Budextan Oficerska

Centrum Kultury i Turystyki zaprasza „Na Kaziuka …” czyli XVI spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski. Impreza odbedzie się 2 marca.

W godzinach 14:00 – 17:00 przed Centrum Kultury odbędzie się Kiermasz Kaziukowy, podczas którego będzie można nabyć oryginalne wyroby z Wilna: chleb wileński, wyroby rękodzieła ludowego, kaziukowe serca a zwłaszcza od wielu, wielu lat do dnia dzisiejszego królową każdego takiego jarmarku wileńską palmę - małe dzieło sztuki wyczarowane sprawnymi rękami mistrzyń, wyplatane z suszonego kolorowego zielska.
wszystkich handlowców, rękodzielników, gospodarstwa agroturystyczne z ofertą upominków, kosmetyków, zabawek, biżuterii, wyrobów artystycznych, dekoracji zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej możliwości zaprezentowania się i sprzedaży swoich towarów.

O godz. 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury odbędzie się koncert galowy na którym wystąpią nasi goście – zespoły z rejonu wileńskiego.

Bilety w cenie: 12 zł i 10 /dzieci i młodzież oraz MKRTP i MKS do nabycia w recepcji Centrum Kulturyi Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 743 34 66 oraz online w systemie ekobilet.

Wystąpią:

Młodzieżowy Zespół Akordeonowy Szkoły Muzycznej w Nowej Wilejce, Kier. i dyrygent Żana Gumienaja
Ich częste występy na Festiwalach, wystawach, na spotkaniach poetyckich przyczyniły się, że Zespół jest lubiany, znany i często zapraszany na imprezy różnego profilu. Na 26. Festiwalu im. St. Moniuszki w Wilnie w 2018 roku Zespół został Laureatem.

Kapela "Randez-vous" z Domu Kultury w Landwarowie, Kier. Bożena Bielak
Kapela odznaczyła swoje 15-lecie. Koncertuje na Litwie, Łotwie, w Polsce, w Niemczech, na Węgrzech. Aktywnie uczestniczy na Festiwalach Kultury Polskiej w Wilnie "Pieśń znad Wilii" oraz na "Festiwalu Kapel i śpiewaków ludowych". Kapela cieszy się powodzeniem wśród widzów.

Młodzieżowy Zespół Tańca "Troczanie" z Trok, Kier. Bożena Bielak
Grupa taneczna jest młoda, gdyż działa od dwóch lat, lecz zdobyła sympatię szerokiego audytorium. Zapraszana jest na różne imprezy i wieczory młodzieżowe.
 

Słowa kluczowe:
Mrągowo Kaziuki występy kresy kultura 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij