Budextan Oficerska

MKS Mragowia Mragowo jest gotowa do rozgrywek. W ostatnim meczu sparingowym „żółto-czarni” rozgromili MKS Korsze 4:1. Teraz przed podopiecznymi Tomasza Aziewicza pierwszy wiosenny mecz w Mrągowie, który rozegrają w sobotę na własnym boisku, w pojedynku z Jeziorakiem Iława. Początek spotkania o godz. 16:00.

Czwartoligowa Mrągowia Mrągowo zakończyła zimowe sparingi efektywnym zwycięstwem nad MKS Korsze. Bramki dla "żółto-czarnych" zdobyli Mateusz Barszczewski, Konrad Rusiecki oraz Rafał Kudlak.

W najbliższą sobotę drużyna Tomasza Aziewicza zainauguruje ligową wiosnę meczem z Jeziorakiem Iława. Zawodnicy wyjdą na murawę o 16:00.

Runda wiosenna dla zawodników mrągowskiego klubu rozpocznie się meczem z bardzo silnym rywalem, mimo to nastroje wśród zawodników pozytywne, nie brakuje także apetytu na awans, a nawet pierwszą trójkę w tabeli.

– Naszym celem jest wygrać jak najwięcej spotkań i zająć jak najwyższe miejsce. W tym momencie prowadzi Concordia i ciężko będzie ją pokonać, ale będziemy starać się wygrać każdy mecz. Myślę, że podium jest w naszym zasięgu. Mamy naprawdę fajną drużynę i jak widać po rozegranych sparingach tworzymy zgrany kolektyw. Każdy z nas chce, by nasz wynik sportowy był jak najlepszy – powiedział nam kapitan drużyny seniorów Mrągowii Mrągowo Kamil Skrzęta.

Mrągowia Mrągowo startuje do wiosennej rundy w zmienionym składzie. Z drużyny odeszło sześciu zawodników. W zespole na wiosnę nie zobaczymy, więc Ciecierskiego Damiana i Gabriela Wojcika, którzy nie wznowili treningów, kontuzjowanego Szumskiego Łukasza, braci Kacpra i Jakuba Tomaszewskich, którzy przeszli do Wilczka Wilkowo oraz Filipa Wojcika, który zmienił klub na Stomil Olsztyn.

Klub pozyskał natomiast pięciu nowych zawodników. Skład drużyny seniorów zasili Michał Marcińczyk (transfer z FC Dajtki Olsztyn), Dariusz Gołębiowski (Tęcza Biskupiec), Rafał Kudlak (SEMP Warszawa), Patryk Rosoliński (Kaczkan Huragan Morąg) i Tomasz Jaroszewski (Start Nidzica).

– Było dużo zawirowań, ale jestem w klubie i cieszę się. Mam nadzieję, że razem z chłopakami zrobimy dobry wynik. Ja starałem się trenować indywidualnie. Wiem, że jesteśmy w dobrej formie i będziemy w stanie wygrać z Jeziorakiem – dodaje Łukasz Kuśniesz, zawodnik Mrągowii Mrągowo, który w lutym wznowił treningi.

Przypomnijmy. Mragowianie zakończyli rundę jesienną na szóstym miejscu w tabeli warmińsko-mazurskiej IV ligi. Przed nimi czternaście spotkań, w czasie których mogą wywalczyć awans.

– Nie wybiegam dalej niż najbliższy mecz. Nie chcę mówić, że będziemy walczyć o coś konkretnego. Dla mnie celem najważniejszym jest to, żebyśmy dobrze funkcjonowali jako zespół, stawali się coraz lepsi. W każdym meczu będziemy walczyć o trzy punkty. Na koniec sezonu okaże się na co było nas stać.

Pierwszy gwizdek w nowym sezonie już w najbliższą sobotę. Mragowia Mragowo zmierzy się z Jeziorakiem Iława. Mecz rozegrany zostanie w sobotę na stadionie miejskim w Mrągowie. Kibicujmy naszym!

Terminy meczów Mrągowii Mrągowo w rundzie wiosennej:

 • 18. kolejka - 30 marca, 16:00 - ITS Jeziorak Iława (dom),
 • 19. kolejka - 6 kwietnia, 16:00 - Tęcza Biskupiec (wyjazd),
 • 20. kolejka - 14 kwietnia, 14:00 - Olimpia II Elbląg (wyjazd),
 • 21. kolejka - 20 kwietnia, 11:00 - Mamry Giżycko (wyjazd),
 • 22. kolejka - 27 kwietnia, 15:00 - Rominta Gołdap (dom),
 • 23. kolejka - 1 maja, 13:00 - GKS Wikielec (wyjazd),
 • 17. kolejka - 8 maja, 18:00 - MKS Korsze (wyjazd),
 • 24. kolejka - 11 maja, 16:00 - Unia Susz (dom),
 • 25. kolejka - 18 maja, 13:00 - Concordia Elbląg (dom),
 • 26. kolejka - 25 maja, 16:00 - Zatoka Braniewo (wyjazd),
 • 27. kolejka - 29 maja, 18:30 - Granica Kętrzyn (dom),
 • 28. kolejka - 1 czerwca, 16:00 - Motor Lubawa (wyjazd),
 • 29. kolejka - 8 czerwca, 16:00 - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (wyjazd),
 • 30. kolejka - 15 czerwca, 17:00 - Czarni Olecko (wyjazd).

mb


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij