Marcin Gwiazda reprezentujący Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie zwyciężył w tegorocznych eliminacjach powiatowych Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Finał konkursu, wyróżniającego młodzież za bezinteresowne pomaganie, odbył się wczoraj w Starostwie Powiatowym.

Na co dzień współpracuje z Hospicjum Domowym im. Świętego Wojciecha w Mrągowie, jest członkiem koła Caritas, bierze udział w akcjach charytatywnych m.in. w pracach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodatkowo jest dwukrotnym stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów i ma na swoim koncie udział w wielu konkursach. To dorobek Marcina Gwiazdy, ucznia Centrum Kształcenia Zawodowego w Mrągowie.

Marcin Gwiazda został wczoraj nagrodzony za postawy prospołeczne. To właśnie do niego powędrowała statuetka  tegorocznej powiatowej edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Jak zdradził w rozmowie z nami, wolontaryjne zacięcie to zasługa jego rodziców.

– Moja przygoda z wolontariatem zaczęła się już w najmłodszych latach. To moi rodzice uczyli mnie bym był dobrym człowiekiem, wpajali mi bym pomagał innym i to zostało ze mną do dziś. Po rozpoczęciu nauki w szkole średniej zacząłem coraz aktywniej włączać się w wolontariat i w życie szkoły.

Przed Marcinem kolejne wyzwanie, a mianowicie wyjazd do Warszawy i reprezentowanie powiatu mrągowskiego na ogólnopolskim etapie konkursu. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Laureaci konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w 2019 r.:

  • Dorota Wiśniewska - I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie
  • Wiktoria Piwowarska - Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie
  • Sylwia Skoniecka - Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie
  • Kacper Pusek - Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie
  • Klaudia Walczak - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie
  • Michał Bałazy - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie
  • Marcin Gwiazda - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie
  • Emilia Stawirej - Zespół Oświatowo-Sportowy Baza w M-wie

Ośmiu wspaniałych nagrodzonych przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie - Fot. Paweł Romaniuk Starostwo Powiatowe w Mrągowie

 


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij