W dniach od 11 do 17 lutego na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 1 pożar i 8 miejscowych zagrożeń. W interwencjach brało udział 12 zastępów straży pożarnej i 47 strażaków.

11 luty

  • Bagienice Małe – wypompowywanie wody z posesji
  • Bagienice Małe – wypompowywanie wody z posesji
  • Mrągowo – sprawdzenie stężenia tlenku węgla – Strażacy zostali zaalarmowani o uruchomionym czujniku czadu  w łazience. Po dojeździe i zbadaniu mieszkania czujnikiem wielogazowym stwierdzili brak zagrożenia. Nie mniej jednak sytuacja mogła skończyć się tragicznie i tylko zdrowy rozsądek mieszkańców i zamontowanie czujnika czadu pozwoliło zidentyfikować i wyeliminować zagrożenie. 

12 luty 

  • Bagienice Małe – wypompowywanie wody z posesji

14 luty 

  • Mrągowo – chodzący człowiek po lodzie 
  • Mrągowo – zadymienie w piwnicy – Mrągowscy strażacy w godzinach wieczornych zostali zadysponowani do dużego zadymienia kotłowni w jednym z domów jednorodzinnych. Na miejscu zdarzenia okazało się że dym wydobywa się z niedrożnego kanału kominowego. Wszystkie osoby postronne opuściły lokal przed przybyciem służb ratunkowych, strażacy wygasili piec i przewentylowali pomieszczenia budynku. 

15 luty 

  • Rybno – kot na drzewie

16 luty 

  • Mrągowo – pożar śmietnika
  • Mrągowo – wykonanie dostępu do mieszkania

Jednocześnie w związku wzmożonym użytkowaniem instalacji ogrzewania Państwowa Straż Pożarna apeluje o rozsądek i dbanie o stan techniczny przewodów wentylacyjnych i kominowych. Statystyki pokazują że do tej pory w sezonie grzewczym 2018/2019 na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano już 14 pożary sadzy w przewodzie kominowym. Palące się sadze są bardzo poważnym zagrożeniem które mogą doprowadzić do zapalenia się stropu i w konsekwencji  całego budynku. Aby nie dopuścić do pożaru sadzy należy używać dobrej jakości węgla i suchego drewna oraz dokonywać okresowych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych. 

Oprac. asp. Marcin Kordek


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij