Budextan Oficerska

Wczoraj w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie rodbyły się I Otwarte Mistrzostwa Mrągowa w Układaniu Kostki Rubika. Zawody poprzedziły dwudniowe warsztaty pod okiem Adama Polkowskiego, zwycięzcy programu "The Brain - Genialny Umysł". Zarówno warsztaty, jak i zawody skierowane były do uczniów, w ramach zajęć organizowanych przez mrągowski Dom Kultury w okresie ferii. 

Warsztaty przyciągnęły dużą ilość zainteresowanych, co przełożyło się na wyjątkową liczebność na zawodach. Do uczniów dołączyli rodzice, by kibicować swoim pociechom w intelektualnych zmaganiach. I mimo iż trzy kategorie wiekowe zawodów skierowane były do młodych adeptów speedcubingu, w kategorii open wystartować mogli wszyscy, niezależnie od wieku.

Prowadzący zawody, Adam Polkowski wraz z dwoma dodatkowymi trenerami - Grzegorzem Pacewiczem i Patrycją Michalską - uznanymi specjalistami w dziedzinie kostki rubika, dołożyli wszelkich starań, by zawody odbyły się na profesjonalnym poziomie, nie tracąc przy tym na atrakcyjności. Kolorowe stanowiska wyposażone w specjalne zegary, precyzyjnie mierzyły czasy zawodnikom. Rozłożone na stolikach i parapetach kostki rubika, zachęcały do ciągłego treningu, a mimo przygotowanych dla publiczności krzesełek, najbardziej oblegane były poduszki i pufy, na których dzieci mogły wygodnie się usadowić. Czasy poszczególnych "ułożeń" zawodników, opatrzone były komentarzem prowadzącego, wzbogaconym o ciekawostki i pytania do publiczności.

Najbardziej wyczekiwanym punktem programu było roztrzygnięcie konkursu w kategorii Open, które okazało się najbardziej różnorodne. Spośród trzech prób ułożenia kostki rubika, najlepsza okazała się 15-letnia Dominika Dziczek, deklasując rywali czasem 21 sekund. Drugie miejsce zajął znacznie starszy Piotr Wichowski. 37-letni zawodnik potrzebował 48 sekund na ułozenie swojej kostki. Trzecie miejsce w tej kategorii, zdobył Przemek Gontarz z czasem 53 sekund. Co ciekawe, Przemek swoim czasem, wywalczył aż dwie nagrody, bo zwyciężył również w kategorii do lat 12. 

Na koniec trenerzy zmierzyli się ze sobą na równoległych stanowiskach. Ich popis umiejętności wzbudził falę oklasków i okrzyków zebranych. Całość wydarzenia zwieńczyło uroczyste rozdanie dyplomów, dla wszystkich uczestników, medali dla zwycięzców kategori wiekowych oraz pucharów i nagród - profesjonalnych kostek speedcubowych - dla zwycięzców kategorii Open. Mamy nadzieję, że na drugich Otwartych Mistrzostwach Mrągowa w Układaniu Kostki Rubika, obecni uczestnicy poprawią swoje czasy, a osoby dla których kostka rubika jest wciąż tajemnicą, wyniosą z warsztatów cenną lekcję.

 

Kategoria do: 10 lat

1. Nikola Ziemska  01:23

2. Jonasz Połomski 02:15

3. Aleksander Bednarz   03:33

 

Kategoria do: 12 lat

1. Przemek Gontarz 00:53

2. Magdalena Nysztal 01:00

3. Daniel Godzwon 01:13

 

Kategoria do: 14 lat

1. Dawid Wawrzynowicz 00:53

2. Eryk Radziwiński 00:55

3. Karolina Drężek 02:10

 

Kategoria Open

1. Dominika Dziczek 00:21

2. Piotr Wichowski  00:48

3. Przemek Gontarz      00:53

 

Relacja z I Otwartych Mistrzostw Mrągowa w Układaniu Kostki Rubika - Fot. Wojciech Jurek


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij