Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad spotkaniem z mieszkańcami gminy Mrągowo rozpoczęła cykl konsultacji społecznych w sprawie przebiegu nowej „szesnastki”.  Drogowcy przedstawili trzy warianty przebiegu drogi z Mrągowa do Ełku. Szczególnie jeden z nich wzbudził kontrowersje. To najbardziej newralgiczny fragment ekspresówki, bo przebiega przez sam środek Krainy Wielkich Jezior.

 

Poniżej zamieszczamy orientacyjny plan ze wspomnianymi trzema wariantami drogi. Szczegóły znajdziecie także tu.

* Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# sklep z pamiątkami 2019-04-14 11:15
A ja po zbudowaniu drogi otworzę w Mikołajkach i Mrągowie sklepy z pamiątkami .Bedę sprzedawac wisiorki z tirami,,maseczk i antysmogowe , zatyczki uszne(stopery ) ,prezerwatywy tirówkom ,piwo bezalkoholowe szoferokom , antenki do radia CB ...... .tylko mam nadzieje ze władze gminne wywalczą w negocjacjach na MOP-ach(MIEJSCA OBSŁUGI PODROZNYCH) tanie miejsca dzierzawne bo obecnie to tylko stać na to poteżne koncerny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# rrr 2019-04-14 10:49
Tir z naczepą zablokował A2. Utrudnienia mogą potrwać do 8 godzin
2019-03-28
Wypadek na Kleeberga w Białymstoku. Tir zablokował drogę
16.03.2019
Zderzenie cysterny z osobówką na DK 65. Jedna osoba trafiła do szpitala-27 marca 2019
13.03.2019 -Wypadek na A1 w Knurowie. Nad ranem doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Autostrada A1 jest zablokowana w kierunku na Ostrawę
9.03.2019-Autostrada A1 była zablokowana. Wywrócił się tir z meblami ,
23.03.2019 Tir z wieprzowiną wywrócił się przy autostradzie A4-blokada kilka godzin
Kierowca ciężarówki szalał na Podkarpaciu. Wymuszał pierwszeństwo, "kosił" znaki drogowe-28.02.2019
Wypadek na A1. Ciężarówka zablokowała ruch w kierunku Gdańska. Poważnie ranny kierowca 5.03.19
25.03.2019 Tir wpadł do rowu. DK-8 całkowicie zablokowana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# H. M 2019-04-14 10:34
Szykuje się mega Rospuda . Lepiej ,szykuje się dziesiątki Rospud na odcinku Mrągowo- EŁK. Skąd władze bedą miały tak ogromne środki na pacyfikacje miejscowej ludnośći. Może jakiś przelewik z Moskwy ??? już kiedyś wzieli pożyczkę ............... ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tropiciel ruskich 2019-04-10 07:03
panie NMR2019 wie pan jaka była metodyka i ustawione pytania w ankietach podczas tych pseudo badań opinii publicznej w 2008 ?....! No włąśnie jest to następne zadanie dla służb jak potęzne pieniądze podatników wtedy zostały wyrzucone w błoto.......... ...... . służby ukróciły karuzele vatove teraz kolej na wyprowadzanie kasy na pseudo konsultacje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# StanowczeTak 2019-04-08 22:46
Średniowiecze, zacofanie, normalnie tragedia.. Najlepiej zerwijcie ludzie asfalt i jeździjcie po kostce brukowej jak za Hitlera.. Brak słów na takie ignoranctwo infrastrukturow e. Żyjcie sobie dalej w Polsce „B”...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bezstronny 2019-04-08 00:33
Każdy wariant będzie oprotestowany. Budujcie ale nie u nas :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kurier wojenny 2019-04-07 10:56
Każda osoba wskazująca na , którykolwiek wariant przebiegu przez Mazury drogi tranzytowej działa wspólnie z obcymi siłami lobbującymi za drogą dla Niemieckich i Rosyjskich tirów .Mieszkańcy mazur żądają porządnego wyremontowania i zmodernizowania istniejącej sieci dróg ,oraz ewentualnego skierowania międzynarodoweg o tranzytu przez nizinę mazowiecką na południe od Mazur
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec 2019-04-06 12:13
Prawda jest taka. Że protestuje warszawka bo ma tam działeczki, ktore kupiła za parę groszy i teraz krzyzczy że nie chce drogi. Po drugie popatrzcie kogo z mieszkańców było by stać na takie zaplecze ulotki, foldery, koszulki z protestem ? To jest zastanawiające. Najpierw płaczecie że nie ma dróg a teraz jak pojawia się możliwość to nie bo przez wieś, tyle ludzi jakoś jeździ i żyje. A turysta to z całym szacunkiem średnio mnie obchodzi, ja tu mieszkam o pracuje cały rok . Rozumiem wszystko ale "darcie pyska" o drugiej w nocy w środku tygodnia pracy to trochę przegięcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Protest 2019-04-06 10:09
poprawka protest w Rynie odbędzie się koło młyna nad jeziorem Ryńskim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania 2019-04-06 09:38
Nie bijcie piany,na pewno ta inwestycja szybko nie powstanie! po co dzielić mieszkańców?tyl ko po to że już są drugim sortem?który sort -klasę jeszcze chcecie tworzyć? zawiści,zascian kowosci,obludy, malostkowosci?p rawda jest taka że są układy i wybudują tam gdzie będą chcieli.jesli cokolwiek wybudują.popatr zcie unia się kurczy,moze nasi wielmoża,maja takie zapędy?a z pustego i Salomon nie na leje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Protest 2019-04-06 09:32
do Mrągowianina; spójrz proszę na mapę i powiedz, który wariant jest najsensowniejsz y, a potem podyskutujemy, jak powstał jeden z wariantów i będziesz wiedział o co walczymy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągoianin 2019-04-05 23:55
A ja za protestującymi ołączam się do protestu by wszystkie drogi na mazurach zaorać i zrobić żwirówki by było jak za kró;a Ćwieczka. Zakazać używania wszelkich pojazdów mechanichnych i elektrycznych i powrócić do furmanek napędzanych końmi. A na jeziorach zakazać pływania wszelkimi statkami a pozostawić takie pojazdy pływające tylko za pomocą wioseł czyli moc napędowa była by siłą mięśni. Zaś we wszystkich miejscowościach wprowadzić dorożki i ryksze, a wszelkim turystom wprowadzić specjalną opłatę w wysokości 590 zł dziennie za pozostawione wszelkie nieczystości i odchody.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Protest 2019-04-05 23:00
Ryn 07.04.2019r., godzina 15.00 koło kościoła - protest przeciwko wariantowi C
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kurier wojenny 2019-04-05 20:38
wynik bitew
bitwa Ryn 04.04.2019
MIESZKAŃCY MAZUR-Najedzcy
1;0
około 100 mieszkańców uczestniczyło-w szyscy przeciwko tranzytowej 16 przez Mazury
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kurier wojenny 2019-04-03 19:40
wynik bitew
stan na 03.04,2019 wieczorem
mieszkańcy mazur --najeźdźcy
klasa (oficjalne ustawki)'
ełk godzina 14 wynik
1;1remis
około 50 mieszkańcow uczestniczyło
przewidziane bitwy w tym tygodniu
klasa (oficjalne ustawki )

czwartek 04.04.2019 RYN godzina 13
klasa(nieoficjalne ustawki);
piątek 05.04.2019- Kosewo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Voodoo 2019-04-03 14:54
O przedsiębiorcac h z Mikołajek było to czas na Variselle- bankrut, lata świetności miał za czasów SLD, człowiek napływowy (a nie rdzenny). Imprezy etc miał dobre swego czasu ( goście przylatywali helikopterami). W szczegóły nie wchodzę bo to dobra jazda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pewien Pan 2019-04-03 11:10
Koleś z Mikołajek co uchodzi za ekologa to lokalny biznesmen, który żyje z turystyki, więc ma tutaj interes, aby ta droga nie powstała. (sklep żeglasrski, dom agroturystyczny itp). Kupił sobie dom gdy było wiadomym że takie a nie inne są warianty przebiegu drogi. Wiedział zapewne o możliwej inwestycji i mimo to zdecydował się na zakup. Z jednej strony czytając o jego pensjonacie wyłania się jako osoba dbająca o zabytki, przyrodę , z drugiej zaś gdy sam oglądam ten pensjonat to moim oczom ukazuje się koszmarek architektoniczn y.
Co do drogi i jej wariantów.
W wariancie 1A dla wielu jadących w stronę Giżycka byłaby to super alternatywa omijająca malo atrakcyjną wizualnie DK59 Mragowo - Ryn, która jest kręta i niebezpieczna. Wszystkie wsie leżące na tej drodze mają po kilka zakrętów 90 stopniowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kurier wojenny 2019-04-03 02:30
wyniki bitew
STAN NA 3.04.2019 rano
mieszkańcy mazur -najeźdźcy
klasa (oficjalne ustawki)'
1;0
1;0
1;0
poniedziałek mragowo godzina 14-protest około 100 mieszkańców-wsz yscy preciwko budowie tranzytowej DK16 -- zwolenników wśród mieszkańców -0
poniedziałek mikołajki około 110 mieszkańców protestuję przeciwko budowie tranzytowej dk16 -3 zwolenników budowy .
wtorek Orzysz godzina 16 -około 120 mieszkańcow protestuje. zwolenników wśród mieszkańców -0

przewidziane bitwy w tym tygodniu
klasa (oficjalne ustawki )
środa 03.04.2019 Ełk godzina 14
czwartek 04.04.2019 RYN godzina 13
klasa(nieoficjalne ustawki);
piątek 05.04.2019- Kosewo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# capoditutticapi 2019-04-03 10:42
3 zwolenników w Mikołajkach się odezwało, ale na sali było ich więcej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# edward 2019-04-03 08:37
tak jest zablokować cały rozwój
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# noname 2019-04-02 20:25
Przydałoby się zamieścić legendę do "mapki"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij