Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie, ma powody do dumy. Odbywający się tam we wtorek wojewódzki konkurs kulinarny o tytuł Mistrza Szkolnej patelni, wyłonił zwycięzców. Do rywalizacji, której tematem było: "Piąta ćwiartka na talerzu - przez żołądek do serca" przystąpiło 12 drużyn, by pod okiem doświadczonych szefów kuchni przygotować najsmaczniejsze danie z podrobów. Mrągowska szkoła zdobyła zaszczytne drugie miejsce!

19 marca w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie odbył się 24. konkurs kulinarny, w którym 11 zespołów z naszego województwa i jedna drużyna z obwodu kaliningradzkiego, zmagały się w rywalizacji. Zgodnie z tradycją, gospodarzem konkursu jest zwycięzca poprzedniej edycji. Niewiele brakowało, by również za rok rywalizacje odbyły się w naszym mieście. Ranga konkursu jest znacząca, ponieważ uczniowie, często po raz pierwszy mają okazję pracować w otoczeniu uznanych szefów kuchni, którzy poddawali ocenie, nie tylko finalny efekt na talerzu, lecz również styl pracy. W skład jury wchodzili: Dariusz Struciński, Tomasz Milewski, Mariusz Gachewicz, Ireneusz Koniuszek, Michał Soliwoda, Marcin Bała, Radosław Szulc oraz Marcin Zakrzewski.

Dania uczestników były prezentowane również zaproszonym gościom na specjalnej wystawie. W trakcie zmagań uczniowie pracowali pod presją czasu i otoczenia. Musieli przygotować jedno danie z podrobów na pięciu talerzach w ciągu dwóch godzin. Był to świetny test kulinarnej kreatywności, profesjonalizmu i wytrzymałości psychicznej. 

Oto wyniki konkursu:

  • I miejsce zajęła drużyna ze Szkół Gastronomiczno-Spozywczych w Olsztynie: Ewelina Filipowicz i Marcin Abramczyk.
  • II mijesce wywalczyli reprezentanci Mrągowa z ZS nr 2 : Damian Banach i Dominik Chorążewicz 
  • III miejsce przypadło Zespółowi Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie: Agata Mucha i Monika Połocka
  • Wyróżnienie trafiło do: Dawida Sokołowskiego i Piotra Markowskiego z Zespółu Szkół im. Sandora Petofi w Ostródzie - nagrodę ufundował Pan Bogdan Kossakowski Przewodniczący Rady Powiatu Mrągowskiego

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz relacji video ze zmagań uczestników.

24. Kulinarny konkurs o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni - Fot. Paweł Krasowski


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij