Budextan Oficerska

Kinga Plona z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu i Kamil Samoraj z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie wywalczyli sobie zwycięstwo w tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Gastronomiczno-Językowego. O wygraną w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego rywalizowało dwunastu uczniów, reprezentujących pięć szkół gastronomicznych z regionu.

Potrawy mięsne królowały wczoraj w kuchni i na stołach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie, gdzie po raz jedenasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczno-Językowy. W kulinarno-językowych zmaganiach wzięło udział dwunastu uczniów ze szkół gastronomicznych z Mrągowa, Karolewa, Pisza oraz dwie reprezentantki z rosyjskiego miasta Gusiew.

Pierwszym zadaniem, z jakim każdego roku muszą zmierzyć się uczestnicy, było przygotowanie popisowego dania w kategorii „Mięso+dodatek skrobiowy+warzywa/owoce. Jury oceniało smak, wygląd, kompozycję oraz czystość i ład na stanowisku pracy. Następnie przyszli kucharze musieli zaprezentować przygotowaną przez siebie potrawę w języku obcym.

W języku niemieckim najlepsza okazała się reprezentantka Pisza Kinga Plona, młodym talentem kulinarnym w kategorii języka angielskiego, drugi rok z rzędu, okazał się Kamil Samoraj z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. To ta dwójka podbiła serca i podniebienia jury.

Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczno-Językowy daje młodym ludziom możliwość zaprezentowania swoich kulinarnych umiejętności, wysłuchania nierzadko surowej oceny jury oraz wykorzystania znajomości języka obcego w praktyce.

Zwycięzcy w kategorii język angielski:

1. Kamil Samoraj – Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie

2. Jekaterina Frołowa i Jana Dużycz – Gusiewskie Technikum Politechniczne w Gusiewie

3. Klara Karwowska – Zespół Szkół Zawodowych w Piszu

Zwycięzcy w kategorii język niemiecki:

1. Kinga Plona – Zespół Szkół Zawodowych w Piszu

2. Nikola Rogowska – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

3. Wiktor Suwezda – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Sponsorzy:

  • Starosta Powiatu Mrągowskiego
  • Rada Rodziców przy CKZiU
  • Mazurskie Smaki Marcinkowo
  • Josera Polska
  • Handel Hurt-Detal Edward Stachelek
  • Spółdzielnia Mlekpol ZPM Mrągowo
  • Hotel Zamek Ryn

XI Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczno-Językowy


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij