Ubiorą się na niebiesko, by okazać solidarność i wsparcie dla osób, które cierpią na autyzm. W najbliższy piątek przed Centrum Kultury i Turystyki zorganizowany zostanie happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie, po raz trzeci, włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, by uświadomić mieszkańcom, jak wygląda ta choroba. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na problemy osób autystycznych oraz zaakcentowanie ich obecności w społeczeństwie, podkreśla Mira Bogucka, koordynatorka happeningu.

– Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju dziecka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. To zaburzenie rozwojowe, które wpływa na całe życie. Dlatego tak ważna jest akceptacja i zrozumienie. Razem możemy stworzyć lepszy świat dla osób z autyzmem – tłumaczy Mira Bogucka.

Obchody w Mrągowie zaplanowano na piątek 29 marca. Tego dnia pod Centrum Kultury i Turystyki dominować ma kolor niebieski. Uczestnicy happeningu - dzieci z mrągowskich przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych- na znak solidarności z osobami z autyzmem przemaszerują o 10:30 dookoła budynku.

Następnie uczestnicy przeniosą się do sali widowiskowej, gdzie obejrzą przedstawienie teatralne "Filmisiowych przygód ciąg dalszy- a jak autyzm, wspieram, pomagam, rozumiem”. Obchody tego szczególnego dnia zakończą się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego ,,A jak autyzm, wspieram, pomagam, rozumiem’’. Wyróżnionym dzieciom i uczniom biorącym udział w konkursie zostaną wręczone dyplomy i nagrody. Wystawę konkursowych prac plastycznych można będzie obejrzeć w holu CKiT oraz w Cukierni „Szabelski”, która na ten dzień upiecze specjalne ciasteczka w kolorze niebieskim.

red.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij