50 dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych zapowiedziało swój udział w II Mazurskich Transformacjach Tanecznych. W sobotę 27 kwietnia Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wypełni się po brzegi młodymi tancerzami z Warmii i Mazur.

Przed nami kilka godzin tańca, niesamowitej energii młodych tancerzy, pomysłów, stylów, muzyki i wspólnej zabawy. W sobotę 27 kwietnia o godz. 11:00 wystartują II Mazurskie Transformacje Taneczne. W mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki będziemy mogli oglądać zmagania dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z regionu.

Wiadomo już, że wśród tancerzy nie zabraknie reprezentacji Mrągowa i Piecek. Na scenie wystąpią też ekipy z Giżycka, Węgorzewa, Grudziądza, Malborka, Kętrzyna, Łomży, Olsztyna czy Ełku. Łącznie swój udział zapowiedziało 50 dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych.

Zespoły zaprezentują choreografie w 2 kategoriach tanecznych: street dance (hip-hop, breakdance, popping, locking, techniki pokrewne) oraz art dance (taniec współczesny, jazz, modern jazz, techniki pokrewne), z podziałem na grupy wiekowe: do 8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat i powyżej 16 lat.

Prezentacje oceni jury złożone ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca, w składzie: Karolina Garbacik, Magda Jędra, Ewulin, Karol „Polssky” Polak. Ocenie podlegać będzie: oryginalność pomysłu, technika, interpretacja i dobór środków wyrazu, wartości artystyczne i kulturowe.

Taneczne Zmagania odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji TańczMy - Międzynarodowy Dzień Tańca w Polsce Instytutu Muzyki i Tańca, a ich organizatorem są Młodzieżowy Dom Kultury i Centrum Kultury w Mrągowie.

Pełen program wydarzenia na stronie CKiT.

 


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij