Zbiórka datków na letni wypoczynek dla dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie to od wielu lat cel akcji „Być dla innych”. Kolejna edycja tej szczytnej imprezy odbędzie się w najbliższą niedzielę. Integracyjne słoneczko zaświeci w CKiT już o godz. 10:30. Z całego serca polecamy!

Po raz 19. w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się integracyjna impreza charytatywna „Być dla innych”. Głównymi bohaterami, jak co roku, będą dzieci i młodzież niepełnosprawna z Domu Pomocy Społecznej. Dla nich także przeznaczany jest dochód z licytacji i „słonecznego” biletu wstępu. Każdego roku podopieczni mrągowskiego DPS-u mogą spełnić swoje marzenia i wyjechać na wymarzone wakacje.

– Będąc z nami każdy wspiera szczytny cel, a prócz tego wspólne bycie tego dnia daje niepełnosprawnym dzieciom radość. Traktujemy to jak ich święto i święto integracji. Integracja jest bardzo ważna, to piękna lekcja życia dla obu stron – mówi Ewa Gnoza, organizatorka akcji „Być dla innych”.

Akcja „Być dla innych” odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Start o godz. 10:30.

W programie występy artystyczne przedszkolaków, uczniów, tancerzy z CKiT i MDK oraz uczestników Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz OREW Mikołajki. Na scenie zobaczymy także zespołu Sukces, Ewę i Hannę Szałachowskie, Klaudia Wirtt, Przemka Maruchacza i formację Przyjaciół Kawałka Mrągowa. Dodatkowo autorską sztukę teatralną zaprezentuje grupa integracyjna "Zawsze Razem", a do aktywności fizycznej publiczność zachęcać będą Zumba Power Fit, Mrągowski Klub Aikido i Samoobrony, Girl Power Team i Centrum Kettlebel Mrągowo.

Główną atrakcją tegorocznej edycji „Być dla innych” będzie pokaz taneczny przyjaciela akcji - Maćka SHEVY Mołdocha z Gdańska.

Atrakcji nie zabraknie także w holu CKiT, w którym natknięcie się nie tylko na kiermasze ozdób i wypieków świątecznych. W programie znalazły się: Selfie Fotobudka Mrągowo, warsztaty robienia palmy wielkanocnej, stoisko z tworzeniem balonowych cudów, malowanie buzi czy pieniążek na szczęście od Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Akcja „Być dla innych” nie mogłaby się obyć bez warsztatów szermierki na wózkach, które tradycyjnie poprowadzą paraolimpijczycy -szermierze- wielokrotni mistrzowie MŚ i Europy z Fundacji Akademia Integracji w Warszawie.

W przerwach programu artystycznego zaplanowano licytacje. Lista gadżetów jest dostępna na stronie wydarzenia na fb oraz stronie MDK.

– Mamy już pierwszą cegiełkę zbiórki akcji Być dla innych . To 2.609,13 zł zebrane w trzech parafiach mrągowskich oraz 600 zł uzbierane przez fundację naszego Maćka Shevy Mołdocha na ogólnopolskich zawodach Polski Popping w Olsztynie – poinformowała nas Ewa Gnoza, organizatorka akcji „Być dla innych”.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij