Dziś o ósmej rano w wielu szkołach w Polsce, w tym także w powiecie mrągowskim nie rozpoczęły się lekcje. Ruszył bowiem bezterminowy strajk nauczycieli. Odwiedziliśmy kilka mrągowskich placówek, by zapytać o to, co doprowadziło ich do podjęcia tak radykalnych rozwiązań.

Wczorajsze rozmowy ostatniej szansy z rządem zakończyły się fiaskiem. Nie udało się osiągnąć porozumienia ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Propozycje rządu przyjął jedynie NSZZ "Solidarność”, a dwie pozostałe centrale związkowe odrzuciły je.

Jak usłyszeliśmy w kilku mrągowskich szkołach, nauczyciele z oświatowej „Solidarności” nie zgadzają się z decyzją jej przewodniczącego Ryszarda Proksy, który podpisał już porozumienie z premier Beatą Szydło. Także oni solidaryzując się z kolegami po fachu, przystąpili dziś do ogólnopolskiego protestu.

Efekty strajku nauczycieli mogą odczuć dzieci i młodzież dziewiętnastu szkół i przedszkoli w powiecie mrągowskim. Warto dodać, że żadna ze strajkujących szkół nie została zamknięta, ale odbywają się w nich jedynie  zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Lekcje mają zaś uczniowie z gminy Mikołajki, w której placówki oświatowe nie przystąpiły do protestu.

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij