Historia Pana Jana Majewskiego z Mrągowa pokazuje, że biegać każdy może. 72-latek osiąga wyniki, których może mu pozazdrościć wielu młodszych biegaczy. Ostatnio wziął udział w DOZ Maraton Łódź i w swojej kategorii wiekowej zdobył złoty medal. Gratulujemy!

– Biegam już od 40 lat i cały czas mam dobrą kondycję – mówi biegacz z Mrągowa. – Ostatnio na Maratonie Łodzkim wygrałem w swojej kategorii wiekowej. Dystans 42 kilometrów pokonałem w 4 godziny i 11 minut.

Taka wygrana to dla mrągowianina ogromna satysfakcja, ale dodaje z dumą, że to nie pierwszy wygrany bieg. Pan Jan Majewski ma na swoim koncie sporo biegowych sukcesów. Zdobywał złote medale na maratonach w Chorwacji, Zagrzebiu czy na Cyprze. Łącznie wziął udział w 78 maratonach.

– Dla mnie wiek nie stanowi granicy – mówi dumnie senior. – Kocham ten sport i nie zamierzam przestać. 14 kwietnia wystartuję w Orlen Warsaw Marathon, w maju pobiegnę w Szczytnie. Zachęcam wszystkich do uprawiani tego sportu. Warto cieszyć się sprawnym ciałem i opóźnić procesy starzenia.

My życzymy Panu Janowi dlaszych sukcesów!

Źródło: mragowo.pl

 

 

Słowa kluczowe:
sport Mrągowo biegacz 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij