Załoga Amelia Linowska i Julia Chmiel, drugi rok z rzędu, została najlepszym Sportowcem Mrągowa. Zobaczcie, kto jeszcze został uhonorowany podczas tegorocznej IX Mrągowskiej Gali Sportu. Zapraszamy do obejrzenia video- i fotorelacji z tego wydarzenia!

W piątkowy wieczór (1 marca) poznaliśmy najlepszych sportowców, trenerów, działaczy, wolontariuszy, ambasadora, sponsora, najlepszą drużynę sportową i imprezę minionego 2018 roku. Mrągowska Gala Sportu, jak co roku, przyciągnęła do Centrum Kultury i Turystyki sportowców i ich rodziny oraz ludzi sportu z naszego miasta. Podczas uroczystości nagrodzono trenera, drużynę, sponsora, działacza, ambasadora i imprezę minionego roku, a także dziesiątkę najlepszych sportowców Mrągowa.

Głosami kapituły wolontariuszem Roku został Tomasz Taraszkiewcz, który każdą wolną chwilę poświęca bezinteresownej pracy na rzecz Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Działaczem Sportowym Roku został Karol Góralczyk, którego doceniono za serce włożone w organizację i rozwój Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Statuetka Drużyny Roku powędrowała do piłkarek ręcznych MUKS Omega Mrągowo, które w sezonie 2018/2019 obroniły tytuł Mistrzyń Województwa, otwierając sobie drogę do rozgrywek centralnych. Wybrano także najlepszą imprezę - Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Mrągowo 2018 organizowane przez Stowarzyszenia Luz Grupa. Przy ocenie kapituła doceniła fakt, iż po raz pierwszy w historii Mazury i Mrągowo zostały gospodarzem najważniejszej, kolarskiej imprezy w Polsce. Miano Sportowego Ambasadora Roku otrzymała siatkarka Klaudia Laskowska, a trenerem roku został wybrany Radosław Parzych z Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Tytuł Sponsora Roku trafił do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol – sponsora cyklu wyścigów Mazury MTB oraz partnera strategicznego Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2018. Dodatkowo przedstawiciele Stowarzyszenia Luz Grupa wręczyli na ręcę Marcina Piwowarczyka pamiątkową koszulkę Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

Podczas gali wybrano także Najpopularniejszego Sportowca zdaniem czytelników Kuriera Mrągowskiego. Nagrodę odebrała Julia Żelazek ze Stowarzyszenia Kaliniak Team.

Tradycyjnie na zakończenie gali poznaliśmy nazwiska dziesięciu najlepszych sportowców Mrągowa 2018 roku. Nominowani w tej kategorii byli:

 1. BACHMURA ADRIAN
 2. DRĘŻEK KONRAD
 3. GŁOGOWSKA MAŁGORZATA
 4. JAKUBASZKO OLIWIA
 5. JANKOWSKA KINGA
 6. KULIK NADIA MILUN DOMINIKA
 7. LINOWSKA AMELIA / CHMIEL JULIA – ZAŁOGA
 8. LIS MICHAŁ
 9. LITWINEK DAWID
 10. PARZYCH MACIEJ
 11. SAMUL BARTOSZ
 12. SKONIECZKA MATEUSZ
 13. SKOL KSAWIER
 14. URBANOWICZ ADRIAN
 15. ŻELAZEK JULIA

Sportowcem roku, drugi rok z rzędu, został duet Amelia Linowska i Julia Chmiel - załoga żeglarskiej klasy 420 z Klubu Sportowego „Baza Mrągowo”.

Po raz pierwszy w historii Mrągowskiej Gali Sportu doceniono także najlepszego zawodnika z Gminy Mrągowo. Nagrodę z rąk wójta Piotra Piercewicza odebrała Julia Chmiel.

Gala Sportu w Mrągowie to nie tylko uhonorowanie najlepszych z najlepszych, to także okazja, by pokazać, że nasi sportowcy naprawdę mają ogromne powody do dumy. Wszystkim wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy!

Tegoroczną Galę Sportu poprowadzili Magdalena Moroz i Bartłomiej Koziatek, a w przerwach na scenie wystąpiły grupy taneczna z MDK oraz Hanna Szałachowska.

IX Mrągowska Gala Sportu


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij