Drogi w mieście po zimie są w fatalnym stanie, narzekają kierowcy. Sytuację od dwóch tygodni próbują naprawić drogowcy, którzy rozpoczęli już pozimowe łatanie dziur. Na urzędowej liście znalazło się ponad 20 ulic, które wymagają naprawy nawierzchni.

Jaki jest stan mrągowskich ulic, zwłaszcza po okresie zimy, najlepiej wiedzą sami kierowcy, dla których dziury w jezdni są poważnym utrapieniem. Które więc ulice wymagają natychmiastowej interwencji drogowców? Według miejskich urzędników naprawa nawierzchni jest konieczna w przypadku 22 miejskich ulic. Z informacji jakie uzyskaliśmy, do tej pory wykonano remont cząstkowy ulic: Krótkiej, Łąkowej, Roosevelta, Królewieckiej, Mrongowiusza, Piaskowej i Szkolnej.

W najbliższym czasie remonty przejdą ulice: Dziękczynna, Słoneczna (od ul. Woj. Polskiego do wiaduktu), Oficerska, Żołnierska, Konopnickiej, Mickiewicza, Wyspiańskiego, Chopina, Jeziorna, Górna Sołtyska, Krzywa, Gen. W. Andersa, Laskowa, Wiejska oraz Leśna Droga.

My zapytaliśmy kilku mrągowskich kierowców, gdzie jeździ się obecnie najgorzej. Według nich większość z najczęściej uczęszczanych tras nadaje się do remontu.

Szacowany koszt prac remontowych na nawierzchniach bitumicznych to około 15 tys. zł. Wykonawcą robót jest Zakład Usług Transportowych i Budowlanych TRANSPER z Kętrzyna. Pozimowe remonty dróg i utrudnienia potrwają jeszcze przez kilka tygodni.

A Waszym zdaniem, jak przedstawia się pozimowy stan dróg w naszym mieście? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Marek 2019-03-30 18:51
Widziałem jak łatane są te dziury, a na TVN Turbo widziałem jak takie dziury łata się w Niemczech. Technologia łatania dziur stosowana u Nas jest w porównaniu z niemiecką - średniowieczna. Mam jeszcze jedną uwagę. Ul Rynkowa na odcinku od Wodociągów do Mrongowiusza. To jest idealny przykład Polskiej fachowość. Przeżyłem w tym kraju 50 lat i mimo tych lat nie rozumiem, po jasną Anielkę na tym odcinku znajduje się ze 20 studzienek usytuowanych tak, że najlepiej jechać jest środkiem drogi. XXI wiek, nanotechnologie , nowoczesne materiały, super technologie a u nas nikt nie potrafi zamontować studzienek na jednym poziomie z ulicą - no k.. nie da się i koniec. No i mamy to co mamy - teraz wokół tych studzienek porobiły się dziury, które za 5 - 6 lat znów naprawią łopatą. Masakra!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec 2019-03-06 22:26
Szkolna została naprawiona? 2 czy 3 dziury załatane a 10 zostało. Fajna firma to robi, solidna i godna zaufania!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# S. B 2019-03-06 20:47
W Mrągowie ulica A. MICKIEWICZA koszmar, koła można pourywać..
A jeśli chodzi o drogi powiatowe to praktycznie cała trasa począwszy od Mrągowa w kierunku Rybna to jedna wielka porażka..
Mrągowo - Polska Wieś też..
Czy to sie kiedyś zmieni..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M 2019-03-06 14:53
A co z drogami powiatowymi? Przez Zełwągi nie da się przejechać!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# My 2019-03-07 11:21
Jak zmienimy starostę bed i drogi powitowe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosc 2019-03-06 14:26
Tarnowski wez hejtuj gdzie indziej. Juz tyle razy mowili ci, zebys wzial sie za robote, a nie wylewasz swoje zale w necie. Nie obwiniaj wszystkich za swoje porazki zyciowe. Wez sie za siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edgar 2019-03-06 13:24
Bułka z Cebulką rządzą. Jak rządzą? Sami widzicie. Nie podoba się? Jak głosowaliście tak macie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# LOL 2019-03-06 20:27
Tyle że to pozostałe po poprzedniej ekipie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2019-03-06 11:44
Zgadzam się z Eska, ulica krótka w stronę Nikutowa pożal się boże, dziura na dziurze, tyle lat nikt nic nie robi z tą ulicą, Pan Burmistrz mógłby się zainteresować bo to wstyd żeby takie ulice były w mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maciej 2019-03-06 20:32
Popieram chyba trzeba zacząć za naprawy zawieszenia kierować faktury do urzędu miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Manta 2019-03-05 22:37
Zastępco królowej na tronie miasta.dlaczego nie naprawiles nawierzchni ulicy Krolewiecjiej,a skierowała 78 kursów pustych wiozacych powietrze ,zdezelowanych autobusow ,przez centrum ,,zapyzialych uliczek?200 letnie odnowione kamienice trzęsą się w posadach. myślę że rozsypia się,nie doczekają dobrej zmiany.wglad , policzyć kursy mobil aut,i złotówki wydane na tą imprezę .Rado Miejska to jest twoje zadanie,a moje Żądanie.. sprawdzić,polic zyc.tu na tej stronie nic nie zginie,na wieki będzie do wglądu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# eska 2019-03-05 21:56
dojazd do stacji benzynowej na Nikutowie-masak ra-najbardziej zniszczona nawierzchnia -dziura na dziurze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grzegorz 2019-03-05 16:42
A co z całą Lubelską .........nikt o to nie dba Nowa zmiana gorsza zmiana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx 2019-03-05 15:14
Na Przemysłowej nie ma dziur. Tam nie ma połowy asfaltu, bo rozwalili na zimę. Wilcze doły, masakra. Kto zapłaci za zawieszenie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij