1 marca w dostojnych wnętrzach Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, Polski Klub Biznesu odznaczył  Zakład Metalowy AGROMASZ w Mrągowie tytułem Herosa Polskiej Gospodarki za wybitny wkład w rozwój rolnictwa.  Uroczysta gala zorganizowana była z okazji 30-lecia Klubu.

W odbywającej się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie Gali Polskiego Klubu Biznesu,   Zakład Metalowy Agromasz w Mrągowie odznaczony został tytułem Herosa Polskiej Gospodarki za "wybitny wkład w rozwój rolnictwa poprzez projektowanie, produkcję i dystrybucję maszyn rolniczych w kraju i zagranicą oraz szkolenie kadr". Gala uczcić miała nie tylko 30-lecie działalności Klubu, lecz również oddać hołd 100-leciu polskiej przedsiębiorczości.  

Jak podkreśla Ryszard Konwerski prezes Polskiego Klubu Biznesu, Nagrody Polskiego Klubu Biznesu to wyraz bezinteresownego uznania środowiska, to zobowiązanie do wskazywania innym drogi do sukcesu. Jesteśmy dumni z laureatów naszych nagród, z ich wielkich i mniejszych sukcesów, bo to one tworzyły fundamenty gospodarki rynkowej, stabilizowały gospodarczy rozwój kraju. Dumni jesteśmy z tych, którzy swoją osobistą, ciężką pracą budowali swoje firmy i przedsiębiorstwa. Ich nazwiska, dokonania i zasługi przechowujemy w pamięci i na kartach Złotej Księgi, bo wnoszą w nasze spojrzenie w przyszłość optymizm i nadzieję.

Honorową nagrodę Heros Polskiej Gospodarki, przyznawaną przez kapitułę i zarząd Polskiego Klubu Biznesu  ustanowiono w 2013 roku z okazji 25-lecia Polskiego Klubu Biznesu. Intencją pomysłodawców nagrody jest uhonorowanie tych, którzy sens swojego życia i działania upatrują w osiąganiu wyznaczonych celów, pokonywaniu barier, łamaniu złych obyczajów przeszkadzających rozwojowi ludzi, firm, społeczności. Podejmują ryzyko dla sprawdzenia własnych możliwości, słuszności i skuteczności decyzji. Są bohaterami codziennej ciężkiej pracy nad sobą i dla siebie, z innymi i dla innych. Są bohaterami naszych czasów, jak niegdyś Herakles, Tezeusz czy Achilles. Dla nich dzisiaj nasz podziw, nasza wdzięczność i nasza pamięć o tym czego dokonali, z czego mogą być, a my wraz z nimi, dumni. Oni są napędem, motorem, wiatrem w żagle dla biorących z nich przykład, naśladujących, podziwiających i korzystających z ich sukcesów i dorobku.

Polski Klub Biznesu przyznał również Srebrne, Złote i Złote z diamentem Medale Akademii Polskiego Sukcesu oraz nagrody specjalne, które otrzymał m.in. Polski Komitet Olimpijski, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE. 

* Artykuł sponsorowany

Wręczenie nagrody Herosa Polskiej Gospodarki Zakładowi Agromasz - Fot. Agromasz


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij