W dniach od11 marca do 17 marca na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 2 pożary i 5 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W interwencjach brały udział 22 zastępy straży pożarnej i 80 strażaków.

11 marca

 • Mrągowo – zdjęcie blachy zwisającej z wieży jednego z kościołów

14 marca

 • Brodzikowo – pożar sadzy w przewodzie kominowym 

16 marca

 • Baranowo – zderzenie dwóch aut osobowych – W sobotę, 16 marca o godzinie 13:51 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie otrzymał informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Baranowo. Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce okazało się, że zderzyły się dwa samochody osobowe które znalazły się na przeciwległych pasach poza obrysem jezdni. Strażacy zabezpieczyli pojazdy, odłączyli akumulatory oraz zakręcili instalację LPG a także udzielili pomocy medycznej osobom poszkodowanym do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Podczas działań droga krajowa nr 16 była całkowicie zablokowana.
  W akcji ratowniczej uczestniczyły 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Mikołajki, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. 

 • Sądry – wypadek samochodu osobowego – Chwile po zakończeniu działań w miejscowości Baranowo o godzinie 15:01, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie zadysponował jednostki Straży Pożarnej do kolejnego wypadku w miejscowości Sądry. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że samochód osobowy uderzył w drzewo. Samochodem podróżował tylko kierowca. Strażacy udzielają pomocy medycznej poszkodowanemu który po przybyciu ratowników medycznych zostaje zabrany do Szpitala Powiatowego w Mrągowie.
  W akcji ratowniczej uczestniczyły 3 zastępy JRG Mrągowo, OSP Użranki,  Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

 • Lisiny – drzewo na drodze 

 • Mrągowo – alarm z monitoringu 

17 marca

 • Marcinkowo – wypadek samochodu osobowego - W niedziele, 17 marca o godzinie 8:01 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie otrzymał informację o wypadku samochodu osobowego na trasie Marcinkowo – Bagienice. Na miejscu okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby, w tym jedna potrzebowała pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanej osobie którą następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, odłączeniu akumulatorów w aucie a także pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
  W akcji ratowniczej uczestniczyły 2 zastępy JRG Mrągowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. 

 • Boże – pożar sadzy w przewodzie kominowym 

W związku z prognozowanym ociepleniem oraz słoneczną pogodą, która sprzyja wiosennym pracom porządkowym zwracamy się z apelem o zrezygnowanie z niechlubnej praktyki i przyzwyczajeń dotyczących wypalania suchej trawy i innych pozostałości roślinnych. Apelujemy o rozsądek! Zanim podpalisz, zastanów się czy przez swoją bezmyślność nie narazisz życia i mienia swojego i innych.  „STOP pożarom traw.”

Więcej informacji na stronie www.stoppozaromtraw.pl

 
 *Opracowanie: asp. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij