Drogi w mieście po zimie są w fatalnym stanie, narzekają kierowcy. Sytuację od dwóch tygodni próbują naprawić drogowcy, którzy rozpoczęli już pozimowe łatanie dziur. Na urzędowej liście znalazło się ponad 20 ulic, które wymagają naprawy nawierzchni.

Jaki jest stan mrągowskich ulic, zwłaszcza po okresie zimy, najlepiej wiedzą sami kierowcy, dla których dziury w jezdni są poważnym utrapieniem. Które więc ulice wymagają natychmiastowej interwencji drogowców? Według miejskich urzędników naprawa nawierzchni jest konieczna w przypadku 22 miejskich ulic. Z informacji jakie uzyskaliśmy, do tej pory wykonano remont cząstkowy ulic: Krótkiej, Łąkowej, Roosevelta, Królewieckiej, Mrongowiusza, Piaskowej i Szkolnej.

W najbliższym czasie remonty przejdą ulice: Dziękczynna, Słoneczna (od ul. Woj. Polskiego do wiaduktu), Oficerska, Żołnierska, Konopnickiej, Mickiewicza, Wyspiańskiego, Chopina, Jeziorna, Górna Sołtyska, Krzywa, Gen. W. Andersa, Laskowa, Wiejska oraz Leśna Droga.

My zapytaliśmy kilku mrągowskich kierowców, gdzie jeździ się obecnie najgorzej. Według nich większość z najczęściej uczęszczanych tras nadaje się do remontu.

Szacowany koszt prac remontowych na nawierzchniach bitumicznych to około 15 tys. zł. Wykonawcą robót jest Zakład Usług Transportowych i Budowlanych TRANSPER z Kętrzyna. Pozimowe remonty dróg i utrudnienia potrwają jeszcze przez kilka tygodni.

A Waszym zdaniem, jak przedstawia się pozimowy stan dróg w naszym mieście? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij