Znamy gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznych Dni Mrągowa, Mikołajek i Piecek. Zobaczcie, czy dobór artystów, którzy uświetnią tegoroczne obchody przypadł Wam o gustu.

 

Pejada gwiazd na Dniach Mrągowa

Jako pierwsi Dni Miasta świętować będą mrągowianie. Trzydniowa impreza zaplanowana jest na ostatni weekend czerwca i zapowiada się ciekawie. Mrągowo świętowanie rozpocznie darmowym koncertem w amfiteatrze nad Czosem. Na scenie wystąpią Natalia Nykiel - niekwestionowana królowa muzyki electro pop oraz Grzegorz Hyży – jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia.

Gwiazd polskiej sceny muzycznej nie zabraknie także podczas sobotniego koncertu na Placu Unii Europejskiej. Wyjątkowy klimat stworzą: Bovska - kolorowy ptak polskiej sceny z hitem „Kaktus” i Future Folk - tworzący wybuchową mieszankę elektronicznej muzyki tanecznej. Mocny finał zapewni kwartet Szafa Gra, czyli artyści warszawskich teatrów Buffo, Roma i Rampa, którzy w rewelacyjny sposób wcielą się w gwiazdy polskiej i światowej estrady.

Tego dnia nie zabraknie także pyszności serwowanych przez Festiwal Smaków Food Trucków oraz barwnych atrakcji z Holi Festiwal Święto Kolorów.

Dni Mrągowa odbędą się od 28 do 30 czerwca.

Enej uświetni tegoroczne Dni Mikołajek

Tydzień później piątkowym koncertem zespołu Enej "urodziny" miasta rozpoczną Mikołajki. Polsko-ukraiński zespół muzyczny, założony w Olsztynie, pojawi się na scenie ustawionej na placu Wolności.

Sobota to 12.edycja Festiwalu Rybnego "Rybkę na Zdrowie". Jest to jedno z największych wydarzeń kulinarnych w Polsce poświęconych głównie promocji ryb słodkowodnych. Wieczorem przez przesmyk łączący jeziora Mikołajskie i Tałty przepłynie tradycyjna już parada statków. Gdy statki bezpiecznie przycumują w wyznaczonych strefach, zgromadzeni widzowie podziwiać będą pokaz fajerwerków, a następnie udać się na plac Wolności i posłuchać utworów The Voice of Band.

Dni Mikołajek odbędą się od 5 do 7 lipca.

Pieckowiada w tym roku z Oddziałem Zamkniętym

W pierwszy weekend lipca bawić się będą także mieszańcy gminy Piecki. Wraz z nową dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” przyszedł czas na nowe pomysły i zmiany w programie tej sztandarowej imprezy. Pierwsza to z pewnością występ legendy polskiego rocka. Oddział Zamknięty powstał w 1979 roku i nieustannie jest na scenie pod przewodnictwem lidera oraz współzałożyciela formacji Wojciecha Łuczaj-Pogorzelskiego.

W Pieckach zgrają w sobotę 6 lipca o godz. 21:30. Przed nimi planowany jest występ zespołu Kapiszony z Olszytyna, a drugi support jest jeszcze ustalany, a o godz. 23:30 na scenę wejdzie coverowy zespół Centrum, grający muzykę disco polo.

To jednak nie wszystko. Przez cały weekend w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów odbywać się będzie „Festiwal Ceramiki”. W programie wydarzenia znalazły się warsztaty garncarskie, prelekcje i pokazy, a na zakończenie spośród ceramików wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu na „Najlepsze Stoisko Garncarskie”. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie seans filmowy „pod chmurką”.

Dni Piecek zaplanowano od 5 do 7 lipca.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij