Ponad 18 tys. zł udało się zebrać na letni wypoczynek podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. Mieszkańcy pokazali, jak wielkie mają serca i zapełnili salę widowiskową Centrum Kultury i Turystyki, w której przez całą minioną niedzielę odbywała się akcja charytatywna „Być dla innych”. Zobaczcie fotorelację z tego wyjątkowego wydarzenia.

Po raz 19. w Mrągowie odbyła się integracyjna impreza „Być dla innych”, której od samego początku celem była integracja osób niepełnosprawnych i zbieranie pieniędzy na ich letni wypoczynek.

Podczas tegorocznej akcji, organizowanej przez dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, padły dwa rekordy - finansowy i frekwencji. Centrum Kultury i Turystyki odwiedziło wczoraj dużo więcej mieszkańców niż w latach ubiegłym, a wszyscy przybyli pokazali, że mają serca otwarte na niesienie pomocy innym. Według wstępnych szacunków, na letni wypoczynek dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie udało się zebrać ponad 18 000 zł, to o cztery tysiące złotych więcej niż w 2018 roku.

Radości z sukcesu tegorocznej edycji „Być dla innych” nie kryje jej organizatorka Ewa Gnoza.

– Oczywiście, że cieszą mnie zebrane podczas wczorajszej imprezy datki, które pomogą spełnić marzenia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Jednak dla mnie najpiękniejsza jest integracja, to są chwile, które zostają w sercu na zawsze. „Być dla innych” z roku na rok nabiera też coraz szerszego wymiaru, a pomagać w niej chce coraz więcej młodych wolontariuszy i wychowuje młode pokolenie.

Nam pozostaje pogratulować organizatorom i wolontariuszom oraz Państwu za okazaną pomoc!

"Być dla innych" 2019 - fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij