takiej sytuacji, nie mniej o każdorazowe zgłaszanie tego faktu jednostce Policji – mówi Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej komendy policji.

Mrągowska szkoła nie jest jedyną w województwie, która otrzymała sygnał o ładunku. Takie informacje otrzymały dziś także szkoły m.in. w Olsztynie, Nidzicy czy Działdowie.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij