Decyzja burmistrza o powołaniu swojego drugiego zastępcy negatywnie wpłynęła na porozumienie z Mrągowską Inicjatywą Społeczną, dzięki któremu Stanisław Bułajewski mógł liczyć na poparcie 13 radnych. Czy to oznacza, że jednym posunięciem burmistrz pozbawił się większości w radzie?

Jeszcze nie tak dawno włodarz miasta mógł liczyć na poparcie grupy radnych, których udało mu się wprowadzić do Rady Miejskiej i na porozumienie z Mrągowską Inicjatywą Społeczną, a to dawało mu potrzebną większość. Rozkład sił w radzie zmienił się wraz z powołaniem drugiego wiceburmistrza.

Taka polityka kadrowa nie przypadała bowiem do gustu radnym MIS, którzy skrytykowali decyzję Stanisława Bułajewskiego, publikując w mediach społecznościowych stosowne oświadczenie. O komentarz w tej sprawie, podczas wczorajszej sesji, zapytaliśmy Roberta Wróbla, przewodniczącego Klubu Radnych Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej.

Czy to oznacza, że popierająca burmistrza grupa radnych MIS przeszła na drugą stronę barykady?

To jest suwerenna decyzja burmistrza, zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego zastępy burmistrz może pominąć procedurę naboru, by powołać osobę, której bardzo ufa. Tu nie ma żadnego skoku na kasę, twierdzi burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. Jak podaje, wynagrodzenie Krystiana Korzyckiego stanowi około 60% pensji pierwszego zastępcy.

W rozmowie z nami i w opublikowanym oświadczeniu Miejska Inicjatywa Społeczna podkreśla, że udzielony burmistrzowi kredyt zaufania się wyczerpał. Jak zatem sprawę widzi Stanisław Bułajewski?

Zarówno burmistrz, jak i radni MIS od początku obecnej kadencji podkreślali, że nie jest to koalicja, więc nie możemy mówić o jej rozłamie. Jednocześnie żadna ze stron nie odpowiedziała nam wprost, czy to koniec porozumienia.

Podczas wczorajszej sesji dało się jednak zauważyć brak poparcia Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej dla działań burmistrza Stanisława Bułajewskiego. Czy to jedynie kwestia odmiennego zdania w kwestii straży miejskiej i różnicy w programach wyborczych obu komitetów, a może zapowiedź zmian w rozkładzie sił w radzie?

mb


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij