Dzieciństwo i lata szkolne spędziła w Mrągowie. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 4, a następnie do mrągowskiego I LO. Obecnie podróżuje między Nowym Jorkiem a Warszawą i w obu miastach pracuje nad swoją karierą muzyczną. Przeczytajcie wywiad z Iwoną Kompałą, piosenkarką występującą pod pseudonimem Ivs Alter.

Jak wyglądały Twoje pierwsze kroki stawiane w świat muzyki jeszcze w rodzinnym Mrągowie?

To tutaj dorastałam, tutaj chodziłam na zajęcia taneczne do pani Marty Szymborskiej, na zajęcia teatralne czy też plastyczne w Domu Kultury. I oczywiście chór w Szkole Podstawowej nr 4 - to wszystko rozkochało mnie w sztuce. Moje dzieciństwo polegało na bieganiu ze szkoły na zajęcia, a pomiędzy siłownia lub godziny na rowerze. Później była uczelnia, praca w Warszawie, pierwszy biznes, który niestety skończył się dużą lekcją życia, ale było warto. W głebi duszy zawsze chciałam wyjechać do Stanów. Udało mi się wyjechać do Nowego Jorku, do szkoły muzycznej Justina Stone, i tak to się zaczęło - muzyka wciągnęła mnie bezgranicznie.

Masz na swoim koncie nagrania ze znanymi producentami i w znanych wytwórniach. Jak to Ci się udało i jak wspominasz te muzyczne doświadczenia?

Do takich doświadczeń z pewnością mogę zaliczyć nagranie teledysku w Miami. Reżyserował go Pedro Vasquez - ten sam, który na co dzień pracuje z Enrique Iglesias. Moja praca z Pedro rozpoczęła się dzięki współpracy z Allenem Sarellem, producentem z Miami. Ta historia też jest ciekawa, bo Allan napisał do mnie na Instagramie, że szuka wokalistki i zapytał, czy wezmę udział w castingu i nagram wokal do jego utworu. Zgodziłam się bez większych oczekiwań, nie wiedząc na co się piszę. Później okazało się, że Allen jest znanym DJ, szczególnie w Miami i na Kubie, skąd pochodzi. Natomiast Pedro jest jego przyjacielem i tak powstał utwór „My dream”, a później teledysk nagrany w Miami, który nadal jest puszczany w MTV w Stanach. Natomiast dzięki Justinowi poznałam muzyków z Londynu, którzy akurat też byli w Stanach. Umówiliśmy się na sesje w studiu, po czym okazało się, że są tam najwięksi artyści z Wielkiej Brytanii. I tak udało mi się nagrywać w tej samej wytwórni co Madonna czy Miley Cyrus. Najfajniejsze było to, że każdy zachowywał się bardzo naturalnie, bez uprzedzeń. Nikt nie patrzył na to, kto jaką jest gwiazdą, czy ile ma wyświetleń lub złotych płyt. Każdy z uśmiechem na twarzy szedł do pobliskiego baru na makaron i zieloną herbatę.

Czy planujesz już wydanie pierwszej płyty?

Oczywiście, ale termin cały czas się przesuwa, bo szukam singla, który zadowoli mnie w 100%. Zapewniam Was, że to wydarzy się już niedługo, a pierwsza płyta będzie w języku polskim. Na razie cieszy mnie, że moje utwory mają ponad milion wyświetleń na kanale Youtube.

Od dwóch tygodni możemy Cię oglądać w show Polsatu „Śpiewajmy Razem - All together now”. Zasiadasz na ścianie w roli jury wraz z Beatą Kozidrak. Jakie to uczucie?

„Śpiewajmy Razem” to bez wątpienia najbardziej rozśpiewane show w kraju. Na ścianie zasiada grono wybitnych artystów, oprócz pani Beaty i zespołu Bajm możemy zobaczyć wokalistę „Dżemu”, zespół Wanda i Banda, Tomasza Luberta, Szymona Chodynieckiego, Julę, Pawła - wokalistę Papa Dance, Nowatora, producenta „Red” czy Tytusa lub Anię Ortodox. Mamy, więc całe spektrum polskiej sceny muzycznej. Jeśli chodzi o panią Beatę to cudowna i bardzo wesoła kobieta, z poczuciem humoru i wdziękiem artystki stulecia. Co do programu, to przysparza on wielu emocji ponieważ uczestnicy, którzy walczą o 100 000 zł to wielkie talenty, śpiewające skoczne piosenki, ale także wzruszające ballady. Momentami bardzo ciężko jest nam wybrać, kto powinien dojść do finału. Poznajemy ludzi, historie, a także ich miłość do muzyki. Czasem wciskam przycisk pomimo lekkiego fałszu na początku, bo wiem, jaki stres towarzyszy uczestnikom takiego programu. Ale emocje, którymi zarażają Ci ludzie, pozwalają wiele wybaczyć.

Na koniec naszej rozmowy zapytam jeszcze, czy planujesz występ w rodzinnym Mrągowie?

Jeżeli będzie taka możliwość, to zagramy z ogromną radością. Natomiast na razie zapraszam do oglądania drugiej edycji „Śpiewajmy Razem - All together now”. W każdą środę o 20.30 w telewizji Polsat.

Dziękuję za rozmowę.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij