Od rana spływają do nas informacje ze szkół. Wiemy już, że strajk zawiesili nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte, Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. We wszystkich placówkach rady klasyfikujące maturzystów odbędą się już dziś. Otrzymaliśmy także informację, że w poniedziałek szkoły zaczną normalnie funkcjonować, a uczniowie wrócą na lekcje. 

OŚWIADCZENIE NAUCZYCIELI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. OBROŃCÓW WESTERLATTE W MRĄGOWIE

26 kwietnia 2019r. protestujący nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie podjęli decyzję o zawieszeniu strajku i przeprowadzeniu klasyfikacji uczniów klas maturalnych. Chcemy w ten sposób pokazać, że to my, a nie rządzący, przestrzegamy obowiązującego prawa. To my, a nie rządzący, szanujemy uczniów i nie traktujemy ich instrumentalnie. Wierzymy, że podjęte przez nas dotychczasowe działania spotkają się ze zrozumieniem.

----

OŚWIADCZENIE NAUCZYCIELI CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO 

Strajkujący nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w dniu 26 kwietnia 2019 roku podjęli trudną decyzję o zawieszeniu strajku. Jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi, którzy w ten sposób udowodnili, że najważniejsze dla nas jest prawo, którego bezwzględnie przestrzegamy. Zapewniamy Rodziców i Uczniów, że egzaminy maturalne odbędą się zgodnie z planem. Jednocześnie dziękujemy wszystkim za wszelkie głosy wsparcia i zrozumienia.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij