Książka Kuby Kucharskiego z jego autografem, obraz autorstwa Magdaleny Lewkowicz i kilkanaście voucherów na zbiegi fryzjerskie, kosmetyczne czy sesje fotograficzne trafią jutro pod młotek. W Kościele Zielonoświątkowym w Mrągowie o godz. 18:00 rozpocznie się walentynkowy koncert charytatywny „Co ma miłość do kochania”. Dochód z imprezy zostanie przekazany na zakup asystora kaszlu dla rocznego Dominika z Nawiad.

Zaproszenia do zaśpiewania w szczytnym celu przyjęli Przemek Maruchacz, Mariusz i Grażyna Garnowscy, Ewa Szłachowska, Hanna Szałachowska, Wojciech Koliński, Małgorzata Wawrzeniuk i Jolanta Kwiatkowska.

Głównymi bohaterami piątkowego koncertu będą jednak rodzice i brat rocznego Dominika z Nawiad, który od urodzenia cierpi na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Mały wojownik dzielnie walczy, by dożyć do momentu refundacji bardzo drogiego leku, który zatrzyma ciągle postępującą chorobę.

Chłopiec od ponad trzech tygodni przebywa w olsztyńskim szpitalu, do którego trafił po tym jak zakrztusił się śliną. Jego sytuacja była bardzo poważna - zapadło się mu płuco, był nieprzytomny i na kilka dni zapadł w śpiączkę, z której udało się go wybudzić. Radość rodziców nie trwała jednak długo, bo w ubiegłym tygodniu Dominik przestał sam oddychać i przeszedł zabieg tracheotomii. Chłopiec musi być podłączony do specjalistycznej maszyny, która podtrzymuje go przy życiu, by mógł wrócić do domu i dalej walczyć o życie potrzebny jest wart 20 000 zł asystor kaszlu.

Pomóc w uzbieraniu tej kwoty będziecie mogli już jutro podczas walentynkowego koncertu „Co ma miłość do kochania”. Koncert charytatywny i licytacja dla chorego Dominika odbędą się w Kościele Zielonoświątkowym w Mrągowie. Początek o 18:00.

Cel jest szczytny, dlatego warto przyjść na koncert i wziąć udział w licytacjach. Wśród przedmiotów, które pójdą pod młotek znalazły się książka Kuby Kucharskiego z autografem, obraz autorstwa Magdaleny Lewkowicz, ręcznie robiona biżuteria, dziecięce „uszytki”, przejazd zabytkowym motocyklem i kilkanaście voucherów od lokalnych firm.

Cały dochód z datków zbieranych do puszki oraz z organizowanej licytacji przekazany zostanie na zakup asystora kaszlu dla rocznego Dominika. Na tę chwilę poprzez portal zrzutka.pl udało się zebrać ponad 13 tys. zł. Do szczęścia potrzebne jest jeszcze niespełna 7 tys. zł.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij