Miłośnicy łowienia ryb, po raz 15-sty, spotkają się na plaży gminnej w Ruskiej Wsi. W najbliższą sobotę na jeziorze Salęt odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Mrągowo. Przed zawodnikami trzygodzinna walka na jedną wędkę, a zwycięzcą zostanie ten, którego połów ważyć będzie najwięcej.

Tu liczyć będą się umiejętności, doświadczenie, taktyka, sprzęt i szczęście. Do rywalizacji na tafli lodowej jeziora Salęt, po raz piętnasty, staną wędkarze z gminy Mrągowo i okolicy. Zasady zimowych wędkarskich zmagań są proste. Zawodnicy będą mieć na połów 3 godziny, a ten kto w tym czasie złowi najwięcej – wygrywa Puchar Wójta Gminy Mrągowo.

Start zawodów zaplanowano na godzinę 8:00 na plaży w Ruskiej Wsi. Zawodnicy po wylosowaniu stanowisk rozpoczną połowy. Udział może wziąć udział każdy, także zachęcamy Was do spróbowania swoich sił w wędkarstwie podlodowym, które prócz sportowej rywalizacji ma swoje uroki – ryby pływające pod naszymi nogami i zewsząd otaczająca nas zimowa aura.

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Mrągowo cieszą się niesłabnącą popularnością - rokrocznie przybywa na nie kilkudziesięciu wędkarzy, ale także wysokim poziomem, bo rywalizacja na jeziorze Salęt jest naprawdę zacięta, a różnica wagi złowionych ryb między poszczególnymi miejscami na podium bywa często nieznaczna.

Prócz sportowej rywalizacji zmagania te kojarzone są z integracją zawodników i rodzinną atmosferą. Po zawodach jest czas na rozmowy przy ognisku, zregenerowanie się z pomocą grochówki i ogrzanie przy ciepłej herbacie.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku, uzyskując 2380 punktów, zwyciężył Marek Zieliński. Komu w tym roku najlepiej „brać będzie rybka”, dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Monserrate 2019-02-25 11:24
Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your
efforts and I am waiting for your further write ups thank you
once again.

My weblog - Solostar
Juicers: http://Hyylert.com/comment/html/?69913.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość 2019-02-08 08:20
Zgłoszenia do zawodów do dnia 03.02.2019, opublikowanie artykułu dnia 07.02.2019
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij