Druga edycja konkursu Mazurskie Transformacje Taneczne organizowanego przez mrągowskie Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się 27 kwietnia. Już dziś zachęcamy młodzież do składania swoich zgłoszeń.

Mazurskie Transformacje Taneczne to konkurs skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych w różnych technikach. Celem konkursu jest wspólna prezentacja, wzajemna inspiracja oraz wymiana doświadczeń, a także popularyzacja różnych stylów tańca. 

Zespoły zaprezentują choreografie w 2 kategoriach tanecznych: street dance (hip-hop, breakdance, popping, locking i techniki pokrewne) oraz art dance (taniec współczesny jazz, modern jazz). Każda kategoria podzielona będzie na grupy wiekowe: do 8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat i powyżej 16 lat. 

Występy oceni jury złożone ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca. Ocenie podlegać będzie: oryginalność pomysłu, technika, interpretacja i dobór środków wyrazu, wartości artystyczne i kulturowe. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe oraz zostaną uhonorowani dyplomami w poszczególnych kategoriach. 

Impreza zaplanowana jest  na 27 kwietnia, jednak już teraz możecie zgłaszać swoje zespoły. Termin składania kart zgłoszeniowych to 12 kwietnia. W przypadku dużej frekwencji o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. 

Karty zgłoszenia i regulamin konkursu dostępny na stronie Centrum Kultury i Turystyki

Źródło: Centrum Kultury i Turystyki


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij