42 cudzoziemców nielegalnie pracowało w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu mrągowskiego. Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli straży granicznej. To nie pierwsze takie przypadki w ostatnim czasie.

Kontrole przeprowadzone przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiej Oddziału Straży Granicznej w ubiegłym roku wykazały, że w powiecie mrągowskim nielegalnie zatrudniano 30 obcokrajowców. O czym pisaliśmy tu.

Do tematu legalności zatrudnienia wracamy w związku z kolejnymi kontrolami i kolejnymi nieprawidłowościami, jakie wykryto w dwóch zakładach produkcyjnych położonych na terenie powiatu mrągowskiego. Na jaw wyszło, że właściciele obu przedsiębiorstw powierzyli pracę obywatelom Ukrainy bez stosownych zezwoleń. W pierwszej firmie nielegalnie zatrudniano 31 obcokrajowców, a w drugiej nieprawidłowości w zatrudnieniu wykryto u 11 cudzoziemców.

Teraz funkcjonariusze Straży Granicznej skierują wniosek do sądu o ukaranie przedsiębiorców, którym grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

red.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Obserwatorium 2019-04-10 11:22
w pewnej sortowni na wojska nadal jest kilkanaście osób pośród pracowników. Kontrola była nikt z tym nic nie robi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacob 2019-04-02 21:09
Co to jest 30k plnów dla takiego przedsiębiorcy, ci upowcy już to odpracowali i zarobili więcej dla tego cwaniaka i czemu nie jest tu napisane co to za firmy tak robią?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja 2019-04-04 01:29
W czym masz problem człowieku. Ktoś tych ludzi zmusza do pracy? Ich wola, chcą pracować to pracują. Jak Polacy mają w dupie robote bo dostają 500+, to przedsiębiorcy robią co mogą żeby zarobić i utrzymać darmozjadow na pisowskim socjalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Sasza 2019-04-01 10:52
A czemu są takie kolejki w urzędzie do legalizacji pobytu. Ludzie ustawiają się o 12 w nocy w kolejkę. Czy nie można zatrudnić dodatkowych urzędników. A część urzedasow nie ma co robić. Wystarczyłoby zrobić jakieś przesunięcia. I tutaj jest problem. Ci ludzie za pozwolenie płacą 400zl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij