W wyjazdowym meczu 19. kolejki forBET IV ligi Mrągowia Mrągowo wygrała z Tęczą Biskupiec 2:1 (1:0). Debiutanckie trafienia w "żółto-czarnych" barwach zaliczyli Rafał Kudlak i Patryk Rosoliński.

Początek pierwszej połowy to przede wszystkim  walka w środku pola oraz dużo niedokładności w grze obu drużyn.

Pierwszą groźną akcję Mrągowia przeprowadziła w 12 minucie. Po szybkiej akcji i wymianie kilku podań strzał Sebastiana Kowalskiego wylądował na poprzeczce bramki gospodarzy.

W 19. minucie Skrzęta zagrał na prawo do Glinki, ten dośrodkował piłkę w "szesnastkę", akcję zamknął Rafał Kudlak i strzałem głową pokonał Piotra Sznara. Później jeszcze groźnie z 35 metrów uderzył Skrzęta, jednak golkiper gospodarzy dobrze interweniował.

Sześć minut po wznowieniu gry Łukasz Kuśnierz dośrodkował z lewej strony boiska, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kowalski, jednak jego strzał głową na rzut rożny wybił Sznar.

Chwilę później było już 2:0. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na 16 metr do Roberta Bumbula, ten oddał atomowy strzał na bramkę, futbolówka trafiła jeszcze w Patryka Rosolińskiego i kompletnie zmyliła golkipera Tęczy.

W 57. minucie Bartłomiej Bogdaniuk podał w tempo do Przemysława Rybkiewicza, ten mocno uderzył, ale dobrze interweniował Marcin Marszałek. Osiemnaście minut później szybka kontra Mrągowii. Glinka do Kowalskiego, ten wpada w "szesnastkę", strzela, lecz po raz kolejny świetnie broni Sznar.

W 82. minucie po zamieszaniu w polu karnym Mrągowii piłka trafiła w słupek. Chwilę później Bogdaniuk precyzyjnym strzałem z 25 metrów pokonuje Marszałka. W następnej akcji Marszałek w znakomitym stylu interweniował po strzale z trzech metrów Dzierbickiego. Golkiper Mrągowii tuż przed końcem meczu po raz kolejny nie dał się pokonać Bogdaniukowi. W odpowiedzi Kuśnierz podał do Mateusza Barszczewskiego, ten ograł rywala i trafił w słupek.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka, 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 69. Rafał Kudlak - 2. Patryk Rosoliński (63, 15. Marcin Spirydon), 3. Tomasz Jaroszewski, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 7. Sebastian Kowalski ŻK (88, 11. Mateusz Barszczewski) - 99. Konrad Rusiecki (78, 14. Dariusz Gołębiowski).

Źródło: mragowia.pl