Gmina Piecki otrzymała dofinansowanie od marszałka na przebudowę ulicy Rolnej. W ramach inwestycji powstanie także chodnik, a w sąsiedztwie cmentarza parking. Całość pochłonie ponad 2,2 miliony, z czego wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przekroczy 1,2 miliona.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego ulica Rolna w Pieckach doczeka się przebudowy. Ponad 660-metrowy odcinek drogi wykonany zostanie z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstanie również chodnik, a w sąsiedztwie cmentarza parking. Jak zapowiadają urzędnicy, w najbliższym czasie ma rozpocząć się postępowanie przetargowe.

Dofinansowanie w wysokości ponad 1,2 mln zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych".

red.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# lena 2019-03-21 22:19
a ten chodnik to też idzie do radnego .Bo gaz to ma być dla bogacza Piecek a nie dla ludzi zwykłych ,no tak trzeba jeszcze lepiej zadłużać gminę? Tylko kto podniesie tą gminę z dlugów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1972 2019-03-19 17:44
Pani Wójt myśli ze jeśli przebuduje ul. Rolną to bardziej się przypodoba proboszczowi i zaklepie sobie wejście bez kolejki przejście przez bramę u św. Piotra.A tak na serio to Pani włodarz chyba się zapomniała ze Piecki to nie cała gmina i są tez inne miejscowości które przynależą do gminy o których nie pamięta i w których nic nie jest remontowane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wujt 2019-03-18 19:29
A kim jest ta blondi z lewej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jshabc 2019-03-18 13:41
I co ile osób tamtędy przejdzie ?
Jak się robi inwestycje to wybiera się te najpotrzebniejs ze a nie te co ktoś chce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zaba 2019-03-19 13:15
A ile osób kazysta z dojazdu do cmentarza i parkuje tuż pod bramą? Spróbuj policzyć tylko to, a będziesz miał odpowiedź!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Laa b 2019-03-18 20:22
Milion
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maaa 2019-03-18 12:28
Niech zrobią chodnik z nawiad do piecek a nie tyle ludzi ginie masakra i nic z tym nie robią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zaba 2019-03-19 13:13
Zostali 1,2 milons. Inwestycja będzie kosztowała 2,2 A zrobiony będzie nawet nie kilometr. Droga z Piecem do Nawiad to ponad 5 km... więc jakbyś tego nie przeliczył to nie starczy nawet na pociągnięcie go do fermy... także ten... Ale zawsze lepiej narzekać i bujać w chmurach niż spojrzeć na sprawy realnie i cieszyć się że coś się dzieje... ech ludzie..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jshzbs 2019-03-19 18:23
W końcu ktoś mądry. Niestety ludzie z piecek i okolic tylko narzekają a zero docenienia.
Choćby nie wiadomo co robili to i tak się nie podoba. Co prawda nie wszyscy bo są wyjątki którzy doceniają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Laa 2019-03-18 20:20
Lodu na głowę geniuszu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# aaaaaaaaa 2019-03-18 15:25
jestem za tym aby powstał ten chodnik bardzo dobry pomysł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij