Mrągowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kilku płatności przy pomocy przywłaszczonej karty płatniczej. Sprawczyni znalazła zgubioną kartę płatniczą na chodniku, by następnie zapłacić za swoje zakupy za pomocą funkcji zbliżeniowej. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa.

W poniedziałek wieczorem mieszkanka Mrągowa zgubiła kartę płatniczą. Nieświadoma tego osoba, otrzymała wiadomość tekstową z banku, informującą ją o dokonanych transakcjach na kwotę 130 zł z jej karty. Zdając sobie sprawę, że jej karta jest użytkowana przez obcą osobę, niezwłocznie ją zablokowała i zawiadomiła miejscową policję. Karta została odnaleziona przez inną kobietę na chodniku w pobliżu sądu. Niestety znalazca postanowił wykorzystać okazję i zrobić sobie zakupy na czyjś koszt. Niemal natychmiast zaczęła płacić za alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Po kilku transakcjach, karta została odrzucona przez terminal. 

Funkcjonariusze policji obejrzeli zapis z kamery marketu, który zapisał się w historii płatności karty. Szybko zidentyfikowali kobietę posługującą się utraconą kartą. Policjanci zatrzymali podejrzaną tego samego wieczora w jej miejscu zamieszkania, odnajdując przy niej kartę, którą przywłaszczyła oraz zakupy. 

Za przywłaszczenie zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kradzież z włamaniem grozi jej od roku do 10 lat więzienia. 

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij