Trzy dni temu rodzina Ostapczuk z Kozłowa straciła cały dorobek życia. Pożar zabrał im dach nad głową i nie mają do czego wracać. Dziś by odbudować rodzinny dom, potrzebują pomocy. Przyjaciele pogorzelców uruchomili już internetową zbiórkę datków, za pośrednictwem której można wesprzeć rodzinę.

Ogień zabrał Włodzimierzowi i Wiesławie Ostapczuk dach nad głową. Z małżeństwem mieszkał także brat pana Włodzimierza – Mikołaj. Domownicy w sędziwym wieku po wybuchu butli z gazem stracili dorobek całego życia.

Pożar wybuchł w piątek 3 maja. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o płonącym domu o godzinie 11:00. I choć strażacy, którzy pojawili się na miejscu robili, co w ich siłach, to ogień strawił niemal cały dom.

To był rodzinny dom, mój dziadek mieszkał w nim od 1962 roku, powiedział nam wnuk pogorzelców Dave Ostapczuk. – Niestety życie jest nieprzewidywalne. Moja rodzina straciła wszystko, nie ma słów, które mogłyby opisać, co teraz czujemy. Prosimy o wsparcie w tak trudnych dla nas chwilach.

Dom spłonął niemal doszczętnie, a to co cudem uniknęło płomieni, zostało zalane wodą i nie nadaje się już do użytku.

Z pomocą pogorzelcom przyszli przyjaciele, którzy zorganizowali internetową zbiórkę datków. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć rodzinę Ostapczuk i pomóc im odbudować dom, mogą wpłacać pieniądze za pośrednictwem strony pomagam.pl

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij