Kierowca nie posiadający uprawnień, autobus bez ważnych badań technicznych, a wśród pasażerów poszukiwany przez sąd. Tak zakończyła się interwencja mrągowskiego patrolu policji, który został wczoraj wezwany do kolizji drogowej.

Wczoraj w godzinach porannych na ulicy Wojska Polskiego doszło do kolizji drogowej. Kierujący autobusem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Fiata Ducato, w wyniku czego wjechał w jego tył. Klasyczna, można by rzec, stłuczka.

Ciekawie zaczęło robić się natomiast, kiedy policjanci rozpoczęli kontrolę. Okazało się, że kierowca autobusu nie miał przy sobie prawa jazdy i jak ustalili funkcjonariusze, kierował bez wymaganej, w tym przypadku, kategorii D. Jakby tego było mało prowadzony przez niego autobus nie posiadał ważnych badań technicznych. W sumie przewoźnik dopuścił się aż siedmiu naruszeń w zakresie wykonywania przewozu i w związku z tym sprawa trafi do sądu.

To jednak nie wszystko. Kolizja okazała się wyjątkowo pechowa dla jednego z trzynastu pasażerów autobusu. Podczas kontroli w ręce policjantów wpadł 22-letni mieszkaniec Nidzicy, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna miał do odbycia karę 45 dni pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mragowo, oprac. red.

Słowa kluczowe:
kolizja policja KPP Mrągowo na sygnale autobus 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij