Budextan Oficerska

Lokalni artyści zagrają na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni Dominika. W piątek 15 lutego w Kościele Zielonoświątkowym w Mrągowie odbędzie się Walentynkowy Koncert Charytatywny "Co ma miłość do kochania", podczas którego zbierane będą pieniądze na asystor kaszlu dla rocznego chłopca.

Będzie można posłuchać muzyki, a przy okazji wesprzeć leczenie chorego Dominika z Nawiad. W mrągowskim Kościele Zielonoświątkowym w piątek (15.02) odbędzie się koncert walentynkowy „Co ma miłość do kochania”. Impreza prócz doznań muzycznych będzie miała wymiar charytatywny – wsparcie zbiórki na asystor kaszlu dla cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni chłopca.

15-miesięczny chłopiec od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni. Ratunkiem jest bardzo drogi lek, którego jedna dawka to koszt 400 000 zł i jak usłyszeliśmy od rodziców Dominika, w tym roku ma być refundowany. Jednak, by dożył tej chwili potrzebna jest pomoc finansowa.

Zbiórka na rzecz Dominika trwa

Od dwóch tygodni chłopiec przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, do którego trafił po tym jak zakrztusił się śliną. Sytuacja ta była bardzo niebezpieczna dla jego zdrowia - chłopcu zatkało się płuco, był nieprzytomny, został intubowany i zapadł w śpiączkę farmakologiczną. Na szczęście po kilku dniach, udało się go wybudzić. Jednak radość rodziców nie trwała długo. Jak przekazała nam mama chłopca, jego stan znów się pogorszył. Dominik nie oddycha sam, jutro będzie miał robioną tracheotomię, a po zabiegu asystor kaszlu będzie mu jeszcze bardziej potrzebny.

Dominik podłączony jest pod specjalistyczną maszynę, która podtrzymuje go przy życiu.

By taka sytuacja już się nie wydarzyła i chłopiec mógł wrócić do domu, rodzice postanowili zorganizować zbiórkę datków na asystor kaszlu. Akcja zbierania pieniędzy trwa na portalu zrzutka.pl i jak do tej pory udało się zebrać ponad 8 tys. zł. Do pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze niespełna 12 tys. zł. Dominika możecie wesprze także na inne sposoby.

Zagrają dla chorego chłopca

Pomóc w uzbieraniu tej kwoty postanowili organizatorzy Walentynkowego Koncertu "Co ma miłość do kochania". Wydarzenie będzie miało cel charytatywny – dla chorego Dominika zagrają lokalni artyści: Przemek Maruchacz, Mariusz i Grażyna Garnowscy, Ewa Szłachowska, Hanna Szałachowska, Wojciech Koliński, Małgorzata Wawrzeniuk i Jolanta Kwiatkowska. Wstęp na koncert jest wolny, a podczas wydarzenia zbierane będą datki do puszki. Szczegółowych informacji możecie szukać tu.

Walentynkowy Koncert Charytatywny „Co ma miłość do kochania” odbędzie się 15 lutego w Kościele Zielonoświątkowym w Mrągowie (ul. Spacerowa 2A). Początek o 18:00. Z całego serca polecamy!


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij