Z początkiem maja parking przy ulicy Giżyckiej zmieni przeznaczenie. Część miejsc dla samochodów zabrana zostanie na namiot, pod którym w sezonie odbywać się będą dyskoteki plenerowe. Urząd miasta podpisał już umowę z przedsiębiorcą z Mrągowa. Dyskoteka zajmie 600 m2 parkingu.

Już niebawem fragment parkingu przy wjeździe na miasteczko Mrongoville przestanie służyć kierowcom, a przez najbliższy sezon ma podnosić atrakcyjność turystyczną Mrągowa. Urząd miasta podpisał umowę z przedsiębiorcą z Mrągowa na dzierżawę 600 m2  terenu, na którym stanie namiot, a pod nim odbywać się będą weekendowe dyskoteki.

– Zgłosił się jeden z podmiotów gospodarczych z Mrągowa, który ma pomysł na to miejsce. Jest to reakcja na zapotrzebowanie młodych ludzi zgłaszane od kilkunastu lat, bo nie mają oni miejsca spotkań – powiedział w rozmowie z nami burmistrz Stanisław Bułajewski.

Umowę dzierżawy podpisano na 5 miesięcy, a powstanie dyskoteki wiązać się będzie z likwidacją kilkudziesięciu miejsc parkingowych, ale jedynie w sezonie letnim.

– Wydaje się, że to miejsce jest idealne pod tego typu rozrywkę, co nie znaczy, że jest miejscem docelowym, które zostanie utrzymane na lata. Podpisaliśmy umowę na sezon, chcemy przeprowadzić próbę, czy nowa atrakcja rzeczywiście przyciągnie dużą grupę młodzieży – powiedział burmistrz Stanisław Bułajewski.

Za mieszkańcami pobliskich ulic wstawiła się radna Ewa Szałachowska, która nie popiera pomysłu burmistrza.

– Nie tylko mieszkańcy, ale także ja jestem takiego zdania, że to jest zły krok. Parkingów w tamtych rejonach w zasadzie nie ma, do tego dochodzi kwestia decybeli, które będą docierać do domów mieszkańców, szczególnie tych usytuowanych w najbliższej odległości. Uważam, że można by znaleźć inne miejsce na tego typu działalność – powiedziała nam radna Ewa Szałachowska.

Ten parking jest przez większą część roku wolny, a namiot nie zajmie całego parkingu, będzie umiejscowiony na jego końcu, podkreśla Stanisław Bułajewski.

– Wiadomo, że powierzchnia, która zostanie zajęta pod namiot ograniczy dostępność miejsc parkingowych. Postaramy się, więc wygospodarować i znaleźć inne miejsce, które zrównoważy te braki – dodaje burmistrz Mrągowa.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij