Budextan Oficerska

W domach mieszkańców gminy Piecki popłynie gaz z sieci. Władze podpisały umowę w sprawie gazyfikacji. Sieć gazowa wraz z przyłączami ma zostać wykonana do końca 2020 roku.

Do końca 2020 roku gaz ma popłynąć w gminie Piecki, która obecnie nie jest zgazyfikowana. Gmina Piecki zawarła umowę z z firmą Blue Gaz Sp. z o.o., która ma wykonać sieć gazową wraz z przyłączami.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy Piecki, firma realizować będzie inwestycję w technologii LNG. Na terenie gminy powstanie stacja regazyfikacji umożliwiająca zmianę stanu skupienia gazu z ciekłego w lotny. Skroplony gaz ziemny dostarczany jest do niej autocysternami. Gaz po regazyfikacji dostarczany będzie gazociągami do poszczególnych odbiorców.

Przedsięwzięcie będzie podzielone na etapy. W pierwszej kolejności gazyfikacja obejmie przedsiębiorstwa. Jak tylko sieć powstanie będą mogli się do niej podłączyć indywidualni odbiorcy oraz instytucje. Analiza przeprowadzona przez firmę wykazała wstępne zainteresowanie przedsiębiorców i indywidualnych odbiorców.

Zgodnie z umową istnieje możliwość gazyfikacji całej gminy, ale decyzja należeć będzie do firmy czy odbiorcy indywidualnego, ponieważ gmina nie będzie finansować tego działania. Dostęp do gazu z sieci to dla firm i mieszkańców duże ułatwienie, oznaczać będzie możliwość wymiany ogrzewania na przyjazne i bezpieczne dla środowiska.

red.

Słowa kluczowe:
Piecki gmina Piecki gazyfikacja gminy 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij