Blisko pół tysiąca osób wzięło udział we wczorajszym „Marszu nauczycieli powiatu mrągowskiego”. Zaopatrzeni w pomarańczowe wykrzykniki i wymowne transparenty nauczyciele przeszli późnym popołudniem spod pomnika Jana Pawła II pod mrągowski magistrat i z powrotem. Strajkujących wspierali uczniowie, rodzice, samorządowcy i mieszkańcy Mrągowa.

Do tej pory strajkowali zamknięci w szkolnych murach, teraz postanowili wyjść na ulice Mrągowa i pokazać się mieszkańcom. Wczoraj przy pomniku Jana Pawła II rozpoczął się „Marsz nauczycieli powiatu mrągowskiego”. W proteście udział wzięli nie tylko nauczyciele, solidarność ze strajkującym od tygodnia środowiskiem nauczycielskim okazali uczniowie, rodzice, samorządowcy i mieszkańcy.

– Stoję murem za nauczycielami, bo szanuję ich i dziękuję im za ich pracę. Chciałabym, by ten zawód był prestiżowy i godnie wynagradzany. Ważne jest, by kolejne pokolenia miały dobrą edukację, a o to walczą dziś nauczyciele w całej Polsce – mówiła Wiktoria Piwowarska, tegoroczna maturzystka z Mrągowa.

Nauczyciele przyznają, że w strajku nie chodzi tylko o wyższe pensje, ale o godność, elementarny szacunek i lepszą organizację oświaty.

– Chcemy pokazać mieszkańcom, że jest nas dużo i nauczyciele wszystkich strajkujących w powiecie szkół nawzajem się wspierają. Dużo o powodach naszego protestu mówią hasła umieszczone na transparentach, które dziś niesiemy. Chcemy uświadomić, że walczymy o lepszą edukację dla naszych uczniów, dzieci, wnuków. Natomiast fakt, że staramy się także o powiększenie naszych pensji wynika z przepisów prawa, bo możemy strajkować wyłącznie ze względów finansowych – mówiła podczas wczorajszego marszu Wioleta Olencka, strajkująca nauczycielka z Mrągowa.

Podczas marszu nauczyciele skandowali hasła: „Wolność, równość, edukacja" czy „Nie dla chaosu w szkole”. Warto zaznaczyć, że pomimo zbliżających się świąt protest nie słabnie, a nauczyciele podkreślają, że ich postulaty wciąż nie zostały wysłuchane przez rząd.  

 

Marsz nauczycieli powiatu mrągowskiego - fot. Marlena Bieleninik

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# JUZEW STALIN-iec 2019-04-21 10:11
LUDZIE OPANUJCIE EMOCJE.

TO BATALIA O NALEŻNE IM PRAWA I PŁACE. . STRAJK ODBYWA SIE Z POSZANOWANIEM PRAWA.UCZEŃ NIE JEST ZAKŁADNIKIEM.
JEŚLI PRZYJĄĆ TAKĄ WERSJĘ TO:

WSZĘDZIE SĄ ZAKŁADNICY I POSZKODOWANI. JAK STRAJKOWALI LEKARZE TO CHORY BYŁ ZAKŁADNIKIEM, A NAWET CAŁE SPOŁECZEŃSTWO. TAK BYŁO PODCZAS STRAJKU POLICJI. BANDYCI GRASOWALI PO BANKACH I ULICACH, A ŁOBUZY DROGOWI MIELI WOLNA ULICĘ. ITD. ITD.
ZATEM NIE WYPISUJCIE JUŻ WIĘCEJ DEBILIZMÓW BARANY. ŻEBY NIE NAUCZYCIEL NIE NAPISALIBYŚCIE TU ANI SŁOWA.
MYŚLEC SAMODZIELNIE NIESTETY NIE POTRAFICIE, WIĘKSZOŚC TU TROLI ULEGŁA .KONFORMIZMOWI, HIPOKRYZJI, DEMAGOGI, MANIPULACJI. POLITYKÓW, TVP1, OPOZYCJI I O DZIW(k)O KOŚCIOŁA. TO SKUTEK OLEWANIA NAUKI I PRZEDE WSZYSTKIM NAUCZYCIELI. TAK. NAUCZYCIELI. TERAZ TEŻ TO ROBICIE. NA SZCZĘŚCIE TO TYLKO PROMIL SPOŁECZEŃSTWA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kfc 2019-04-23 17:57
siusiu, paciorek i rączki na kołderkę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antysocjalista 2019-04-23 09:09
Czytajcie posty dokładnie i ze zrozumieniem.
PS.
Jeszce nigdy zakładnicy nie byli tak zadowoleni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# janko 2019-04-20 17:35
mrągowskie belfry. co wy jesteście warci?????? według mnie straciliście resztki szacunku o ile ktoś jeszcze was darzył odrobiną szacunku. ciekawy jestem co powiecie rodzicom na pierwszej wywiadówce po tym waszym bezpłatnym urlopie. ale wiem na pewno co wy usłyszycie już nie długo od rodziców. a może nie usłyszycie, bo już będą nowi nauczyciele w pracy, a wy na zasiłku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grenada 2019-04-21 16:31
Już się pchaja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grenada 2019-04-20 12:20
Proszę darować mi porównanie, ale retoryka tych wszystkich postow to nic innego jak postawa przysłowiowego „psa ogrodnika”. „Mi jest źle, mi jest ciężko, więc nie pozwolę, żeby innym było lepiej.” Inaczej mówiąc, jest to po prostu zawiść wymierzona w tych, którzy odważyli się „wychylić”.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ciekawe 2019-04-19 14:33
Propozycja PO - 30% podwyżki na raty, I rata od 1 stycznia 2020 r. ZNP chce 30% od zaraz. Co na taką propozycję Pan Sławek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antysocjalista 2019-04-19 12:40
Znamienne. Broniarz w Wielki Piątek niczym Poncjusz Piłat. Zwala wszystko na strajkujących nauczycieli, a on sam jest „prouczniowski” – Nie wiem, czy miałbym odwagę zablokować moim uczniom dostęp na studia. Moje osobiste zdanie w tej materii jest raczej pro uczniowskie – powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz w piątek w radiu TOK FM. Jeszcze niedawno pan Broniarz grzmiał o zagrożeniu matur, wcześniej o zagrożeniu egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów, a teraz jest „prouczniowski” …Wczoraj Wałęsa i Lis, a dziś Schetyna wzywa do zakończenia strajku nauczycieli. Najwyraźniej protest przestał się politycznie opłacać opozycji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Qwerty 2019-04-19 14:28
Nauczyciele powinni zrezygnować z "usług" Pana Broniarza. Ponad 20 lat jako Przewodniczący. ..Starczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic 2019-04-19 10:43
Nauczyciele nie zarabiają dużo, ale i mało kto z nas ma wypłatę wystarczającą na normalne życie. każdy chciałby zarabiać więcej. Czy nie byłoby lepiej, aby nauczyciele pracowali codziennie po 8 godzin. Mieliby określone godziny przy tablicy, a resztę spędzali w szkole (nie w domu) na sprawdzaniu kartkówek, sporządzaniu dokumentacji, planowaniu konkursów itp. A płatne mieliby nadgodziny wynikające, np. z wywiadówek i wycieczek. To chyba byłoby uczciwe. Dla mnie jako rodzica ważniejsze od podwyżek dla nauczycieli jest skończenie z nieudanymi "reformami oświaty", które i nauczycielom, i uczniom, i rodzicom fundują rządzący.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ... 2019-04-19 14:25
I tu jest rola Nauczyciela, ażeby protestował (strajkował) gdy planuje się wprowadzenie reformy, a nie post factum...Muszta rda po obiedzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trzmiel 2019-04-19 17:00
Protestował. ..można sprawdzić. Były manifestacje pod MENem w soboty, nikt nawet nie zwrócił uwagi, rodzice niezbyt licznie poparli; dlatego teraz jest strajk z całą poprzedzającą go procedura i jak każdy strajk jest uciążliwy, ale tym razem wszyscy o nim wiedza. Rodzice 8 i 3ej gimn poczują reformę we wrześniu i wtedy też zapewne obwinia nauczycieli bo przecież nie rząd, który przekupuje za 500 srebrnikow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ..... 2019-04-19 10:35
Jak najbardziej jestem ZA Nauczycielami. Warto jednak Wam wytknąć, dla Waszego dobra zresztą, że troszkę "przespaliście" poprzednie lata. Obecne 4 też. Za kilka miesięcy wybory do Sejmu, zmieni sie władza i...no właśnie. Aktualne obietnice i ustalenia beda nieaktualne, więc szkoda Waszego zdrowia, poczekajcie do czasu po wyborach i wtedy bez zbędnej polityki walczcie o swoje. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# UCZYCIEL 2019-04-19 10:27
Uczyciele w ramach strajku idzcie krew oddać honorowo w pokucie i nie bierzcie już zakładników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-21 09:59
UCZYCIEL
UCZYCIEL TAŃCA

IDIOTO. WSZĘDZIE SĄ ZAKŁADNICY I POSZKODOWANI. JAK STRAJKOWALI LEKARZE TO CHORY BYŁ ZAKŁADNIKIEM, A NAWET CAŁE SPOŁECZEŃSTWO. TAK BYŁO PODCZAS STRAJKU POLICJI. BANDYCI GRASOWALI PO BANKACH I ULICACH, A ŁOBUZY DROGOWI MIELI WOLNA DROGE. ITD. ITD.
ZATEM NIE WYPISUJ JUŻ WIĘCEJ DEBILIZMÓW BARANIE. ŻEBY NIE NAUCZYCIEL NIE NAPISAŁBYS TU ANI SŁOWA.
MYŚLEC SAMODZIELNIE NIESTETY NIE POTRAFISZ, ULEGŁES JAK WIĘKSZOŚC TU TROLI .KONFORMIZMOWI, HIPOKRYZJI, DEMAGOGI, MANIPULACJI. POLITYKÓW, TVP1, OPOZYCJI I O DZIW(k)O KOŚCIOŁA. TO SKUTEK OLEWANIA NAUKI I PRZEDE WSZYSTKIM NAUCZYCIELI. TAK. NAUCZYCIELI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam 2019-04-19 09:40
BABA KAGA ty idiotko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Baba Jaga 2019-04-19 01:53
STRAJK STEROWANY PRZEZ POLITYKÓW OPOZYCJI .SKAMIELINA POSTKOMUNISTYCZ NA POMACHAŁ JUDASZOWĄ SAKIEWKĄ I STADO POPĘDZIŁO W STRONĘ PRZEPASCI . O NIEZMIENNA LUDZKA NATURO WIEKI MIJAJĄ A STADO I PRZEPAŚĆ ZAWSZE TAKIE SAME....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jand 2019-04-19 08:52
BABA JAGA tylku z wyglądu czy umysł też chory? Skoro należysz do pisiorów to czemu zabierasz prawo innym do strajku? Wstrętna TROLICA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Baba Jaga 2019-04-19 01:43
RAZEM ZMIENIAMY HISTORIĘ......? ???? ...Idioci...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zenek 2019-04-18 21:57
Nie trzeba popierać PiS-u,żeby nie popierać nauczycieli.Tak i mam kaprys i nikt mnie nie trzyma za uzdę.Kredytu też nie mam i wybrałem sobie taki zawód jaki chciałem.Zmieni amy historię czyli zafałszowujemy i idziemy razem z komuchami pod rękę do wyborów.Zeby było ,tak jak było!Jak zwykle na strajku najlepiej wyjdą ich przywódcy.Tutaj akurat już prawie celebrytka strajkowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek 2019-04-18 21:37
Na razie to dają się sterować niektórzy nauczyciele.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jestem z Wami 2019-04-18 20:59
Nie poddawajcie się nauczyciele! Oprócz tych,którzy ulegają propagandzie PIS są tacy którzy Was wspierają i wiedzą że realia Waszej pracy nijak mają się do tego co mówią w telewizji. Jakie 18 godzin? Jakie 3000? Jeśli Was zabraknie, ciemnym narodem, który wierzy w te wszystkie brednie z telewizji, łatwiej będzie sterować..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek 2019-04-18 20:09
Zwolnić 15% nauczycieli i się sfinansuje sama podwyżka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek 2019-04-18 20:07
Mam nadzieje że skończą się prezenty na koniec roku dla nauczyciela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-19 16:46
Żal piwonii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania 2019-04-18 19:45
Ciemnotę łatwiej trzymać za uzde,brawo nauczyciele,wy swiecicie kagankiem oświaty w tym narodzie.bez was będzie trzeci sort kulawego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 500+ 2019-04-18 19:40
Kiedyś myślałem, że nauczyciel to ma klawe życie!
Kiedy rano wstaje trochę ćwiczeń z przyrządami
Potem kawka i tak dalej...
Teraz kiedy widzę z innej strony to se myślę, że Pier...ę taką rolę!
Dla tych co nauczyli się czytać dzięki nauczycielom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic 2019-04-18 19:36
Na transparentach, ,szacunek i prestiż zawodu,,. To za was ktoś ma to zbudować ? Czy ludzie was nie szanują i chcecie żeby rząd to odwrócił ? Zawsze w szkole możecie jeszcze kazać uczniom i rodzicom kłaniać się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia 2019-04-18 17:51
Nikt nie broni Wam podwyżek, ale nie "po trupach do celu"... Każdy, kto pracuje ma prawo do godziwego wynagrodzenia, nie ważne, czy to jest nauczyciel, czy inny zawód.
Według Was cel uświęca środki, zostawiliście Nasze dzieci bez mrugnięcia powieką, a gdzie ta Wasza tak zwana "misja", o której tak krzyczycie...?
Niestety straciliście szacunek i zaufanie rodziców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ### 2019-04-18 19:25
a czego nie pisałaś jak lekarze i policjanci strajkowali i dostali swoje tylko teraz szczujesz! Czy lekarze pielęgniarki czy policjanci nie brali kogoś za zakładników? Może nauczyciele powinni według ciebie strajkować w wakacje !??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia 2019-04-18 22:25
Ani pielęgniarki, ani lekarze nie zostawili pacjentów...
Nikogo nie szczuję, tylko wyrażam swoje zdanie, do którego mam prawo...
Nie rozumiem przeświadczenia nauczycieli, że rodzice wręcz muszą być za nimi. Czy jako rodzice nie mamy prawa głosu, wypowiedzi?
Nie podoba mi się sposób w jaki się to odbywa i tyle.
A co do strajku w wakacje, to proszę bardzo, nawet okupacyjnie :)
Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt bez zbędnych krzyków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trzmiel 2019-04-19 17:09
Jak były protesty manifestacje to wszyscy mieli to w duszy wiekuistej, tylko dlatego ze coś jest uciążliwe zwraca uwagę. Uprzedzenia były już od stycznia nikt nie wierzył ze nauczyciele sie odwaza, bo to kobiety i też matki, a ten rząd nienawidzi kobiet. Dowód jak było z policjantami, służba więzienna?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-18 18:21
Nauczyciel to nie misjonarz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zenek 2019-04-18 17:39
No niestety historii nie da się zmienić -razem czy z osobna.Historia jest jedna.bo z faktami się nie dyskutuje.Hasło chyba adekwatne do celu tego strajku i na polecenie sponsorów.A jeśli mowa o godności,to można pęknąć ze śmiechu jak się uważnie człowiek przyjrzy.Biedny ch tu jakoś nie widać.No ale może komuś brakuje-to i na to jest rada / z czasów kiedy wszystko było cacy/- niech weżmie kredyt i zmieni pracę!Poczuje się godnie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZENEK1 2019-04-18 20:27
A co ty zenek myślisz że tylko ty masz kredyt. Umowa co roku nowa i nie wiadomo co we wrześniu cię czeka bo cały czas zmiany....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic 2019-04-18 14:51
Protest pokazał że potrzebna jest weryfikacja tego towarzystwa. Wykorzystanie dzieci w tym wszystkim na pewno nie zostanie zapomniane. Przy jak każdej okazji dyżurni mrągowscy ,,bez...radni,, i wykorzystali uczycieli do swoich celów .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tom 2019-04-18 14:36
Proszę was nauczyciele zmieńcie prace, myślę że szybko docenicie to co macie. Wy naprawdę źle nie zarabiacie!!! macie solidną podstawe do tego 13, wczasy pod gruszą i inne dodatki, jesteście jedną z niewielu grup która przekracza 3tyś netto za 18godzin pracy w tygodniu pomijając te wszystkie dodatki!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anna 2019-04-18 19:14
Zapraszam wszystkich, którzy nam zazdroszczą, dołączcie do grona i zobaczcie w realu te 18 godzin. Medal zawsze ma dwie strony, nasza praca także, wielu widzi tylko jasną stronę.
Ja mówię NIE dla HEJTU i MOWY NIENAWIŚCI. Zacznijmy wzajemnie szanować swoją pracę gdyż ja innym nie ubliżam, nie uczę mojego dziecka braku szacunku do innego zawodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jand 2019-04-18 16:00
Trzeba było się uczyć. To może też byś strajkował. Ha ha 3000 netto. Do kabaretu TROLU.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tom 2019-04-18 16:41
Twoim zdaniem wykształceni ludzie to tylko nauczyciele? tytułu prof czy dr nie posiadam ale mgr z administaracji już tak więc nie mów mi że się nie uczyłem! Wybraliście sobie moment do strajkowania, za dwa miesiące będą wakacje to strajkujcie może wam dadzą oby nie kosztem wzrostu cen i podatków!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trzmiel 2019-04-19 17:03
Ceny juz wzrosły i to niebotycznie i to juz wina nauczycieli czy może pobieraczy 500+
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ... 2019-04-18 16:06
O!Proszę ,jaka kultura wypowiedzi!?Czy żby za nikiem ,,Jand" krył się nauczyciel???BR AWO,nie ma co...:-((((((Mo że jakas podyplomówka z kultury osobistej???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-18 14:30
I co łyso wam ze tylu ludzi wyleglo na ulicę? Jeśli protestuje taka masa, tak liczną grupą zawodową i to pierwszy raz w tym cwiercwieczu to jest jakis powód, protestują nauczyciele nie zrzeszeni w żadnych związkach. Być może gdyby Solidarność tak szybko nie sprzedała się byłoby już po strajku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek 2019-04-18 14:18
Na autorytet trzeba zapracować. Możecie zarabiać po 10000 zł i nie mieć żadnego autorytetu. Chyba że nie którym marzy się autorytet typu rodem z lat 80 -tych. Jak nauczyciel nazwał klasę stadem baranów i wszyscy siedzieli jak mysz pod miotłą.
Gratuluje nauczycielom z solidarności. A ci którzy złożyli legitymację na końcu zostaną frajerami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abcd... 2019-04-18 13:32
Godności i prestiżu nie zdobywa się okrzykiem,hasła mi i akcjami strajkowymi uderzajacymi bezpośrednio w powyższym wypadku w uczniów m.in. klas maturalny. ch.I te deklaracje,że to oczywiście nie jest strajk polityczny. Panu Przewodniczącem u ZNP wypada zadedykować:"Wa m kury szczać prowadzać,nie politykę robić" jak mawiał Marszałek Piłsudski. Na szacunek trzeba sobie zapracować.A zapracowali napewno nauczyciele,któ rzy w tym burzliwym czasie strajku,nie pozostawili swoich uczniów samym sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ### 2019-04-18 19:29
Szkoda że Cię pisać i czytać nauczyli!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ... 2019-04-18 16:13
:-) tak, a za swoją pracę byli hejtowaniu przez swoich kolegow i kolezanki...ale o tym już mało kto mowi .Bo to wstydliwa prawda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Darek 2019-04-18 13:00
O jaką wolność o jaką godność o jaki prestiż
O jaką przyszłość, nauczycielom chodzi tylko o 1000 zł podwyżki a inne hasła to tylko slogany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maria 2019-04-18 12:49
Nauczyciel to zawód, który trzeba szanować, tym bardziej, że dzieci są coraz trudniejsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic 2019-04-18 12:44
Jestem dumna z naszych mragowskich nauczycieli. Sa dobrzy w tym, co robią. Szanują nasze dzieci i im pomagają. Jest wiele młodych nauczycielek z pasją, organizują konkursy, pozyskują sponsorów, rozwijają talenty naszych dzieci. Ich jedyną kartą przetargową jest strajk teraz, w czasie egzaminów i ja to rozumiem. To, że matury odbędą się później nie jest końcem świata. Jestem w stanie zrozumieć sytuację rodziców, którzy nie mają co zrobić dziećmi, ale wytrzymajcie. Na naszych oczach tworzy się historia. Uważam, że trzeba zacząć od zarobków, później kształtować system i od Nich wymagać. Nie poddawajcie się. To ważna lekcja dla naszych dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jarek 2019-04-18 11:49
Nie potrafię zrozumieć dlaczego strajk odbywa się w kwestii pieniędzy A nie tego że byle guwnkaż z 1 klasy może założyć pracownikowi szkoły śmietnik na głowę rodzic jeszcze w ten śmietnik uderzy kamieniem A nauczyciel nie ma prawa się nawet odezwać.
Uważam że nauczyciele mają teraz większe problemy niż za niskie pensje. Na przykład to że uczniowie ich nie szanują rodzice często porzucają ten brak szacunku i tak to się kręci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manej 2019-04-18 12:33
Może dlatego ze przedmiotem sporu mogą być ściśle określone sprawy :
Warunki pracy,
Płace,
Świadczenia socjalne,
Prawa oraz wolności związkowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anna 2019-04-18 11:42
Chóra a teraz zawieszamy strajk. Mam nadzieję że będziecie strajkować do końca czerwca.Bo ja mam zamiar wyjechać na wakacje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-18 13:01
ANKA
ANKA

LEPIEJ NIE WYJEŻDŻAJ NA WAKACJAE.
WRACAJ NATYCHMIAST DO SZKOŁY. I ZACZNIJ KORZYSTAĆ PILNIE Z WIEDZY NAUCZYCIELA. ZA TE CHÓRA. POWINNAŚ WRÓCIC DO 1-SZEJ KLASY. NA PEWNO ŻADEN Z NICH NIE NAUCZYŁ CIE TAK ŁADNIE PISAĆ. ZATEM RODZICE NIE MIEJCIE PRETENSJI DO SZKOŁY, ŻE WASZE DZIECKO W SZKOLE ZAMIAST UCZYĆ SIĘ LICZY MINUTY DO KOŃCA LEKCJI. A NA KONIEC ROKU WYPROSICIE PROMOCJE DO NASTĘPNEJ KLASY. A I TAK ZA BRAK EFEKTÓW W NAUCE OBCIĄŻYCIE NAUCZYCIELA. A CO ON WINNY, ŻE JEDEN POCHŁANIA WIEDZĘ. INNY OLEWA. A NIECH NAUCZYCIEL OBRAZI DZIECKO. TO RODZIC GOTOWY JEST GO ODDAC POD SĄD.
A TAK W OGÓLE TO MAMY ŁADNE TE NASZE NAUCZYCIELKI JAK WIDAĆ. ZASTANAWIAM SIĘ, CZY POWINNY WYCHODZIC NA ULICĘ, ŻEBY UPOMINAC SIE O NALEZNE IM PRAWA I WYNAGRODZENIE. CHYBA NIE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kfc 2019-04-18 16:59
siusiu, paciorek i rączki na kołderkę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lol 2019-04-18 18:31
No i jakos wiekszosc usmiechnietai!a gdzie uczniowie!Zosta wiloiscie ich o tak bez niczego!!WSTYD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jestem z Wami 2019-04-18 21:19
Uczniowie są na zdjęciach razem z nauczycielami.. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij