Z psami u boku staną do biegu na orientację po Mazurskim Parku Krajobrazowym. Trzecia edycja Krutyńskiego Biegu z Wiernym Przyjacielem odbędzie się w piątek 3 maja. Zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem strony OSP Krutyń, organizatora akcji.

Po raz trzeci w Krutyni odbędą się biegi na orientację z pupilem przy nodze. Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem zaplanowano na majówkowy piątek. Organizatorzy zapraszają nie tylko fanów aktywności w towarzystwie psa. Swoich sił może spróbować każdy. Żeby wziąć udział w dogtrekkingu wystarczą tak naprawdę tylko dobre chęci. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse – 5 km i 5 km, co umożliwia start niemal każdej osobie i każdemu psu.

– W dogtrekkingu mogą wziąć udział zarówno osoby nastawione na zaciętą rywalizację, jak i te, które liczą na przygodę i rekreacyjne zwiedzanie okolicy. Całej imprezie przyświecają dwa cele: dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Priorytetem jest jednak zawsze dobro psa – zachęca Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni.

Czym jest dogtrekking?

Dogtrekking to po prostu długi spacer z psem, połączony z elementami biegu na orientację. Forma tych zawodów jest prosta. Wygrywa ten zespół lub osoba, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą trasę wyznaczoną przez organizatorów. Na trasie znajdują się tzw. „punkty kontrolne”, które należy odnaleźć i potwierdzić w sposób określony przez organizatorów. O przebiegu trasy, sposobach zdobywania punktów kontrolnych oraz atrakcjach czekających na drodze do mety organizatorzy poinformują zawodników i zawodniczki podczas tzw. odprawy technicznej.

Na dogtrekking zaprasza Krutyńska Ochotnicza Straż Pożarna. Udział w biegu jest płatny (od 30 do 40 zł). Widzimy się 3 maja w Krutyni. Ty, Twój pies i jeden z dwóch dystansów do wyboru. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie OSP Krutyń.

Harmonogram wydarzenia:

  • 09:00 Odcinek 15 km - Rejestracja
  • 10:00 Odcinek 5 km - Rejestracja
  • 10:15 Odcinek 15 km - Odprawa techniczna
  • 10:30 Odcinek 15 km - Start biegu
  • 11:15 Odcinek 5 km - Odprawa techniczna
  • 11:30 Odcinek 5 km - Start biegu
  • 14:00 Planowany powrót wszystkich zawodników
  • 15:00 Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród
Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij