Historię mrągowskich festiwali, życie kulturalne miasta po 1945 roku i miejsca, w których się ono toczyło będzie można poznać na wystawie „Mrągowo w fotografii 1945-1980”. Na wędrówkę w czasie, po raz czwarty, zaprasza Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie. Wernisaż zaplanowano na 30 kwietnia. Polecamy!

We wtorek 30 kwietnia zaplanowano otwarcie czwartej już edycji wystawy „Mrągowo w fotografii 1945-1980”. Blisko 80 jeszcze nie eksponowanych zdjęć, prezentujących dawny wizerunek naszego miasta, będzie można oglądać w mrągowskim oddziale Muzeum Warmii i Mazur.

– Tym razem skupiliśmy się na wydarzeniach kulturalnych, na wystawie zobaczyć, więc będzie można fotografie obrazujące m.in. pochody pierwszomajowe, obchody Bożego Ciała, Dzień Sportu oraz odbywające się także obecnie Piknik Country czy Festiwal Kultury Kresowej. Poza tym kilka zdjęć związanych jest z Placem Rocha, powstawaniem pomnika czy z Centrum Kultury i Turystyki – mówi Tomasz Wasilewski z Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie.

Przypomnijmy, że cała inicjatywa wystaw stworzonych ze zdjęć powojennego Mrągowa rozpoczęła się w 2012 roku. Pierwszą edycję udało się zorganizować w 2013 roku, drugą w 2015, a trzecią rok później.

Za każdym razem zdjęciami dzielili się obecni i byli mieszkańcy naszego miasta. Zeskanowane, trafiły do obróbki, a następnie do muzealnych wnętrz. Te najświeższe, prezentujące głównie festiwalowy wizerunek Mrągowa, będziemy mogli oglądać do końca sierpnia.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij