W środę nauczyciele powiatu mrągowskiego połączą siły i wezmą udział w marszu, który przejdzie ulicami Mrągowa. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko niestabilnej sytuacji w oświacie i lekceważeniu ich zawodu.

W najbliższą środę o 17:30 spod pomnika Jana Pawła II w Mrągowie ruszy „Marsz nauczycieli powiatu mrągowskiego". Akcję postanowili zorganizować nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły. Zapytaliśmy ich skąd taki pomysł?

– Wychodzimy z inicjatywą, by zachęcić społeczeństwo do dyskusji i pokazać społeczeństwu, jak od kuchni wygląda zawód nauczyciela. Chcemy także uświadomić rodzicom, że rozumiemy ich obawy odnośnie obecnego systemu edukacji oraz przeładowanych programów nauczania. Z drugiej strony chcemy także pokazać, że mamy swoje prawa. Protestujemy przeciwko brakowi stabilności w oświacie i lekceważeniu zawodu nauczyciela – mówi Magdalena Lewkowicz nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

W wydarzeniu mają wziąć udział wszystkie strajkujące szkoły powiatu mrągowskiego. Swój udział zapowiedzieli też rodzice, dziadkowie i uczniowie. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału i okazania wsparcia dla nauczycieli, którzy walczą o godne warunki pracy.

– Mamy już przygotowane hasła, a w środę przychodzimy ubrani na czarno. To nie tylko sprawa finansowa, walczymy o oświatę, która jest obecnie w dołku. Zapraszamy na marsz wszystkich sympatyków polskiej edukacji. Chcemy, żeby szkoła była dla ucznia miejscem rozwoju, a dom miejscem odpoczynku. Chcemy uczyć, a nie indoktrynować. Szkoła to jest sprawa nie tylko nauczycieli, ale także rodziców i uczniów – dodaje Wioleta Olencka, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

Jakie jest Wasze zdanie w najgorętszym ostatnimi tygodniami temacie? Czy jesteście solidarni z nauczycielami? Czekamy na Wasze komentarze.

mb

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# A.A 2019-04-16 10:49
Panie Prezesie mrągowskich Krwiodawców. Tudno oprzeć się wrażeniu że z podnoszony przez Pana na facebooku argument "bicia rekordu " sprowadza sumienie wrażliwych na krzywdę tutejsztch darczyńców, do minimalistycyzm u uczuć i pospolitości sportowego współzawodnictw a .
Może nie warto zubażać szczytnej idei ludzkiej ofiarności. Ilość niech nie stoi w sprzeczności z przywilejem dzielenia sie sobą. Nad wyśrubowanymi statystykami świeci ludzka empatia i kultura propagowania inicjatywy krwiodastwa.
z poważaniem A.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pani Danuta 2019-04-15 22:48
Do redakcji: marsz nauczycieli to nie jest żadne ważne wydarzenie więc po co to tyle szumu?
Jeśli nie macie o czym pisać to może napiszcie co się stanie z uczniami jeśli to będzie trwało do końca roku. W tych czasach nauczyciel nie uczy To my rodzice spędzamy godziny a nauczyciel zobaczcie jak się bawią za granicą.Dla zainteresowanyc h mogę przesłać zdjęcia. Egipt Chorwacja Tunezja korepetycje Do pracy i na wywiadówce przeprosić uczniów i rodziców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-16 09:12
PANI DANUTO
PANI DANUTA

SKĄD TYLE ZŁOŚCI U PANI.
WŁAŚNIE SIĘ PANI PRZEKONAŁA JAKI WAŻNY JEST ZAWÓD NAUCZYCIELA. ON NIE TYLKO UCZY, ALE I WYCHOWUJE NASZE POCIECHY. TYMCZASEM MY BEZTROSKO ZARABIAMY NA ZYCIE NIE MARTWIĄC SIE O NIE. JAK DZIECKO NIE POTRAFI NAUCZYC SIĘ W SZKOLE Z RÓZNEGO POWODU, NIEUWAŻAJĄC, LEKCEWAŻĄC, LENIĄC SIĘ LUB PO PROSTU MA JAKIEŚ ZABURZENIA W POCHŁANIANIU WIEDZY.TO TRZEBA UCZYĆ SIĘ W DOMU. I PROSZE MI NIE PISAĆ BZDUR, ŻE PANI UCZY, NA TO TRZEBA MIEĆ ODPOWOEDNIE WYKSZTAŁCENIE, WIEDZĘ PRZEDMIOTOWĄ I PSYCHOLOGICZNĄ. UKOŃCZONE KILKA KIERUNKÓW STUDIÓW. PODOBNIE JAK MAJA WSZYSCY NAUCZYCIELE. NIE WSPOMINAJĄC O TYTULE PRZED NAZWISKIEM. TRZEBA BYŁO SIE UCZYĆ I RAZEM Z NIMI WYJEŻDŻAĆ NA WAKACJE DO EGIPTU. LUB IŚĆ DO PRACY I NIE KORZYSTAĆ TYLKO Z 500+. I PROSZĘ NIE ROZSIEWAĆ IDIOTYCZNYCH PLOTEK I BZDUR WOBEC LUDZI KTÓRZY KSZTAŁTUJĄ NASZE DZIECI I OJCZYZNĘ NA PRZYSZŁOŚĆ.TO SKANDAL CO PANI I INNI TEGO RODZAJU OSOBY MYŚLĄ I PISZĄ WIDZĄC TYLKO SWÓJ INDYWIDUALNY PROBLEM. NAUCZYCIEL ZARABIA TYLE CO POMOCNIK MURARZA NA BUDOWIE. ALBO CIEĆ ZWANY OBECNIE OCHRONIARZEM. PANI DANUTA BYŁA LENIWA W SZKOLE. NAUCZYCIELE WBILI JEJ LITERY DO GŁOWY, ALE MYŚLEC NIESTETY NIE DALI RADY. BO TO ZNACZNIE TRUDNIEJSZE, A NAWET NIEMOŻLIWE. PRZKRO MI SIĘ CZYTA TAKIE DEBILNE TEKSTY. NAUCZYCIELE WALCZCIE O SWOJE. POPIERAMY WAS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pani Danuta 2019-04-16 13:04
Pan raczej nie mieszka w Polsce patrząc po wpisanej treści.Ale myślenie ma pan podobne do naszych wspaniałych i wykształconych nauczycieli. Pan się kreuje na wspaniałą postać a nasze dzieci wystarczy poczytać co pan pisze. To w pana jest złość. Jak pan może pisać o osobach które zarabiają na budowie. Tak w pana oczach to gorszy sort bo jak moze zarabiać taki człowiek co pan.Zyjemy w Państwie demokratycznym i nikt nie zabrania mówić o swoich poglądach pan mnie krytykuje i ocenia ja tego nie będę robiła bo mam swoje lata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2019-04-16 09:54
Czlowieku ogarnij sie !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
Nauczycieli, ktorzy naprawde ucza i sie przykladaja , a nie tylko leca z programem na leb na szyje jest jak na lekarstwo !!!!!
Moja corka bierze udzial w roznych konkursach i zdobywa miejsca, ale tylko i wylacznie dzieki swojej ciezkiej pracy , bo zaden z nauczycieli nigdy nie zaproponowal sam z siebie ze zostanie po lekcjach zeby pomoc sie przygotowac , ale jak przychodza wyniki to jego nazwisko jako prowadzacego na 1 miejscu stoi!!! Nauczycieli z powolania jest bardzo maloi to oni najwiecej powinni byc doceniani a nie kazdy jak leci i ten co sie miga 18 godz i ten co ma swietlice bo sztucznie utrzymane jest stano zeby go nie zwolnic i ten co naprawde sam z siebie robi wiecej niz powinien!!!!!! I jeszcze jedno -wakacje sa dla dzieci , a dla nauczyciela, ktory jest takim samym pracownikiem jak milony milony innych pracujacych i czasami nawet lepiej od niego wyksztalconych a nie obnoszacych sie tym - jest 26 DNI URLOPU !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Palec 2019-04-15 23:29
Oczywiście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wac 2019-04-15 22:03
Jestem z Wami !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek 2019-04-15 22:02
Strajki? Marsze? Proponuje 40h pracy a nie polowe ,ja nie mam urlopu 2 miesiace w roku,ferie,kazd e dlugie weekendy,do roboty sie wezcie i nie sciemniajcie z zarobkami!!! Nauczyciele byli kiedys,a teraz to ucza Ci co pod gorke. Sory taka prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Albert 2019-04-15 23:00
Mam pomysł. Jest chyba taki program "zamiana żon".
Na podobną modłę proponuję program " zamiana zawodów". Tak na miesiąc. + przeżycie za zarobioną kasę tego miesiąca ( rachunki, zakupy itd.)
Wtedy tacy ludzie mogliby się wypowiedzieć co przeżyli i jak to innym dobrze.
Co wy na to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ta co pod górkę 2019-04-15 22:20
I niech tak będzie dalej...........
To barany wychowają eszcze większych baranów. Takimi sie łatwo steruje. A to chyba o to chodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rafał 2019-04-15 21:52
Kogo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# piotr 2019-04-15 21:50
Jak moje dziecko nie podejdzie do matury, złożę pozew cywilny przeciwko nauczycielowi. Wtedy się nie wypłaci do końca swojego życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mama 2019-04-16 13:02
Popieram
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Monika 2019-04-15 22:23
Skonsultuj z prawnikiem i daj znać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz Jabłoński 2019-04-15 21:27
I jeszcze miasto zablokujecie
Na pole lub łąkę przynajmniej nie będziecie przeszkadzać mieszkańcom miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rafał Łukaszewski 2019-04-15 22:06
Nie jestem krową, żeby iść na łąkę.
Co wiesz o mojej pracy Łukaszu, że śmiesz tak mnie znieważać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2019-04-16 06:10
Wstydu nie macie !!!!!
O tej pracy wiemy tyle , ze jak kazda inna powinna byc godziwie wynagradzana w kazdej branzy nie tylko nauczycielskiej . Kazdy ma rodziny wydatki, ale ni kazdy ma 2 mies. laby, ferie, swiateczne, majowki itp. itd.Ja tez mam 3 kier studiow skonczone i jak potrzebuje wolne to musze kombinowac tak zeby mi starczylo z tych moich 26 dni, pracuje po 12 godzin i jeszcze dojedzam 70 km do swojej pracy i nie zarabiam kokosow . Poza tym nauczycieli z prawdziwego zdarzenia jest dzis malo, ktorzy wykonuja swoj zawod jak piekne rzemioslo, a nie przychodza odbebnic swoje pare godzinek i krzyczec jak to sie napracowali i epatowac , ze tylko ich zawod zasluguje na przywileje. Przestancie opowiadac bajki i wezcie sie do prawdziwej pracy i uszanujcie przede wszystkim dzieci i mlodziez !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Renata 2019-04-16 07:52
"Poza tym nauczycieli z prawdziwego zdarzenia jest dzis malo, ktorzy wykonuja swoj zawod jak piekne rzemioslo".
To dlaczego ubliżasz wszystkim?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Renata 2019-04-16 07:48
Chłopie zmieniaj pracę, bo oszalejesz!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Heniek 2019-04-16 07:44
Ty: 70 kilometrów to dobre 1.5 godziny jazdy.
Dojazdy to 3 godziny + 12 godzin pracy.
Kokosów nie zarabiasz.
Musisz coś zmienić. Może idź do szkoły, tylko szukaj na miejscu.
Ja: 5 minut do pracy, 4 godziny pracy dziennie, a kolorów to mam całą piwnicę i zaczynają mi gnić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iwona 2019-04-16 07:36
To zrób czwarte studia, tym razem pedagogiczne i w końcu będziesz miał to wszystko. Powodzenia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2019-04-16 10:00
Kiedys studia pedagogiczne robil prawie kazdy bo najlatwiej bo nie mieliscie pomyslu na siebie!!!!!! Z powolania-niewi elu!!!! Juz zakonczcie to ciagle wynoszenie zawodu nauczyciela na wyzyny!!! Kazdy zawod kazda prace nalezy szanowac i nikt nie jest gorszy ani lepszy ani wazny ani bardziej wazny lub mniej !!!! W glowach wam sie juz pomieszalo od tego lenistwa!!!!!Wr acac do szkoly i pracowac i nie wymyslac i nie szanatzowac ani rodzicow ani dzieci bo to slabe !!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Agnieszka 2019-04-16 07:33
To niewiele wiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic 2019-04-15 20:47
Strajk pokazał ilu wśród nich jest takich , którzy nigdy nie powinni tam się znaleźć. Pilne konieczna weryfikacja towarzystwa połączona z przemyślaną reformą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan 2019-04-15 22:25
Czyli co 95% ekipy do łopaty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rafał 2019-04-15 21:50
Jestem za
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nilo 2019-04-15 19:51
Ta Lewkowicz zrobi karierę u... posła Niesiołowskiego ... Wstyd i żenada dla całej Oświaty. Czekam jeszcze na wystąpienie kolejne gwiazdy mrągowskiej oświaty... wiecie kogo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rafał 2019-04-15 21:51
Kogo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Aneta 2019-04-15 19:20
Brak słów...aż przyjdę popatrzeć w oczy tym, którzy śmią twierdzić że dla nich liczą się uczniowie...do pracy się weźcie a nie szopkę urządzacie!
Gra polityczna a wy dajecie sobą manipulować...
MARIONETKI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# W pieriot 2019-04-15 19:20
Szerokiej drogi. I nie zatrzymujcie się, nie zawracajcie. Idźcie prosto przed siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kamil 2019-04-15 19:20
masz powinien zakończyć się w pokoju rejestracji Powiatowego Urzędu Pracy w Mrągowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Halina 2019-04-15 18:29
Teraz chodzi o godność i edukację !!! A nie o kasę , bardzo ciekawe , a co mają dopowiedzenia uczniowie , namawiacie dzieci do protestu .HAŃBA!!! . Czyli jeżeli nauczyciel dostanie podwyżkę to będzie łaskawiej patrzeć na ucznia ? Co mają powiedzieć dzieci mniej zdolne , które miały możliwość , bo już teraz to chyba nie , poprawić oceny dla swoich rodziców - "
mamo , tato przepraszam będę powtarzać klasę , ale nieprzejmujcie się , bo poszłem na demonstację z nauczycielami to w następnym roku szkolnym napewno zdam " .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ela 2019-04-16 09:20
poszedłem!!!!!! !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robert 2019-04-15 22:46
A moja córka się uczyła w ciągu całego roku i ma dłuuuuuuuuugi weekend. Potępiam poprawianie ocen w ciągu ostatnich kilku dni przed wystawieniem ocen. Nawet na dwa trzeba pracować cały rok. To też do zmiany KONIECZNIE. A ci co nie chcą się uczyć powinni mieć wybór. Może do kamieniołomu? To by ochota do nauki wróciła. Nie ma to jak obwinianie za lenistwo własnego dziecka innych. Pozdrawiam Halyna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# rodzic 2019-04-15 18:06
masz powinien zakończyć się w pokoju rejestracji Powiatowego Urzędu Pracy w Mrągowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anna 2019-04-15 20:35
Żeby zasilić grono darmozjadów, którzy wolą żyć z socjalu? Na takich wyborców liczy PiS, ma ich wystarczająco. Polaku zacznij myśleć, pieniądze nie biorą się że ściany na nie trzeba zapracować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# RODZIC 2019-04-15 17:40
Czy to są uczyciele czy nauczyciele? Reforma jest tu niezbędną. Weryfikacja i ocena tych ludzi a potem kasa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan 2019-04-15 22:27
Dokładnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Przemek 2019-04-15 17:08
Cyt. "Chcemy uczyć, a nie indoktrynować." , proszę o rozwinięcie, tzn będę uczyła tak jak uważa "mój" światopogląd?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej 2019-04-15 16:48
Mam nadzieję, że na marszu pojawią się wszyscy, którym zależy na polskiej oświacie i dyskusji o jej reformie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan 2019-04-15 15:19
Jestem z Wami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij