Policjanci mrągowskiej drogówki interweniowali wczoraj wobec kierowcy, którego styl jazdy wzbudzał podejrzenia. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek, a wraz z nim podróżował starszy kolega, który dał mu poprowadzić samochód.

Policjanci patrolując wczoraj miasto, zauważyli poruszającą się po ulicy Młynowej osobową Mazdę, której kierowca najechał na krawężnik i chodnik. Taki styl jazdy zaniepokoił funkcjonariuszy, którzy postanowili interweniować. Jakie było ich zdziwienie, kiedy podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi 16 -latek bez uprawnień, a pasażerem jest jego starszy kolega, który dał mu poprowadzić swoje auto.

Niewinna przejażdżka po mieście zakończyła się mandatem karnym dla mężczyzny, który udostępnił nieletniemu samochód i skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego, w którym 16-latek odpowie za kierowanie bez uprawnień. Dodatkowo, podczas kontroli okazało się, że auto ma nieaktualny przegląd techniczny, więc policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Źródło: KPP Mrągowo, oprac. red.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij