Wczoraj w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki z Pawłem Papke spotkali się przedstawiciele mrągowskich klubów i stowarzyszeń sportowych. Była to trzecia edycja szkolenia, które ma za zadanie przybliżyć formalności związane z pozyskiwaniem funduszy w ramach "Programu Klub". 

- Staram się aktywizować kluby, stowarzyszenia sportowe działające na niwie sportu młodzieżowego. Zachęcamy do pozyskiwania tych środków, choć sama aplikacja do prostych nie należy. Takie szkolenie ma za zadanie unikniecie najprostrzych błędów formalnych, które jeśli się zdarzą, to niestety taki wniosek przepada - mówi Paweł Papke.

Program Klub oferuje dofinansowania dla stowarzyszeń i klubów sportowych w wysokości 10 tyś. zł dla klubów jednosekcyjnych oraz 15 tyś. złotych dla klubów wielosekcyjnych. Jest do bardzo dobra okazja do pozyskania funduszy. Inicjatorem szkoleń z zakresu przygotowania wniosku formalnego jest Paweł Papke - były reprezentant Polski w siatkówce, aktywny członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Szkolenie miało przyblizyć kluby i stowarzyszenia do tego aby skutecznie pozyskać dodatkowe środki na swoja bierząca działalność. 60% pozyskanych środków musi zostać obligatoryjnie przeznaczona na wynagrodzenia dla trenerów dla instruktorów. Reszta tych środków może być przeznaczona na dofinansowanie sprzętu lub też dofinansowanie obozu sportowego. 

- Zajmujemy się trenowaniem i promowaniem koszykówki na terenach miasta gminy oraz powiatu. Do projektu Klub będziemy przystępowali po raz trzeci. Dotychczasowo za każdym razem udawało się nam pozyskiwać te środki. W poprzednich latach wnioskowalismy o dotacje w celu zakupu sprzętu sportowego w tym roku będziemy chcieli jednak dofinansowac obóz sportowy dla naszych najmłodszych zawodników. My mamy już doświadczenie w sporządzaniu tych wniosków, ale mam nadzieję że dowiem się czegoś nowego, jak to lepiej sporządzić - Paweł Mierczak, prezes Klubu Sportowego "AS" Mrągowo.

Szkolenie ma ustrzec mrągowskie kluby przed najczęściej popełnianymi formalnymi błędami i administrycyjnymi "haczykami", które mogą zostać przeoczone przez przedstawicieli stowarzyszeń. 

Szkolenia "Program Klub" organizowane są w województwie warmińsko-mazurskim trzeci rok z rzędu. Spotkanie w Mrągowie było ósmym w tym roku, a kolejne na przyjęcie zespołu szkoleniowego czekają jeszcze cztery miasta powiatowe.

Spotkanie w ramach Programu Klub - fot. Wojciech Jurek


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij