Najbardziej gorącą sprawą jest obecnie kwestia matur. Klasyfikacyjne rady pedagogiczne w mrągowskich szkołach średnich zostały ustalone na jutro, jednak dyrektorzy nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy – ze względu na trwający od 8 kwietnia strajk – uda się zatwierdzić oceny tegorocznym maturzystom.

Trwa 16. doba protestu. Strajkujący nauczyciele od rana meldują się w swoich szkołach i zapowiadają, że nie zamierzają odpuszczać. O kontynuowaniu protestu do odwołania zawiadomili już przed przerwą świąteczną.

Jak czytamy w piśmie, w przypadku nieprzerwania strajku, czyli braku porozumienia z rządem, strajkujący nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu mrągowskiego nie wezmą udziału w posiedzeniu rady pedagogicznej zatwierdzającej roczną klasyfikację. Być może dojdzie również do sytuacji, że w niektórych szkołach maturzyści nie będą mieli wystawionych ocen. Nasze stanowisko jest zgodne z większością szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie władze znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie, które pozwoli nam wrócić do uczniów. Ufamy, że społeczność Mrągowa rozumie, iż walczymy o dobro dzieci i młodzieży, czyli o nowoczesną, otwartą szkołę z dobrym nauczycielem.

To stanowisko strajkujących nauczycieli z czterech szkół średnich na terenie Mrągowa - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Oświatowo-Sportowego “Baza”, I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły.

Egzaminy w gimnazjach i szkołach podstawowych odbyły się mimo strajku. Teraz ważą się losy tegorocznych maturzystów, bowiem przed egzaminem dojrzałości, który powinien rozpocząć się 6 maja, w szkołach odbyć się muszą rady klasyfikacyjne. Czasu pozostało niewiele, bo rok szkolny w klasach maturalnych kończy się już w najbliższy piątek.

Czy w mrągowskich szkołach zagrożone są tegoroczne matury? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższych dniach. Wiadomo, że dziś zebrać ma się prezydium ZNP i zapaść mają kluczowe decyzję, czy strajk nauczycieli będzie zawieszony na czas matur.

Jeśli strajk będzie kontynuowany, to dyrektorzy mrągowskich będą mieli problem z klasyfikacją uczniów klas maturalnych, bo w radzie musi uczestniczyć większość zwykła grona pedagogicznego. Co w przypadku strajkujących w Mrągowie szkół będzie niemożliwe.

Protest jest masowy. W I Liceum Ogólnokształcącym nie strajkuje pięciu z dwudziestu sześciu nauczycieli, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego do protestu przystąpiło ponad 70% kadry. Podobnie sytuacja wygląda w Zespole Szkół nr 2, gdzie na liście strajkujących jest 30 z 46 nauczycieli.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Travel Girl 2019-05-05 19:05
Travel Girl Like Me,Girl Guides publishes traveling guidebooks for women. Online, we feature stories that inspire and empower women to travel the world.
http://www.isyourgirl.me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Baba Jaga 2019-04-26 03:45
DLA ILU STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI WYSTARCZY TAKA LEKCJA? ILU ZMĄDRZEJE ? NIE ŁUDŹMY SIĘ - NIE WIELU . DLACZEGO ? CÓŻ . BO TAK FUNKCJONUJĄ SPOŁECZEŃSTWA . PSYCHOLOGIA POSIADA NA TO ZWROT : DYSONANS POZNAWCZY . MIEDZY INNYMI OKREŚLA ON BRAK PRZYZNANIA SIĘ DO BŁĘDU W MYŚL ZASADY : JA PRZECIEŻ NIE MOGŁEM SIĘ POMYLIĆ . PAN WALDEMAR ŁYSIAK ANALIZUJĄC ZACHOWANIA RÓŻNYCH SPOŁECZEŃSTW , POCZYNAJĄC OD GREKÓW, RZYMIAN AŻ PO WSPÓŁCZESNE DOSZEDŁ DO WNIOSKU , ŻE LUDZI ROZUMIEJĄCYCH MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA TYCHŻE SPOŁECZEŃSTW JEST NIE WIĘCEJ NIŻ 30 % .RESZTA TO ZAWSZE JEST TO BIBLIJNE STADO . JEDYNYM RATUNKIEM NA TO JEST EDUKACJA . CZYTANIE I SŁUCHANIE SIĘ MĄDRYCH LUDZI .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-26 12:03
Zjedz lepiej Jasia i Malgosie. Głodna nie jesteś sobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ..... 2019-04-25 19:49
No wielki sukces ZNP. Na miejscu strajkujących nauczycieli oddałabym legitymację. Do września, do kolejnej kompromitacji.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nauczyciel 2019-04-25 16:43
Stali,stali i żeśmy się zesrali!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pytanie 2019-04-25 15:21
Koniec strajku? Od poniedziałku dzieci do szkoły?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antysocjalista 2019-04-25 09:13
Po 1988 roku udało się sprywatyzować wiele dziedzin życia. Dzięki temu dobrze działają restauracje, telefony itp. Działają z roku na rok coraz lepiej. Niestety: służba zdrowia i edukacja nadal tkwią w PRL-u.
Więc z roku na rok działają coraz gorzej.Tymczase m żadna szkoła nie zbankrutowała. Każda ma zapewniony dopływ klientów. Nie musi się o dzieci starać. Więc bimba sobie na nas!!!
Bo w normalnym kraju liczy się dobro klienta. Klientami szkół szkół jesteśmy my – rodzice. To my płacimy za szkoły – i to my powinniśmy w nich rządzić.
Tak samo, jak rządzimy restauracjami. Po prostu nie chodząc do złych knajp i doprowadzając je do bankructwa.
Tymczasem szkołami rządzą politycy, urzędnicy i nauczyciele.
Wszyscy – tylko nie rodzice.
My nawet boimy się powiedzieć nauczycielom, co o nich myślimy – bo potem dziecko będzie miało przechlapane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-24 14:21
Głupim narodem łatwiej rządzić. Naród dał się przekupić za tę wszystkie 500+. Zazdrość ze ktoś miał odwagę zawalczyć o swoje, jeśli wam źle zróbcie to samo i wtedy też Was rząd tak samo potraktuje. Solidarnie Państwo to mit. PiS tak podzielił swą nienawiścią Polaków ze aż przykro czytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nauczyciel 2019-04-24 18:09
1234.Do czterech się nauczył-eś,aś.C ały naród nie jest głupi,tylko większość nie popiera tej formy protesu.Poniżej czytałam,że maturzyści też popierają nauczycieli,cie kawe którzy? Chyba Ci,co nie podchodzą do matur.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marian 2019-04-24 12:01
Czytam komentarze i zastanawiam się co będzie dalej?? 90% komentarzy przeciwko postawie strajkowej nauczycieli lub plujących na nich. Żyjemy jeszcze w wolnym kraju, kraju skąd wywodzi się Mickiewicz, Chopin, Szymborska, Kochanowski, Różewicz, Miłosz, Skłodowska, Moniuszko, Konopnicka i wielu innych dzięki którym Polska jest znana na świecie. Za sukcesem każdego z nich stoją nauczyciele. To nauczyciele, mentorzy, wychowawcy kładli podwaliny pod ich dorobek naukowy, literacki czy artystyczny. Nie pojmuję jak można psioczyć na nauczycieli a zarazem chcieć mieć solidnie wykształcone dziecko?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 123456 2019-04-24 13:01
A kto psioczy na strażaków, leśników, pracowników lidla czy biedronki ? No kto ma takie mniemanie o sobie ? A może to tylko troska rodziców o swoje dzieci, bo ktoś odmawia im prawa do nauki ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty 2019-04-24 07:58
Egzaminy gimnazjalne były, 8-klasistów były, będą i matury. Jaki obecnie sens tego strajku ? Żaden. A jedyny efekt, to brak kasy za czas strajku i zero podwyżki. Nauczyciele, czy nie macie czasem wrażenia, że warszawka najzwyczajniej was ogrywa - i rząd, i broniarz ?? Im kasy nie zabraknie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mi 2019-04-25 10:54
spokojnie, starostwo powiedziało, że zapłaci :) tylko ciekawe skąd wezmą tyle pieniędzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lol 2019-04-25 12:33
zapłaci...chyba z własnej kieszeni, bo na pewno nie z publicznych środków...RIO już czeka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosia 2019-04-23 17:01
Ja mam propozycję, aby kazdy rodzic maturzysty zajrzał do statutów szkoly, moze sie tak zdarzyć, ze jest tam zapis o tym, iż uczeń ma zagwarantowane przystąpienie do egzaminu maturalnego!
Należy zobaczyć tylko jak to jest sformulowane w danej placowce! A jak dziecko nie zostanie dopuszczone do matury to dobry mecenas i pozew zbiorowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gall anonim 2019-04-23 16:12
Drodzy nauczyciele, droga wolna, jak każdy obywatel tego kraju drogę zawodową możecie wybrać, a raz wybraną możecie śmiało dalej zmieniać. Jeżeli jednak znajdzie się przedstawiciel tego uciemiężonego zawodu przywołujący hasła o specjalnej misji etc., to wówczas - również śmiało - można udzielać korepetycji offline/online. Naturalnie wystawiając rachunek i uiszczając daninę publiczną PIT. Taka dodatkowa forma zarobkowania mogłaby zostać podjęta, gdy przedstawiciele wszystkich innych zawodów pracują, tj. Wielki Czwartek i Piątek, wtorek po Wielkanocy, przerwa między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, ferie, okres wakacyjny etc etc. Prawdopodobnie wysokość wynagrodzenia nie odbiegałaby w takim scenariuszu od innych pracujących mieniących się tytułem magistra (może inżyniera) o zbliżonym wysiłku podjętym w okresie studiów i po nich, ekspozycji na czynniki ryzyka związanego z pracą etc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abcd... 2019-04-23 13:31
Szkoda waszych dzieci i ich przyszłości a nie wiadomo jak długo jeszcze ta farsa potrwa. To jest czas wyrwany z życiorysu waszych pociech - czas, którego nikt nie. zwróci. Jak po tym wszystkim, co teraz ci ludzie pokazują, zaufać im ponownie i powierzyć dzieci do nauki i wychowania? To jest niemożliwe,poni eważ oni przepuścili resztki swojego autorytetu i całkowicie stracili szacunek społeczny. Trzeba działać natychmiast, wszak wykształcenie dzieci to nasza największa lokata kapitału.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 14:04
To że CAŁKOWICIE stracili szacunek to wyczytales z paska TVP?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ..... 2019-04-24 07:53
I to jest ten wasz apolityczny strajk ? Wyluzuj. Oby pisiorom odwagi starczyło, i zakończyli ten wasz kabaret duńskim lokautem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lekarz 2019-04-23 20:59
Stoperan weź i się ogarnij.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trzmiel 2019-04-24 14:02
A Ty pawulon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tom 2019-04-23 12:53
Myslę że to już najwyższy czas żeby rząd zaczął działać nie ma już czasu na rozmowy. Przyszłość uczni jest zagrożona niestety ale trzeba zacząć zwalniać tych nieodpowiedzial nych nauczycieli z nadzieją że reszta z nich wróci po rozum do głowy a później do szkół.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 14:01
Uczni... Ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abcd... 2019-04-23 12:46
Inteligencja strajkujących: 1) Absolwenci SP i gimnazjów  będą teraz składać papiery do szkół średnich - raczej będą omijać, te które blokują swoim uczniom możliwość zdawania matury. 2) Klasyfikacja ucznia w klasie maturalnej to podsumowanie pracy ucznia i nauczyciela. Dla ucznia brak klasyfikacji oznacza niemożność przystąpienia do matury. Dla nauczyciela nie wykonanie klasyfikacji oznacza jego zawodową niewydolność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 14:00
To gdzie te dzieci złoża papiery skoro wszystkie szkoły średnie strajkuja? A może do przedszkola bo te nie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Emi 2019-04-23 12:42
Uczniowie i rodzice ! Reagujcie, dobijajcie się do kuratorium. Tylko w naszym województwie nie było żadnych zgłoszeń. Też możecie zawalczyć o swoją prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 14:06
Kuratorium przysle strażaków i leśników i będą matury o co come on..a nie strazacy moga byc tym razem zajeci, bo zagrizenie pozarowe, to moze budowlancy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# podaj cegłę 2019-04-25 09:05
Budowlańcy ? Tam przynajmniej trzeba ciężko pracować !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# osp 2019-04-24 11:08
Strażakiem jest się przynajmniej z powołania, czego o was nauczyciele powiedzieć już się nie da...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grenada 2019-04-24 14:10
Jeśli księdzem również to gratuluję towarzystwa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lol 2019-04-24 08:01
....powielasz bzdury z mediów. No cóz, skoro dla was kasa z dotacji unijnych (krowa+) to to samo co budzet centralny (podwyżki 1000 pln)....wiedza się kłania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-24 15:24
A Ty wybierasz co Ci wygodnie, 500+ 300+ też jest z unii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 4321 2019-04-25 08:59
500+,300+,podwy żka dla budżetówki-to budżet PL; krowa+,świnka+ to już unijne dotacje. Ekwiwalent (którego nie będzie) za strajk to też budżet PL. Czytaj ze zrozumieniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-25 14:14
A wiesz co to sarkazm?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 12:18
Jarosław Gowin: „Polska młodzież została wzięta jako zakładnicy”, Jacek Sasin: „branie z nich zakładników zdecydowanie nie jest dobre”, wypowiedź rodzica dla „Wiadomości” : „Jestem wściekła na grupę nauczycieli, która moje dziecko wzięła za zakładnika”..A WY już tylko to powtarzanie, pranie mózgu zostało zrobione
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antysocjalista 2019-04-23 11:55
Natychmiastowe przekształcenie subwencji oświatowej w osobisty bon oświatowy, przekształcenie szkół w spółki tak samo, jak kiedyś zrobiono z przychodniami lekarskimi, likwidacja Karty nauczyciela, odbiurokratyzow anie szkolnictwa, rezygnacja z centralnych programów kształcenia. To na początek. Oczywiście tych zmian trzeba chcieć. Ten rząd ich nie chce. Gdyby nauczyciel działał na wolnym rynku, nie byłoby strajków, bo rozmowa o podwyżkach byłaby rozmową albo z klientem – uczniem, albo szefem, czyli dyrektorem szkoły. Dlaczego o tym nie mówią strajkujący i rządzący?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# n.rękarynku 2019-04-24 11:11
Dodaj, że nauczyciel to jedyny zawód, który po 89 r. "nie spotkał się" z wolnym rynkiem, czyli pracuje najlepszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-23 11:31
MATURZYŚCI

MATURZYŚCI. UCZNIOWIE.

APELUJĘ POMAGAJCIE SWOIM NAUCZYCIELOM.
NIE POZWÓLCIE ZROBIĆ SIE
ZAKŁADNIKAMI RZĄDU

ZAKŁADNIKAMI RZĄDU.
IDŹCIE WSPIERAC SWOICH NAUCZYCIELI.
NIE UDZIELAJCIE SIĘ DEMAGOGII RZĄDU, TROLI INTERNETOWYCH I INNYCH IMBECYLI.
STAŃCIE DO WLAKI O PRZYSZŁOŚC NAUCZYCIELAM CZYLI NARODU I OJCZYZNY.
RODZICE NIE POZWÓLCIE, ABY RZĄD I INNI DECYDOWALI O MATURACH I WYCHOWAWCACH WASZYCH DZIECI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dkf 2019-04-23 17:58
siusiu, paciorek i rączki na kołderkę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Irena 2019-04-23 17:44
Zapisz sobie to co teraz napiszę obrońco oświaty. Rząd już swoje postulaty zaproponował i basta. Chcesz wspierać to bierz transparent i krzycz. To że piszesz wszystko z Wielkiej litery pokazuje tym co to czytają jakim jesteś prostym człowiekiem. Popraw się JÓZEF Z ortografii to pewnie byłeś prymusem w poprawch sprawdzianów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-24 04:14
IRKA
IRKA

ZAPRASZAM CIE NA LODA.
CHOĆ PRZEZ CHWILĘ ZAMKNIESZ SWOJA PAPĘ.
PRZESTANIESZ OCENIAĆ MOJE POGLĄDY. HEHE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Irena 2019-04-24 11:07
Oj Ty nie dobry chłopczyku. Proponujesz 73 letniej kobiecie loda Miałeś trudne dzieciństwo a teraz próbujesz zaistnieć. Tu masz tylko możliwość wyrażania swoich poglądów.Slowni k ortograficzny mogę ci dać chłopcze. Hahahahah napisz czekam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-24 11:57
IRKA.
YRKA.
LUDZIE W TWOIM WIEKU JEDZĄ LODY. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM BABCIU. TOBIE JEDNE LODY W GŁOWIE. TEKST MÓWI O INNYCH. I NIE PRÓBUJ ZAGLĄDAĆ MI W OKO ODBYTU. BO POTRAKTUJĘ CIE GAZEM. MOJE DZIECIŃSTWO-MOJ A SPRAWA. JASNE?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-24 12:04
Yrka

YRKA

JA NIE DOBRY. TY NIEDOBRA.
MÓWI CI TO COŚ?
ZOSTAW SOBIE TEN SŁOWNIK ORT. Lepiej Ty mi nic nie dawaj. Jesteś stara, biedna i zużyta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# łukasz 2019-04-24 16:49
siusiu, paciorek i rączki na kołderkę dziecioczku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# #łukasz 2019-04-27 20:49
pocałójta w pałke wujta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczeń 2019-04-23 12:20
Chciałbym sprostować jedną kwestię - jesteśmy zakładnikami nauczycieli, nie rządu. Poza tym reszta się zgadza, nie możemy pozwolić robić z siebie zakładników. Tylko my akurat nie mamy nic do gadania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-23 17:21
SPROSTUJ SIE W MYSLENIU BARANIE.
NIE ZABIERAJ GŁOSU. SKORO GO NIE MASZ.
MASZ TYLKO OBOWIĄZEK UCZYĆ SIĘ. RÓB TO PILNIE. GDYBYM BYŁ NAUCYCIELEM NIE CHCIAŁBYM MIEC TAKIEGO IDIOTY W ŁAWCE. A TOBIE PODOBNYCH JEST 67%. RESZTA LENIE. WEŹ BĄDŹ MĄDRY I ICH NAUCZ. TO SYZYFOWA PRACA DLA MURARZA. A NIE DROBNEJ PANI MGR.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# bb king 2019-04-23 18:01
czemu nie pójdziesz siusiu dzieciaczku...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 13:58
O kurde zakładnik dorwal sie do kompa...niedopa trzenie terrorystyczne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-25 04:43
bb KING

TO MÓJ ZAKŁADNIK.
ZMANIPULOWAŁEM GO. POJAWIA SIE I PISZE CO JA CHCE I KIEDY CHCE. WIĘZIEŃ . MÓJ TYLKO. ŁADNIE MU ROZREGULOWAŁEM EMOCJE HEHE. MANEJ ODWAL SIĘ OD NIEGO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda 2019-04-23 11:24
Jak mogą prosić uczniów i rodziców o wyrozumiałość twierdząc że walczą o dobro uczniów i przyszłość szkół..gdyby walczyli o dobro uczniów i gdyby im na nich zależało to oceny maturzystów już dawno były by wystawione i było by pewne że przynajmniej matury się odbędą. Funduja maturzysta tak ogromny stres i jeszcze mówią że to dla ich dobra walczą. No kpina jakaś. Sama mam dziecko w wieku szkolnym w prawdzie klasa. Niemniej nie wyobrażam sobie aby strajk miał trwać nie wiadomo jak długo. Nie tylko maturzyści maja problem bo żyją w stresie i nie wiedzą co z ich przyszłością. Ale i my rodzice mlodchych dzieci nie wiemy co z rokiem szkolnym czy będzie przedłużony że nie. Bo nie wyobrażam sobie aby moje dziecko miało odrabiać wszystko w wakacje. Nauczyciele takim postępowaniem tracą zaufanie i szacunek w oczach zarówno rodziców jak i uczniów. Każdy ma prawo do tego aby walczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich ale nie kosztem innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 12:29
Jak wg Ciebie maja zawalczyć nauczyciele? Tylko nie pisz o strajku w weekendy i w wakacje, ani o manifestacjach w soboty. Jak o swoje walczyli policjanci?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda 2019-04-23 14:18
Niech walczą lecz nie kosztem uczniów a na tym etapie to już się cyrk zaczyna robić. Najbardziej pokrzywdzeni są maturzyści. Ale przecież was to nie obchodzi bo po co musicie walczyć o swoje bo wielce pokrzywdzeni przez los jesteście. A co mają powiedzieć maturzyści którzy są w czarnej kropce i ich przyszłość na tą chwilę jest nie pewna. Strajkowac się chce ale nie pomysleliscie jak ogromny stres zapewnicie tym swoim uczniom. To tak samo jak by lekarze mieli Strajkowac i odejść od łóżek itp. Co by Pan czy Pani powiedział gdyby potrzebował pomocy lekarza a został by odesłany z kwitnie bo temu się pracować nie chce bo walczy o lepsze jutro dla pacjentów i siebie. Rozumiem że nauczyciele lekko nie mają ale tacy wykształceni itp a robią z tego strajku cyrk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 14:49
Inne formy walki były wcześniej, nie dały efektu, dlatego siegnieto po drastyczna bo innego wyjścia nie było. Lekarze też odchodzili od łóżek ustalając dyżury na zasadzie jedynie dopatrzenia, nie wykonywali operacji i zabiegów. Specyfika pracy Szanowna Pani.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grenada 2019-04-23 12:14
Przyznaj się ze z dzieciątkiem w domu już nie wytrzymujesz... A rok szkolny zakończy się normalnie tak powiedziała najwyższą minister Anna Z.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda 2019-04-23 14:14
Widać że jakiś nędzny nauczyciel to pisał. Tu nie chodzi o to czy rodzice wytrzymują z dziećmi w domu czy nie droga Pani, a o wykształcenie dziecka. Jak ma być kształcie jeśli nauczycielom się pracować nie chce. I proszę mi tu takich głupich komentarzy nie dawać. Bo ja rozumiem wszystko strajki itp. Ale nie żeby to było robione kosztem uczniów bo przecież tak jak nauczyciele twierdzą walca o ich dobro.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grenada 2019-04-23 14:35
Zabolało, wiec coś jest na rzeczy dziecko w kość dało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda 2019-04-23 18:15
Nie wiem co tam w głowie masz ale chyba nic ciekawego. Bo to że chce aby moje dziecko się kształciło i chodziło normalnie do szkoły nie oznacza że mi w życiu w kość dało. Jak widać masz jakiś potężny uraz do dzieci twierdząc na każdym ktmroku że rodzice chcą się ich pozbyć bo dają im dzieci w kość. Żałosne trochę. I dalszą wymiana z dań z tak nisko intelektualną osoba jest nie warta świeczki. Bo co by nie powiedzieć to twoje zdanie będzie jedno. Że dziecko dało w kość. Żałosne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trzmiel 2019-04-23 20:04
A do szkoły może chodzić, ktoś się tam nim zajmie. Kształcić możesz w domu bo jak widać zjadlas wszelkie rozumy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda 2019-04-23 21:08
Oczywiście masz rację. Niemniej nie ja się ksztalcilam na nauczyciela tylko te klauny co cyrk odprawiaja mogę uczyć syna mniej ja w porównaniu do nich wykonuje swój zawód tak jak należy. Po to po wierzyłam dziecko szkole i nauczycielom z zaufaniem że otrzyma od nich wykształcenie. Puki co tego nie otrzymuje. Czy to wina rządu owszem ale i ten cały cyrk który nauczyciele wyprawiaja jest już śmieszny i tracą wiele w oczach rodziców czy uczniów. A chyba nie o to im chodzi. No chyba że pieniądze są dla nich tak ważne że już nie liczy się szacunek jaki tracą. Mogą być pomiatani najważniejsze żeby akse dostali. Parodia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-24 14:13
Zdajesz sobie sprawę ze tę klauny w tym cyrku będą uczyć twoje dzieci. Ryzyko duże ze będziesz miała w domu klauna, ja bym nie ryzykowal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 14:32
Słusznie, prawo do wykształcenia gwarantuje konstytucja A te pilnuje rząd, więc do rządu z pretensjami. Matura to egzamin państwowy odpowiada za nie Państwo dobrej zmiany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczeń 2019-04-23 11:01
A niech tylko z ich powodu jakiś uczeń nie przystąpi do matury to sprawa znajdzie finał w sądzie. Będziecie bulić odszkodowania i to niemałe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grenada 2019-04-23 12:10
Nikt nie będzie bulil bo strajk jest LEGALNY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczeń 2019-04-23 23:21
W twojej głowie chyba jest legalny. Znajdę odpowiednie przepisy, orzeczenia sądów, komentarze etc choćbym i miesiące na to poświęcił. A wiem że znajdę bo to co wyprawiają nauczyciele to parodia. Dobre auta, domy i mieszkania na własność. Jeszcze im mało? Jak się nie odbędą matury to będę pierwszy do pomocy prawnej dla poszkodowanych. Z imienia i nazwiska za ryj będziemy ciągnąć po sądach. Biedactwa od 7 n
boleści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-24 15:31
Chlopcze zanim komuś wytkniesz auto, dom czy mieszkanie sprawdź może gdzie pracuje wspolmalzonek . Współczuję twoim rodzicom ,niezbyt krótko trzymali za ryj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczeń 2019-04-25 07:24
W twoim przypadku błędem bylo splodzenie takiej osoby jak ty. Od moich rodziców wara. Ale swoich się zapytaj jak cię robili- na żetony czy przez gacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Uczennica 2019-04-25 14:17
Ja prdl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grenada 2019-04-24 14:08
Znajdź odpowiednie komentarze...Ha ,ha na fejsie znajdź. I poczytaj dziecko jakie procedury musiały być spełnione by strajk sie odbył. W strajku powstrzymanie od pracy, wiec nie pracują choć w miejscu pracy są.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczeń 2019-04-25 07:27
Napisalem- jak matury się nie odbędą to poświęcę swój wolny czas aby dowalic tym co strajkowali. Na razie czekam. A że jestem upierdliwy to swój cel osiągnę jak będzie trzeba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-25 14:21
Ze słowa upierdliwy w twoim przypadku zostaje tylko ...pierd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1234 2019-04-25 14:18
Napisać tu możesz wszystko...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# UCZYCIEL 2019-04-23 10:31
Pilna weryfikacja uczycieli w Polsce potrzebna. Strajk pokazał że część z nich to kosmos.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marcin 2019-04-23 10:23
Moim skromnym zdaniem uczniowe a zwłaszcza maturzyści nie powinni stawać się ZAKŁADNIKAMI pana Broniarza i strajku. A tak to właśnie wygląda chcecie strajkować, to róbcie to ale nie takim kosztem. Sam zdawałem mature prawie 20 lat temu i wiem jaki to stres i włożony wysiłek w przygotowanie się do niej. A tu w taki sposób chcą zastraszyć rząd tym że nie odbędą się matury. Zadajmy sobie pytanie a co jeśli nie uzyskaie takiej podwyżki lub wcale. Wiadomo rząd będzie winnym tego że matury się nie odbyły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hanna 2019-04-23 10:53
Proszę nie obrażaj maturzystów, nazywając ich zakładnikami. Oni mają prawo głosu we własnej sprawie i wielokrotnie deklarowali poparcie dla żądań nauczycieli, również w Mrągowie. Poza tym, kiedy odbędą się matury, zależy naprawdę od rządzących.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hanna 2019-04-23 10:43
A może maturzyści są zakładnikami rządu? A przyszło Ci do głowy, drogi Marcinie, pytanie, co stanie się w przyszłości z polską oświatą, jeśli nauczyciele będą w dalszym ciągu tak upokarzani przez rząd, również poziomem płac? Kto będzie chciał uczyć w publicznych szkołach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Radek 2019-04-23 10:11
Wielki szacunek tym nauczycielom,kt órzy nie przystąpili do strajku. To oni dbają o dobro uczących się dzieci gdyż nie opuścili ich w potrzebie. Niby nauczyciel mało zarabia? To jakim cudem decyduje się już na tyle dni strajkowanie bez możliwości wynagrodzenia za ten czas?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hanna 2019-04-23 10:48
I takie pytania zadaje niestety tylko ktoś, kto nie rozumie, że są rzeczy ważne i najważniejsze i potrafi myśleć tylko w kategorii zysków i strat finansowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# magda 2019-04-23 11:21
Obecnie większość nauczycieli nie powinna pracować w szkole.Odwalani e godzin i do domu.Wciskanie , że coś się zmieni , jeśli dostaną 1000 zł. podwyżki to bajka.Nic się nie zmieni w szkole, gdzie uczeń ma większość materiału wykuć na pamięć...a potem zapomnieć.Spych ologia na rodziców i wielogodzinne odrabianie lekcji , albo korypetycje.Opo wiadanie bajek ile to nauczyciele pracują mija się z prawdą, bo co nauczyciel wychowania fizycznego , informatyki czy techniki robi po wyjściu ze szkoły? Szkoda mi tylko maturzystów i ich rodziców, ale czy to obchodzi strajkujących nauczycieli?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-23 12:22
Jeśli nie powinna to kto bedzie wtedy uczył? Nikt zdrowo myślący po studiach nie przyjdzie pracować za mniej niż 2000
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij