W środę nauczyciele powiatu mrągowskiego połączą siły i wezmą udział w marszu, który przejdzie ulicami Mrągowa. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko niestabilnej sytuacji w oświacie i lekceważeniu ich zawodu.

W najbliższą środę o 17:30 spod pomnika Jana Pawła II w Mrągowie ruszy „Marsz nauczycieli powiatu mrągowskiego". Akcję postanowili zorganizować nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły. Zapytaliśmy ich skąd taki pomysł?

– Wychodzimy z inicjatywą, by zachęcić społeczeństwo do dyskusji i pokazać społeczeństwu, jak od kuchni wygląda zawód nauczyciela. Chcemy także uświadomić rodzicom, że rozumiemy ich obawy odnośnie obecnego systemu edukacji oraz przeładowanych programów nauczania. Z drugiej strony chcemy także pokazać, że mamy swoje prawa. Protestujemy przeciwko brakowi stabilności w oświacie i lekceważeniu zawodu nauczyciela – mówi Magdalena Lewkowicz nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

W wydarzeniu mają wziąć udział wszystkie strajkujące szkoły powiatu mrągowskiego. Swój udział zapowiedzieli też rodzice, dziadkowie i uczniowie. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału i okazania wsparcia dla nauczycieli, którzy walczą o godne warunki pracy.

– Mamy już przygotowane hasła, a w środę przychodzimy ubrani na czarno. To nie tylko sprawa finansowa, walczymy o oświatę, która jest obecnie w dołku. Zapraszamy na marsz wszystkich sympatyków polskiej edukacji. Chcemy, żeby szkoła była dla ucznia miejscem rozwoju, a dom miejscem odpoczynku. Chcemy uczyć, a nie indoktrynować. Szkoła to jest sprawa nie tylko nauczycieli, ale także rodziców i uczniów – dodaje Wioleta Olencka, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

Jakie jest Wasze zdanie w najgorętszym ostatnimi tygodniami temacie? Czy jesteście solidarni z nauczycielami? Czekamy na Wasze komentarze.

mb

 


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij