Obchody 3 Maja w Mrągowie zaplanowano na molo przy Skwerze Jana Pawła II. Piknik Dworski, przygotowany przez Centrum Kultury i Turystyki, to warsztaty, pokazy, koncerty i rozgrywki. Sprawdźcie, jak nasze miasto upamiętni uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Jeśli chcecie poczuć klimat XVIII-wiecznego życia, wziąć udział w dworskich zabawach i warsztatach tańca i obejrzeć scenki rodzajowe, to przyjdźcie na molo przy skwerze Jana Pawła II. Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na mrągowian czekać będzie mnóstwo atrakcji.

W programie:

  • 12.00 AMADEUS TRIO
  • 12.30 CORONA FLORUM
  • 13.00 WARSZTATY tańca dworskiego dla publiczności
  • 15.00 AMADEUS TRIO 15.30 CORONA FLORUM
  • 16.00 ZABAWY dawne i TAŃCE dworskie dla publiczności

WARSZTATY KALIGRAFII - uczestnicy będą mogli, jak za dawnych czasów kształtować charakter oraz cierpliwość w doskonaleniu starannego i estetycznego pisania, zdobionego również artystycznie.

CHARAKTERYZACJA HISTORYCZNA - w specjalnie przygotowanej plenerowej garderobie charakteryzatorka przeistoczy chętne osoby w osiemnastowieczną damę lub sarmackiego dostojnika.

DUŻE SZACHY - to klonkurenscja dla dobrych strategów, którzy nie omieszkają podjąć wyzwania i spróbować swoich sił w plenerowych rozgrywkach szachowych.

DREWNIANE KLOCKI - olbrzymia ilość klocków wykonanych z drewna, czyli tak jak kiedyś bawiły się dzieci.

Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych impreza przeniesiona zostanie do Centrum Kultury i Turystyki.

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Travel Girl 2019-05-05 19:04
Travel Girl Like Me,Girl Guides publishes traveling guidebooks for women. Online, we feature stories that inspire and empower women to travel the world.
http://www.isyourgirl.me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zawiedziona 2019-05-04 11:48
zdjęcie z pikniku majowego ale nie z tego roku..... już kłamstewko..... ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Logik 2019-05-06 09:42
Trudno żeby 2 maja 2019 dać zdjęcie z 3 maja 2019...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# imię 2019-05-03 18:37
impreza dla seniorów, a co dla młodzieży. słabo, słabo, słabo. jakie to atrakcje ?
amfiteatry puchy,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robik 2019-05-03 21:38
A czy byłaś/byłeś że się wypowiadasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zawiedziona 2019-05-03 15:44
Dlaczego tych fajnych imprez nie zorganizowano w małym amfiteatrze i otaczającym go skwerze ? Zniszczyć trawniki, brak ławek dla widzów - co to ma być ? Czy w naszym mieście tak właśnie świętujemy ? Jak amfiteatr w mieście nie potrzebmy to go rozebrac i w to miejsce zorganizować coś dla mieszkańców.... .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robik 2019-05-03 21:43
I kolejna osoba, która na pewno była i widziała tegoroczne obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Czyli według "Mrągowianka" dzieci miały uczestniczyć w warsztatach kaligrafii na dworze, przy +10 stopniach i zmiennej pogodzie.
Trochę czasami trzeba wcześniej pomyśleć a zanim się napisze takie przemyślenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianka 2019-05-03 15:40
Może władze naszego miasta odpowiedzą " po co zbudowano w mieście "mały amfiteatr" ? jest fajna scena, uczestnicy - mieszkańcy miasta i goście mają gdzie usiąść, a organizuje sie jakieś imprezy na mola, nie ma gdzie usiąść, trawniki są niszczone - czy ktoś z mieszkańców naszego miasta to rozumie i umie wytłumaczyc zawidzionym mieszkańcom ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# super 2019-05-02 18:39
Bardzo dobra impreza. Super
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkaniec powiatu 2019-05-02 11:28
lipa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Malgosia 2019-05-02 11:25
Czy takie przebieranki za free?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Przebieranka 2019-05-06 09:40
Tak, udział we wszystkich imprezach pikniku był DOBROWOLNY i DARMOWY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij