21 tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie udało się do Czarnej Białostockiej, by zmierzyć się w czwartej edycji ogólnopolskich zawodów Time For Kids. Młodzi reprezentanci naszego miasta powrócili z wyróżnieniami.

2 marca w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej dziesiątki tancerzy spotkało się, by rywalizować w konkursie Time for Kids vol. 4. Różnorodność kategorii wiekowych pozwalała walczyć o swoje trofea dzieciom i młodzieży do lat 10, do lat 14 i od 15 do 18 lat. W tym roku mrągowscy tancerze i tancerki trenowani byli pod czujnym okiem Ewy Gnozy i Macieja Mołdocha oraz wolontariuszki Martyny Gnozy. Wyjazd był kolejnym doświadczeniem i pasmem sukcesów nagradzającym systematyczne treningi i ciężką przyjemną pracę nad sobą. Poziom, jak przystało na ogólnopolskie zawody, był bardzo wysoki. W rytmie hip-hopowej muzyki, uczestniczy starali się wykazać swoim wyczuciem rytmu, kreatywnością i energią bijącą od nich z parkietu. Konkursy przyjęły formę tanecznych bitew, prowadzonych w rytm muzyki napędzanej przez DJ Lazy One i MC Beeski. 

Mrągowscy tancerze godnie reprezentowali nasze miasto, zdobywając wyróżnienia. Szczególne powody do dumy ma Michasia Misia Janecka - zwyciężczyni konkursu HIP HOP 1VS1 do lat 10. Pozostali reprezentanci Mrągowa znaleźli się ścisłej czołówce. Marczello Marcel Murach w tym samym konkursie zdobył IV miejsce, a Malwina Patejuk znalazła się w top 16. Występem pochwalić się może również zespół Gosi Chorążewicz i Zuzi Cylwik zdobywając IV miejsce w kategorii 2V2 do lat 14 oraz Paula Rakowska kwalifikująca się do top 16. 

Gratulacje należą się wszystkim startującym i nagrodzonym. Konkursowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie Bartosza Cetowego Turzyńskiego - znanego aktywisty kultury hip hop oraz instruktora tańca i sędziego międzynarodowych zawodów dla bboys & bgirls. Mrągowscy reprezentanci wrócili późno z nową motywacją, inspiracjami i radością ciągłego rozwoju oraz integracji polskiej sceny tanecznej. To efekty trenowania, włożonego serca do tego co się robi i zaangażowania. Tancerz to nie tylko to co potrafi na parkiecie, ale osobowość, emocje, szacunek i wszystko co ważne aby być sobą i dzielić się tym z innymi. 

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców oraz foto relację z imprezy.

HIP HOP 1VS1 DO LAT 10

  • I miejsce – Michasia Misia Janecka, Mrągowo
  • II miejsce – Dominika Bazyluk, Bielsk Podlaski
  • III miejsce – Klaudia Demiańczuk, Łapy
  • IV miejsce – Marcel Murach, Mrągowo

HIP HOP 2VS2 DO LAT 14

  • I miejsce – Kacper Szczęsny, Lublin & Gosia Borowiec, Lublin
  • II miejsce – Marysia Matulewicz, Białystok & Tosia Kościk, Lublin
  • III miejsce – Kamila Boszko, Czarna Białostocka & Paweł Płoński, Łapy
  • IV miejsce – Gosia Chorążewicz, Mrągowo & Zuzia Cylwik, Białystok

*Źródło: Ewa Gnoza, oprac. wj

4 edycja konkursu tanecznego Time for Kids - Fot. Tomek Karolczuk

 
Słowa kluczowe:
taniec mdk dzieci konkurs Time for Kids hip hop rap DJ 
Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij