Z początkiem maja parking przy ulicy Giżyckiej zmieni przeznaczenie. Część miejsc dla samochodów zabrana zostanie na namiot, pod którym w sezonie odbywać się będą dyskoteki plenerowe. Urząd miasta podpisał już umowę z przedsiębiorcą z Mrągowa. Dyskoteka zajmie 600 m2 parkingu.

Już niebawem fragment parkingu przy wjeździe na miasteczko Mrongoville przestanie służyć kierowcom, a przez najbliższy sezon ma podnosić atrakcyjność turystyczną Mrągowa. Urząd miasta podpisał umowę z przedsiębiorcą z Mrągowa na dzierżawę 600 m2  terenu, na którym stanie namiot, a pod nim odbywać się będą weekendowe dyskoteki.

– Zgłosił się jeden z podmiotów gospodarczych z Mrągowa, który ma pomysł na to miejsce. Jest to reakcja na zapotrzebowanie młodych ludzi zgłaszane od kilkunastu lat, bo nie mają oni miejsca spotkań – powiedział w rozmowie z nami burmistrz Stanisław Bułajewski.

Umowę dzierżawy podpisano na 5 miesięcy, a powstanie dyskoteki wiązać się będzie z likwidacją kilkudziesięciu miejsc parkingowych, ale jedynie w sezonie letnim.

– Wydaje się, że to miejsce jest idealne pod tego typu rozrywkę, co nie znaczy, że jest miejscem docelowym, które zostanie utrzymane na lata. Podpisaliśmy umowę na sezon, chcemy przeprowadzić próbę, czy nowa atrakcja rzeczywiście przyciągnie dużą grupę młodzieży – powiedział burmistrz Stanisław Bułajewski.

Za mieszkańcami pobliskich ulic wstawiła się radna Ewa Szałachowska, która nie popiera pomysłu burmistrza.

– Nie tylko mieszkańcy, ale także ja jestem takiego zdania, że to jest zły krok. Parkingów w tamtych rejonach w zasadzie nie ma, do tego dochodzi kwestia decybeli, które będą docierać do domów mieszkańców, szczególnie tych usytuowanych w najbliższej odległości. Uważam, że można by znaleźć inne miejsce na tego typu działalność – powiedziała nam radna Ewa Szałachowska.

Ten parking jest przez większą część roku wolny, a namiot nie zajmie całego parkingu, będzie umiejscowiony na jego końcu, podkreśla Stanisław Bułajewski.

– Wiadomo, że powierzchnia, która zostanie zajęta pod namiot ograniczy dostępność miejsc parkingowych. Postaramy się, więc wygospodarować i znaleźć inne miejsce, które zrównoważy te braki – dodaje burmistrz Mrągowa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Andrzej 2019-04-09 17:28
Nareszcie jest burmistrz, który reaguje na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta - poprzedniczka ich lekceważyła. A Pani Ewa zapomniała, że kampania się skończyła i już hejt na Bułajewskiego nie jest potrzebny - mieszkańcy wybrali burmistrza i wara od niego mrągowskie betony. Szkoda, że Pani Ewa jest bardziej betonowa od otolii - młodzi nie cierpią ani jednej ani drugiej. W końcu kończy się czas układów i korupcji w naszym mieście. Brawo nowy burmistrz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianka 2019-04-04 22:26
Kochani młodzi obejrzyjcie "Znaki Czasów Ostatecznych na Całym Świecie". Narkotyki, morderstwa. Potworne rzeczy. Czy aby to odpowiedni czas na zabawę ? Zadbajcie o zbawienie duszy na wieczność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anna 2019-04-03 11:05
Czy ktoś wie jaki to podmiot wydzierżawił?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Koper 2019-04-03 08:17
Super pomysl. Popieram ! I nie sluchac zrzedzenia starych bab.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# danzel 2019-04-02 22:29
ktos na pewno wpadnie pod samochód na drodze do Gizycka. beda chodzić pijani po poboczu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Przyjezdny 2019-04-02 20:44
Wszystko fajnie trzeba rozwijać turystykę tylko szkoda że akurat tym parkingiem bo tak się składa że ja z rodziną właśnie przyjeżdżamy z pod Olsztyna sobota niedziela na plażę i z rana zawsze jest gdzie się wbić pózniej już jest problem z zaparkowaniem gdziekolwiek w tygodniu też jest różnie Ktoś wspomniał że Mikołajki nie ma problemu ok jak ktoś lubi zaparkować gdzieś w Prawdowie itp. to ok ja wybrałem Mrągowo bo tu nie było problemu trzeba będzie wybrać okolice Okartowa bo słyszałem że tam też jest ładnie i nie ma problemu z parkowaniem a w wakacje ma wrócić pociąg to też łatwiej będzie dojechać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda 2019-04-02 18:00
Przecież można było wykorzystać parking przy Mrongoville, chyba że on przynależy do dzierżawcy miasteczka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jmpg 2019-04-02 14:14
Popieram pomysł, parking większość czasu stoi pusty lub jest 3-4 samochody. Dyskoteka koło plaży rozumiem Pan G. miał prawo się złościć. Ale na tym parkingu to nikomu nie powinno przeszkadzać, jakoś na miasteczku odbywają się i dyskoteki i imprezy i czemu Pani Szałachowskiej to nie przeszkadza? Niech nie przesadza akurat ona to nic nie słyszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waszka 2019-04-02 13:53
Spoko, pomysł, oby jakieś fajne Panienki były, a nie jakieś wieśniaczki bez pełnego uzębienia. Pozdrawiam R. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adrian 2019-04-02 13:51
Nie mogę się doczekać ! Bardzo fajny pomysł :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz 2019-04-02 00:52
Dyskoteka na plaży nie pasowała, poprzedniej władzy miasta... Teraz dyskoteka nie pasuje radnym.. Ciekaw jestem komu będzie przeszkadzać muzyka.. Pewnie halom produkcyjnym i pustym budunkom po dawnym PKS... Myske że mieszkam bliżej tego miejsca niż Radna Ewą Szalawska i mi to nie przeszkadza.. Popieram
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosc 2019-04-01 20:10
No i bardzo dobrze! Probujmy cos robic z mysla o mlodych, nawet gdyby okazalo sie to niezbyt trafne. Burmistrzu trzymamy za pana kciuki. Widac, ze chce pan zmienic to miasto i prosze sie nie zatrzymywac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-04-01 19:34
A DROGA REDAKCYJO

A CZASAMI TO NIE ŻART NA PRIMA APRILIS?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ... 2019-04-01 19:28
Inne miejsce? A gdzie. Może wyspa na Czosie, he, he.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Prawda na jaw 2019-04-01 17:43
Pani ,,dziennikarz,, co tworzy te artukuły nie lubi obecnych władz Urzędu Miasta dlatego wywołuje tak ukierunkowane wrażenia. Wszystko co zrobią dobrze to zawsze jednak coś nie tak. Tym razem ofiarą tegoż jej pomysłu padła radna. Proponuje sięgnąć do innych artykułów wstecz i ocenić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość 2019-04-01 17:40
Myślę że to bardzo dobry pomysł!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# czy 2019-04-01 17:39
to ten sam podmiot co cieszy się że konkurencji pod estradą nie będzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość 2019-04-01 15:44
co by się nie działo to zawsze źle , przestańmy w końcu narzekać i cieszmy się że młodzież będzie miała gdzie się pobawić , brakowało takiego miejsca od wielu lat . Brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BVB 2019-04-01 20:02
TAK...zwlaszcza niepelnoletnia mlodziez bedzie mogla wyzwolic promile w swoich organizmach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zenek 2019-04-03 14:37
Niepełnolete dzieci niech idą z rodzicami na spacer A nie szlajać się po dyskotekach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marco 2019-04-01 14:57
Jak w Mikołajkach są koncerty w centrum miasta i szanty co weekend to nikomu nie przeszkadza. A w Mrągowie zawsze się znajdzie banda malkontentow którym ni nie pasuje. A Ci malkontenci jak jeżdżą do polskich kurortów to nic im nie przeszkadza. Szkoda słów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość 2019-04-01 15:47
niestety w naszym mieście zawsze co by człowiek nie zrobił zawsze będzie źle. Jako nastolatka chodziłam na dyskoteki pod namiot , fajnie że ktoś pomyślał o młodzieży w naszym mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# luka 2019-04-01 14:09
myślę że to bardzo zły pomysł po pierwsze namiot nie jest w żaden sposób wygłuszony co będzie przeszkadzało mieszkańcom jak i turystom a po drugie w okresie letnim i tak w tamtym miejscu brakuje miejsc parkingowych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij