Reprezentacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zwyciężyła w powiatowych eliminacjach Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Prócz licznych nagród, zwycięzcy uzyskali także awans do etapu wojewódzkiego.

W tegorocznym etapie powiatowym konkursu wystąpili reprezentanci jedynie trzech szkół średnich: Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza”, Zespołu Szkół nr 2 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, na którego obiektach tradycyjnie odbył się turniej. Zabrakło zaś reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego. Jak przyznali organizatorzy - Starostwo Powiatowe w Mrągowie - sytuacja była utrudniona ze względu na trwający od 8 kwietnia strajk nauczycieli.

Organizatorzy przygotowali pięć konkurencji. Uczestnicy najpierw musieli zmierzyć się z testem wiedzy o ruchu drogowym, a następnie wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, znajomością obsługi motoroweru, a także umiejętnościami praktycznymi z jazdy motorowerem oraz samochodem z zamocowanym tzw. talerzem Stewarta.

W zakresie udzielania pierwszej pomocy, uczniów oceniał Tomasz Charaziński z mrągowskiego SOR-u. Nad prawidłowością przebiegu całego turnieju czuwał natomiast asp. sztab. Zdzisław Biały kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Mrągowie.

– W turnieju biorą udział świeżo upieczeni kierowcy, więc prócz sprawdzenia ich umiejętności i rywalizacji, takie wydarzenia pozwalają wpoić im zasady bezpieczeństwa na drodze. Zaskoczyła mnie wiedza tych młodych ludzi. Choć najwięcej problemów sprawiły pytania z historii polskiej motoryzacji, to z nimi również poradzili sobie nieźle. Godne pochwały były także ich umiejętności za kierownicą. Pomimo, że został narzucony czas przejazdu, to wyznaczono trasę przejechali świetnie – przyznaje Zdzisław Biały.

Zaciętą rywalizację wygrali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie – Cyprian Komar, Radosław Tarasewicz i Dawid Rolka, którzy przyznają, że motoryzacja to ich pasja.

– Motoryzacja to nasza pasja, to coś czego uczymy się w szkole, a dodatkowo staramy się spędzać każdą wolną chwilę na pogłębianiu wiedzy w tym zakresie. Dziś udało nam się wygrać eliminacje powiatowe, ale przed nami jeszcze etap wojewódzki. Wziąć udział w turnieju i sprawdzić się będziemy mogli także w przyszłym roku, bo został nam jeszcze rok nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie – przyznali po konkursie zwycięzcy.

Drugie miejsce w turnieju zajęli uczniowie Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza”, a trzecie – Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły. Dodatkowo, organizatorzy przyznali trzy nagrody najbardziej wyróżniającym się zawodnikom, a te trafiły w ręce Cypriana Komara, Radosława Tarasewicza i Łukasza Cagary.

Powiatowe eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij