Po raz czwarty w Mrągowie pobiegną „Tropem Wilczym”, by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Wydarzenie odbędzie się 3 marca, a przed biegaczami dwa dystanse – symboliczny liczący 1963 metry oraz bieg na 8 km. Zapisy już trwają, organizatorzy przygotowali 400 pakietów startowych.

W Mrągowie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych będzie można uczcić na sportowo. W niedzielę 3 marca, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, zawodnicy pokonają tradycyjny dystans 1963 metry – symbolizujący rok, w którym zmarł ostatni żołnierz Józef Franczak pseudonim „Lalek”. Podczas czwartej edycji biegu „Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych” nie zabraknie także sportowej rywalizacji, bo chętni biegacze będą mogli, dodatkowo, wystartować na dystansie 8 km.

W ubiegłorocznej inicjatywie na starcie mrągowskiego biegu stanęło ponad 400 zawodników. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapisywać się możecie tu. Jeśli zaś wahacie się, czy w tym roku pobiec i uczcić żołnierzy antykomunistycznego podziemia, to zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z ubiegłego roku.

 


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij