Uczniowie, którzy lada moment staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia lub wkroczą na rynek pracy oraz zainteresowani bezrobotni będą mogli tradycyjnie zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy. Okazją do tego będą Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego, które zaplanowano na 7 marca.  W hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie spotkają się, więc lokalni przedsiębiorcy i ich potencjalni pracownicy.

Kilkadziesiąt stoisk, na których prezentować się będą mrągowskie szkoły, uczelnie wyższe, lokalni przedsiębiorcy, służby mundurowe oraz instytucje rynku pracy. 7 marca w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie odbędą się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego. Początek o godzinie 10:00.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy stoją przed niełatwym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej oraz ich starszych kolegów i koleżanek, którzy będą musieli odnaleźć się na niełatwym rynku pracy. Targi mają pokazać im możliwe drogi i pomóc w podjęciu decyzji.

– W programie targów przewiduje się konsultacje z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi i innymi specjalistami rynku pracy. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania „stoisk” naszych szkół i pracodawców – zaprasza Jolanta Malajkat z Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie.

Targi pod patronatem Starosty Mrągowskiego organizowane są od kilku lat przez Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Mrągowie. W ubiegłym roku przez mrągowskie targi przewinęło się prawie pół tysiąca zwiedzających, którzy mogli zapoznać się z propozycjami 40 wystawców. Jak będzie w tym roku, przekonamy się 7 marca.

red.

Słowa kluczowe:
targi edukacja uczniowie praca szkoła wystawa 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij