Ważą się losy straży miejskiej w Mrągowie. Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, na najbliższej sesji nowo wybrana rada miejska może podjąć uchwałę, która ma zapoczątkować jej likwidację. Co o służbie mrągowskich strażników miejskich sądzą mieszkańcy? Posłuchajcie naszej sondy ulicznej.

Likwidacji straży miejskiej chce sam burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski, który od tej ważnej decyzji rozpoczyna swoje pięcioletnie rządy. Jak podkreśla, to realizacja jednego z punktów programu wyborczego, a także reakcja na potrzeby mieszkańców.

– Potwierdzam, że rzeczywiście idziemy w tym kierunku, by straż miejska w Mrągowie przestała funkcjonować. Nie dlatego, że ludzie, którzy tam pracują są źli, bo to są porządni ludzie, których szanuję. To funkcjonowanie straży miejskiej jako tworu, który kiedyś powstał, zdezaktualizowało się.

O to, czy rezygnacja ze straży miejskiej, po 26-latach jej działalności, to rzeczywiście odpowiedź na potrzeby mieszkańców, zapytaliśmy na ulicach Mrągowa. Posłuchajcie, co na temat pracy strażników miejskich sądzą mrągowianie!

Niechęć do straży miejskiej często wynika z nieznajomości zakresu jej obowiązków, przekonuje komendant Jerzy Grądzki. Jak mówi, wbrew pozorom, strażnik miejski ma zadanie odciążać policję od spraw porządkowych.

– W Mrągowie od początku staramy się w swoich wysiłkach kłaść nacisk na czystość, estetykę i porządek, tak istotne wizerunkowo w przypadku miasta turystycznego jakim jest Mrągowo. Niestety, ludzie przy ocenie straży miejskiej bardzo często posługują się stereotypami. Wciąż jest powszechna, utrwalana też w mediach opinia, że strażnicy skupiają się na parkowaniu pojazdów, czy też walczą ze starszymi kobietami handlującymi przysłowiową pietruszką. To absolutnie nie przystaje do rzeczywistości – tłumaczy Jerzy Grądzki, komendant straży miejskiej w Mrągowie.

Zapytany o to, co wpłynęło na tę decyzję, burmistrz Mrągowa wspomina także o aspekcie ekonomicznym. – Tu rolę odgrywają także finanse. Na kwestie związanie z utrzymaniem straży miejskiej, miasto wydaje niemal 600 tys. zł rocznie. To potężna kwota – dodaje.

W obronie strażników miejskich staje komendant Jerzy Grądzki, który podkreśla, że mrągowska straż miejska od momentu jej powstania starała się wypełniać przede wszystkim rolę służebną wobec lokalnej społeczności, a posiadane uprawnienia wykorzystywać do wspierania autentycznych potrzebach mieszkańców.

– Nigdy wyznacznikiem naszych osiągnięć nie była wysokość wpływów z mandatów karnych. Zestawienie po jednej stronie kosztów utrzymania straży, po drugiej zaś wpływów z mandatów karnych jest z gruntu fałszywą tezą, sugerującą, że powinniśmy na siebie zarabiać – mówi nam Jerzy Grądzki.

Do obowiązków strażników miejskich należy dbanie o porządek i bezpieczeństwo publiczne w mieście, monitorowanie stanu mienia komunalnego, realizacja  programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, w tym wyłapywanie bezdomnych zwierząt i umieszczanie ich w schronisku, transport osób bezdomnych i nietrzeźwych czy nadzór nad skazanymi przez sądy do odbywania kar w postaci prac na cele społeczne. Kto zatem przejmie te zadania? Według zapewnień władz Mrągowa, po likwidacji straży miejskiej, wszystko ma pozostać w jak najlepszy porządku.

– Te obowiązki, które były wykonywane, będą wykonywane dalej, one nie znikną. Część spraw zostanie przekazana referatom, które funkcjonują w naszym mieście. Mamy też pomysł, by pewna kwota, kilkukrotnie mniejsza niż obecne wydatki na straż, była przekazywana dla policji i jeśli udałoby się nam porozumieć, dofinansowalibyśmy dwóch funkcjonariuszy policji, którzy byliby na bazie porozumienia, bliżej związani z tymi sprawami miejskimi – wyjaśnia burmistrz Mrągowa.

Obecnie w mrągowskiej straży miejskiej pracuje 5 funkcjonariuszy i jeden pracownik cywilny. O ich dalszych losach zdecydują rani. Jednym z punktów obrad najbliższej sesji, a ta już w czwartek, jest podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia do wojewódzkiego komendanta policji o wydanie opinii na temat likwidacji mrągowskiej straży miejskiej.

Piszcie w komentarzach, czy Waszym zdaniem Mrągowo powinno pójść śladem wielu polskich gmin i miast, które zrezygnowały ze straży miejskich? A może jesteście zadowoleni z działań mrągowskich funkcjonariuszy?

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Swojak (IP: 5.173.*.199) 2019-02-15 07:30
Codziennie widzę jak dzielna straż czasami nawet z samym Komendantem robi objazd miasta. I co z tego skoro od dłuższego czasu jakoś nie widzą syfu przy kontenerach na odpady przy bloku 3 os. Metalowców. A stoją na terenie miejskim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jerzy (IP: 109.207.*.2) 2019-02-11 18:56
Zapytajcie się gmin, które zlikwidowały straż miejską czy wyręczyła ją Policja i czy Policja zajmuje się sprawami porządku i czystości w zakresie zadań samorządu. Np. w Świnoujściu rozwiązali straż i znowu zawiązywali. Najpierw usiłuje się zadowolić grupkę zawistnych frustratów i rozwiązuje się straż, po potem szybko okazuje się, że straż miejska jednak była potrzebna, ale do tego trzeba wiedzy i szerszego myślenia. Niby chce się zaoszczędzić pieniądze, a potem nie ma komu zgłosić, że w piecu spalane są śmieci, że szambo wlewa się do gruntu, że nieruchomości są zaśmiecone, miasto zastawiają wraki starych aut, a po pod sklepami i parkach pity jest alkohol, nie mówiąc już o złym parkowaniu. Na porządku i bezpieczeństwie się nie oszczędza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Stasiu (IP: 188.147.*.144) 2019-02-03 09:22
Procedura likwidacji Straży Miejskiej mimo medialnego szumu nawet się nie zaczęła. Bułajewski wycofał projekt uchwały, która mogłaby tę procedurę rozpocząć. Taki wiejski PR. Jak to szło? Ciemny lud wszystko kupi? Czy jakoś podobnie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka (IP: 178.19.*.3) 2019-02-01 10:25
Szanowni Państwo.
Proponuje skupić się na szlifowaniu swojej kultury osobistej zamiast na obrażaniu ludzi. Instytucja Straży Miejskiej funkcjonuje w większości miast i to z jakiegoś powodu. Bardzo łatwo jest anonimowo na forum zarzucać komuś niekompetencje lub brak zaangażowania, nie mając wiedzy czym tak właściwie strażnicy się zajmują. Nie bądźmy tacy oszczędni bo i tak te pieniądze zostaną wydane i nie mamy na to żadnego wpływu, jak nie na straż to na inną instytucje. Na koniec apeluję ponownie o trochę szacunku i przypominam że wbrew pozorom w internecie nie jesteśmy anonimowi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 89.231.*.50) 2019-02-01 21:24
I OWSZEM MIŁA PANI PIENIĄDZE ZAOSZCZĘDONE WYDAŁ BYM NA ?...,ale finansować formację na wzór innych miast jak to pani określiła jest totalnym nieporozumienie m. PSL-Bułajewski! !! Macie moi drodzy swojego burmistrza!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Śmiechu warte (IP: 188.146.*.172) 2019-01-31 22:55
Bułajewski wycofał swój projekt uchwały spod obrad. Stary układ ma się świetnie a Stasiu tylko mydli oczy tym którzy chcą likwidacji Straży Miejskiej. To Bułajewski złożył wniosek o wycofanie projektu uchwały który mógł rozpocząć procedurę likwidacji Straży Miejskiej. Może ktoś wie i napisze ile miesięcznie zarabia komendant Straży Miejskiej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# AXN (IP: 89.228.*.36) 2019-01-31 17:42
Ktoś coś wie o głosowaniu, bo chyba zmieniono program sesji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomek (IP: 213.184.*.1) 2019-01-31 11:47
a tak swoją drogą to czy Bułajewski dalej pracuje na UWM? Bo często go nie ma w urzędzie. Można tak pracować i tu i tu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania (IP: 83.9.*.129) 2019-01-31 08:33
Burmistrz powinien wsiąść się za nierobów i bardzo niekompetentnyc h urzedasow,niekt óre panie i panowie urzedasow,piast ują swoje funkcje,na papierach,zlapa nych hurtem z jednej mazurskiej wszechnicy,z trudem można cokolwiek fachowo dowiedzieć się w danej sprawie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maniek (IP: 37.248.*.170) 2019-01-31 12:05
Mania, a Ty casting w urzędzie czy we wszechnicy przegrała ?......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# RAFAŁ (IP: 46.169.*.5) 2019-01-30 08:21
Będąc miesiąc w Mrągowie jesienią ani razu straży miejskiej nie widziałem teraz się dziwię ze w ogóle taka formacja tam jest więc skoro ich nie widać na ulicy to po co tam oni są?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr (IP: 89.231.*.45) 2019-01-29 22:28
Moim zdaniem powinnni zlikwidowac straz miejska bo ich i tak nigdzie ich nie widac a jak dzwoni sie do nich w jakies sprawie to i tak odsylaja na policje to po co nam oni zeby tylko na nich pieniadze wydawac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adolf (IP: 31.0.*.151) 2019-01-29 22:10
Wypierdoli" zlikwidować nierobów pozwalniać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rogalik:P (IP: 37.47.*.93) 2019-01-30 00:01
A więc na co czekasz?zacznij od siebie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 37.47.*.96) 2019-01-29 18:02
"realizacja programu opieki nad zwierzętami" gówno prawda nie raz dzwoniłem po pomoc i słyszałem że to nie do niech należy i że nie wiedzą jak mi pomóc. Nigdy nie zapomnę jak w zimę na działkach znalazłem sarne pogryzioną przez psa, była ranna i nie mogła chodzić, zadzwoniłem wtedy na straż miejską to mnie olali powiedzieli że nic nie mogą zrobić. Poza tym co oni pomogą jak pracują 7-15... Zlikwidować i zrobić więcej etatów w policji do zwierzat weterynarza i Elo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M (IP: 89.231.*.142) 2019-02-06 19:50
A możesz Andrzeju powiedzieć, na których działkach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mm (IP: 89.64.*.130) 2019-01-29 17:30
A ja ponownie zasugeruję redakcji aby komentować artykuły mogły tylko osoby zalogowane. Jeśli pojawia się artykuł którego tematyka jest chociaż trochę zbliżona do lokalnej polityki to zaczyna się zawsze to samo. Krytyka obecnej władzy i sugerowanie jak to dobrze byłoby gdyby wygrał inny kandydat... A najciekawsze, że to wszystko jest pisane z jednego adresu IP...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 89.231.*.50) 2019-01-31 08:00
SŁUSZNA UWAGA Pani: IRENA, ANNA I HALINA KORZYSTAJĄ Z JEDNEGO KOMPUTERA. KOMENTARZ I OPINIA NIEOBIEKTYWNA. JESTEM ZA LIKWIDACJĄ STRAŻY MIEJSKIEJ!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ojejku (IP: 31.0.*.177) 2019-01-29 19:10
Aż tak boisz się krytyki, a może ktoś na stołku myśli że jest jakimś bożkiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mm (IP: 89.64.*.130) 2019-01-29 21:49
Jeśli ktoś chce krytykować to proszę bardzo ale niech nie wstydzi się swoich poglądów i zrobi to publicznie. Chyba lepiej poczytać merytoryczne komentarze użytkowników, którzy mają swoje zdanie i chcą je wyrazić oraz takie które wnoszą coś do debaty niż co artykuł czytać ten sam bełkot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz (IP: 31.0.*.182) 2019-01-29 16:47
A na wiosnę ponoć referendum ws. odwołania burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Halina (IP: 95.48.*.246) 2019-01-29 14:34
Uważam że Straż Miejska jest potrzebna w pomocy o dbanie o porządek i bezpieczeństwo w mieście, realizacja programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, w tym wyłapywanie bezdomnych zwierząt i umieszczanie ich w schronisku co jest bardzo ważne gdyż policja na pewno nie będzie chciała tego robić , będzie miała to w głębokim poważaniu , Animal Patrol Straży Miejskiej jak to w innych miastach jest, u nas nie ma , więc kto bedzie pomagał bezdomnym zwierzętom , przecież tez nie referat .Wszystko zniknie gdzieś w szufladzie razem z " ZAOSZCZĘDZONYMI PIENIĘDZMI " .Raczej wydłużyłabym godziny pracy do wieczornych , bo po południu też ich pomoc jest potrzebna , a nie likwidowała Transport osób bezdomnych i nietrzeźwych TEŻ NIE JEST PRZYJEMNY A KTOŚ TO ROBIĆ MUSI , powtarzam się , ale chyba nie referat ani policja.
Zostawcie Staż Miejska w spokoju ,bo te oszczędzone pieniądze rozejda się miedzy palcami , pożytku nie będzie a ludzie zostaną bez pracy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 5.174.*.141) 2019-01-29 17:53
Cytuję Halina:
Uważam że Straż Miejska jest potrzebna w pomocy o dbanie o porządek i bezpieczeństwo w mieście, realizacja programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, w tym wyłapywanie bezdomnych zwierząt i umieszczanie ich w schronisku co jest bardzo ważne gdyż policja na pewno nie będzie chciała tego robić , będzie miała to w głębokim poważaniu , Animal Patrol Straży Miejskiej jak to w innych miastach jest, u nas nie ma , więc kto bedzie pomagał bezdomnym zwierzętom , przecież tez nie referat .Wszystko zniknie gdzieś w szufladzie razem z " ZAOSZCZĘDZONYMI PIENIĘDZMI " .Raczej wydłużyłabym godziny pracy do wieczornych , bo po południu też ich pomoc jest potrzebna , a nie likwidowała Transport osób bezdomnych i nietrzeźwych TEŻ NIE JEST PRZYJEMNY A KTOŚ TO ROBIĆ MUSI , powtarzam się , ale chyba nie referat ani policja.
Zostawcie Staż Miejska w spokoju ,bo te oszczędzone pieniądze rozejda się miedzy palcami , pożytku nie będzie a ludzie zostaną bez pracy

Od dawna godziny ich pracy są od 8 do 20. Widzę ze tutaj często ludzie mówią jaka to straż zła i niedobra i jej nigdzie nie ma a jakby zaczęli dostawać mandaty to by było jaka ta straż zła bo wlepia mandaty, polaczki cebulaczki co by nie robić to i tak ludziom źle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Halina (IP: 95.48.*.246) 2019-01-30 13:35
Cieszę się że pracują do 20 stej , szkoda że większość mieszkańców o tym nie wie , pewnie częściej korzystaliby z pomocy , tylko ze telefonu nikt nie odbiera po 15 stej. Może mają komórke , ale nie podano numeru na ich stronie.

Jeżeli większości przeszkadza Staż Miejska to idźmy za innymi miastami i stwórzmy Eko Patrol który jest naprawdę potrzebny , gdyż głupota i okrucieństwo ludzi wobec zwierząt bardzo wzrasta a kto im pomoże . I jak oddać znalezione zwierzę do schroniska skoro trzeba najpierw zgłosić to do strazy Miejskiej, komu wtedy zgłaszać , przecież pani w szpileczkach lub pan w wyglansowanych bucikach z referatu nie będzie zajmował się chorym lub zagubionym zwierzęciem . Obdartego bezdomnego i może pijanego też za rączkę nie weźmie i nie zawiezie w odpowiednie miejsce. A czy wszyscy zwalniający Straż miejską za nieróbstwo ,naprawdę pracują tak, ze aż padają na przysłowiowy "pysk" ?
Czy ktoś pomyślał o tym że oni również mają rodziny na utrzymaniu ? Ze to są matki i ojcowie rodzin ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olo (IP: 89.229.*.97) 2019-01-29 11:57
Nareszcie koniec finansowania śpiochów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec Mrągowa (IP: 89.231.*.50) 2019-01-29 11:44
PANIE BUŁAJEWSKI LICZĘ, ŻE DOTRZYMA PAN OBIETNICY I KONSEKWENTNIE DOPROWADZI DO ROZWIĄZANIA STRAŻY MIEJSKIEJ W MRĄGOWIE!!! A ZAOSZCZĘDZONE W TEN SPOSÓB DUŻE PIENIĄDZE ZOSTANĄ LEPIEJ ZAINWESTOWANE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edward (IP: 94.254.*.39) 2019-01-29 10:12
Wystarczy Policja .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anna (IP: 95.48.*.246) 2019-01-30 13:40
Policja ? Już widzę jak policja zabiera bezdomnego do noclegowni ( Której u nas i tak nie ma) , albo pomaga złapać bezdomne zwierzę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obserwator (IP: 89.229.*.82) 2019-01-29 10:08
Czas najwyzszy !!!!!!!!! Mragowska Straz to jedna wielka pomylka!!!
To sztuczne utrzymywanie z naszych pieniedzy tworu!!!! Kolejne pseudourzedasy 8-16 !!!!!!!. Moje doswiadczenie ze straza... to widok rozjezdzajacego sie po miescie po osiedlu samochodu z panem G. albo H. !!!!!!!! Natomiast nigdy nie widzialem w akcji a wielokrotnie pod ich nosem wlasciciele bezkarnie wyprowadzali swoje pieski !!!!!!! Zapraszam na osiedlowe trawniki, do lasku na os. Mazurskim, na promenade , sciezki wokol J.Magistrackieg o!!!! To tylko 1 z wieluuuu przykladow nierobstwa tych sluzb.
Czas najwyzszy zakonczyc ich istnienie!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec (IP: 89.229.*.131) 2019-01-29 12:20
OBSERWATOR

TO JUŻ CI ZWIERZĘTA SIE NIE PODOBAJĄ. PIESKI.
A MOŻE BARANIE ZAAPELOWAŁBYŚ DO LUDZI, ŻEBY ZBIERALI PO SWOICH PUPILACH. UWAŻASZ, ŻE STRAŻ MA CHODZIC Z WIADREM NA SIKI I WOREM NA INNY ODPAD ZA PASAMI?
POŻĄDNY CZŁOWIEK NIE PŁACZE NA WIDOK SMIECIA. ZBIERA GO I WYRZUCA DO POJEMNIKA. KURPIE TYLKO UMIETA NARZEKAĆ. A OD SIEBIE NIC. TAKIE WY CZYSTE. MODLITA SIE POD FIGURO, A DIABŁA MATA ZA SKÓRO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx (IP: 89.229.*.82) 2019-01-30 10:44
Moge i powinienem zbierac po swoim psie ale nie po wszystkich z okolicy !!!!!!! Damy i paniska lby do gory pozadzieraja i udaja ze nie widza ze ich pies narobil !!!!!!!!!!!
Zwierzeta sie podobaja i to nie one maja byc ukarane tylko ich wlasciciele MĄDRALO !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka Mrągowa (IP: 213.81.*.19) 2019-01-29 09:45
Zacznijmy od tego, że z budżetu jasno wynika na co konkretnie przeznaczane są środki w wysokości 600 tys., nie są to tylko wynagrodzenia ale konkretne zadania, które miasto musi wykonac. Po drugie jeżeli Pan burmistrz szuka oszczędności to niech zacznie od siebie i zastępcy, dawanie sobie na maksa wynagrodzenia a później szukanie oszczędności gdzie indziej to farsa. Pozbawienie ludzi pracy a później zlecenie to innym pod fasada racjonalnego wydawania środków, to żart a nie oszczędność, wyjdzie albo równo albo drożej. Zobaczymy jak radni zareguja, czy faktycznie racjonalnie podejda do sprawy, czy pójdą za tłumem, który otrzymał kiedyś mandat za złe parkowanie i teraz powiela sztampowe hasła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Roman (IP: 188.146.*.77) 2019-02-02 08:02
Popieram w 100 proc. Pani wypowiedź.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anna (IP: 95.48.*.246) 2019-01-30 13:48
Popieram przedmówcę.
Jeżeli Straz miejska źle pracuje to potzebna jest rozmowa i konkretne wymagania Nie zwalnia się ludzi ot tak
, bo w ten sposób nic dobrego nie wyniknie , tylko mądrze rozmawia .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx (IP: 89.229.*.82) 2019-01-29 10:11
A malo to ludzi zostalo pozbawionych pracy !!!!!! No chyba nie to jest najw problemem !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Annaa593b (IP: 95.48.*.246) 2019-01-30 14:00
No właśnie ,nie mało ludzi zostało zwolnionych , i co ? dobra to jest droga ? Czyjaś rozpacz jest w porządku ?
I wogóle, lepiej niech idzie do Mops -u, dostanie zapomogi i inne tam .I co, wtedy będzie oszczędniej dla miasta? , czy lepiej niech kazdy zapracuje na swoją wypłate .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lokator (IP: 37.47.*.209) 2019-01-29 09:07
Brawo burmistrz Stanisław !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz (IP: 213.184.*.1) 2019-01-29 08:47
Po likwidacji straży miejskiej Bułajewski zajrzy do portfela mieszkańców i podwyższy cenę za śmieci. Tak oto słucha mieszkańców!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Irena (IP: 95.48.*.246) 2019-01-30 14:03
Właśnie !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jajo (IP: 94.254.*.58) 2019-01-29 07:46
Tak tak zlikwidujcie a z nowego auta Straży miejskiej zróbcie BułajMobile i raz w roku paradę w owym aucie po całym mieście z Burmistrzem po mieście poście i jak papieża witajcie .A straż niech zostanie tam też pracują ludzie w odróżnieniu do was nie Roby socjalne jak likwidować straż to i dodatki oraz mieszkania socjalne i inne bonifikaty od miasta dla tych społeczników.B o z tego co widzę to nasze nowe władze to układ marionetkowy aby dla siebie nasz wodzirej na boku dorabia bo mało to za rok lampy uliczne w mieście będą gasić by oszczędzać na wypłaty władzy bo taka była obietnica wyborcza dla nas do gara i WARA!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Niebezdomny (IP: 176.221.*.72) 2019-01-28 23:45
Kase lepiej dać na pogotowie bo to oni w 90% zbierają bezdomnych i pijanych z ulic tego miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# CZAS NA ZMIANY (IP: 89.229.*.221) 2019-01-28 23:11
Na ulicach śnieg przy prywatnych posesjach. Brak interwencji
TIRY na parkingu po byłym PKS. Mimo że jest znak zakazu brak działań. Ale kotek czy bezdomny to jest interwencja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dyzio (IP: 188.146.*.203) 2019-01-28 21:45
Straż Miejska, która pracuje od 8-16 ,od poniedziałku do piątku to nie straż tylko pracownik samorządowy to wielkie nieporozumienie . Nasza Straż Miejska nie jest widoczna tam gdzie powinna być. Dlaczego nie widać jej w soboty i niedziele podczas imprez miejskich, gdzie sa niezbędni do utrzymania porządku i spokoju. gdzie jest Straż gdy służby porządkowe niedokładnie sprzątają ulice, chodniki skwery, odśnieżanie ich. Widać jak sobie jeżdżą wożąc pracowników samorządowych. Czyli nie spełniają oczekiwań mieszkańców. Na interwencję o zabranie pijanych odpowiadają że mają tylko jeden patrol i nie mogą się wyrobić. jeżeli nie mogą zabezpieczyć bezpieczeństwa, porządku i spokoju mieszkańcom naszego miasta przez 24 godz. na dobę i przez cały tydzień to jest zbędna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Blablabla (IP: 83.9.*.10) 2019-01-28 19:49
Straz i pomoc....hahah dobre....ile razy przyjeżdżali obok auta ktpre bylo zaparkowane dla miejscu dla niepełnosprawny ch....ile razy hylo zgłaszane ze sasiad pali niewiadomo czym....a oni....jezdza lalusie i nic niw robia....
Do roboty wkpncu by sie wzieli...ale juz Za pozno bp kros sie na nich wzial...brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 89.229.*.75) 2019-01-28 19:40
Mam wrażenie, że niektórzy to nie o naszym Mrągowie mówią . Rano , w drodze do pracy widzę tułających się pijanych , zaczrpiają proszą o kasę , wracam po pracy i jest to samo. Stojąc za ladą sklepową niejednokrotnie stoją żebrają na chodniku o pieniądze , straż miejska pomimo tego że widzi , bo dość często jeżdżą (jeżdżą i na tym ich praca chyba się kończy ) nie reagują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.142) 2019-01-29 09:35
To stojąc za ladą czy na chodniku żebrają te pieniądze? Człowiek, który nie umie swojego języka nic mądrego nie wymyśli . ( Z pewnością to nie dysleksja!)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa (IP: 31.2.*.36) 2019-01-28 19:01
Moim zdaniem jest bezużyteczna, a pieniądze wydawane tak naprawdę na Jej utrzymanie mogą pójść w inne miejsce np.łatanie dziur, bo byłej Burmistrz ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anka (IP: 89.229.*.33) 2019-01-28 18:25
Nie, dla straży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ham (IP: 37.248.*.186) 2019-01-28 18:15
Tak ladnie opisane sa zadania SM. To pokazcie ile straznicy zrobili w ostatnich latach? Pochwalcie sie ile spraw rozwiazali, ilu nietrzezwych doprowadzili do kpp do wytrzezwienia, ilu do miejsca zamieszkania, ile raz interweniowali w stosunku do wlascicieli i zarzadcow chodnikow nieodsniezonych i tego typu zdarzen. Na chwile obecna mragoska SM widac bylo jedynie gdy wozila urzednikow, tj. wykonywala jakies nieznane nam zadania. A czas sluzby ma 8 godz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marysia (IP: 89.231.*.142) 2019-01-29 09:38
Woziła urzędników, bo wypełniali wspólnie zadania. Urzędnik to nie tylko praca za biurkiem, często do wydania decyzji niezbedna jest wizja w terenie. Oczywiście można iśc pieszo ale wówczas efektywność byłaby jeszcze mniejsza :P Ekonomicznym jest podwiezienie urzędnika po drodze..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 5.173.*.140) 2019-01-28 18:00
Straż miejska robi na prawdę wiele pożytecznych rzeczy, typu pomoc bezdomnym, wiele razy widziałem jak pytają o pomoc i czy czegoś ktoś nie potrzebuje. Nie wlepiają mandatów jak popadnie za każde przewinienie tylko z głowa. Właśnie takiej służby nam potrzeba w mieście. Jestem ciekaw jak będzie wyglądało miasto jak ich zabraknie, w mojej opinii niewątpliwie gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 89.229.*.75) 2019-01-28 20:47
Cytuję Mieszkaniec:
Straż miejska robi na prawdę wiele pożytecznych rzeczy, typu pomoc bezdomnym, wiele razy widziałem jak pytają o pomoc i czy czegoś ktoś nie potrzebuje. Nie wlepiają mandatów jak popadnie za każde przewinienie tylko z głowa. Właśnie takiej służby nam potrzeba w mieście. Jestem ciekaw jak będzie wyglądało miasto jak ich zabraknie, w mojej opinii niewątpliwie gorzej.

Mam wrażenie że mieszkamy w dwóch innych miastach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka (IP: 5.172.*.23) 2019-01-28 17:42
Ja też uważam że straż miejska jest potrzebna, szkoda że ludzie widzą tylko to że jeżdżą po mieście a nie to ile spraw codziennie jest przez nich załatwianych. Ludzie docenią jak dojdzie do tego że straż zostanie zlikwidowana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Stefan (IP: 83.9.*.27) 2019-01-28 17:33
Szkoda ludzi tam pracujących jednak kwestie ekonomiczne są ja najbardziej priorytetowe. Nie piszę, że muszą na siebie zarobić, np. mandatami czy karami za wywóz nieczystości tylko kwotą jaką obciążają budżet. W pewnym sensie straż miejska wypełniała funkcję "taksówki" urzędników. Pomijając fakt kierowania ruchem, transport zwierząt itd. Można zadania zlecić innym służbą....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 46.76.*.239) 2019-01-28 17:23
Straż miejska już nie raz mi pomogła. Tylko w zeszłym roku przyjechali dwa razy do bezdomnych zwierząt, pomogli w zgłoszeniu o odszkodowanie z miasta, zabrali bezdomnego mężczyznę do schroniska. Jak zgłaszałem to wszystko na policję to tylko się denerwowali tam, że takie sprawy załatwia straż miejska, i teraz niby oni się mają tym zająć i wydać decyzję o jej zamknięciu... Normalnie żal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Stasiu (IP: 89.229.*.132) 2019-01-28 16:56
Czyli teraz walka ze smogiem przejmą urzędnicy albo policja? No tak przecież na mazurach smog nie istnieje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 89.229.*.75) 2019-01-28 20:49
Cytuję Stasiu:
Czyli teraz walka ze smogiem przejmą urzędnicy albo policja? No tak przecież na mazurach smog nie istnieje...

Przecież nasza straż miejska i tak się tym nie interesuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec (IP: 89.229.*.131) 2019-01-28 16:52
PANIE GRĄDZKI. NIEWĄTPLIWIE JEST PAN NAJLEPSZYM W POLSCE KOMENDANTEM STRAŻY MIEJSKIEJ. TYLKO PAŃSKA STRAZ JAKO JEDYNA W KRAJU NIE DZIAŁAŁA PRZECIWKO OBYWATELOWI. RACZEJ BYŁA W SŁUŻBIE NARODU. POMIJAJĄC KILKA SPRAW Z RADAREM ITP. ALE TO NIE MOŻE ZAPLAMIĆ CAŁEJ PAŃSKIEJ KOMENDANTURY. ZATEM NIECH SPRAWĄ ZAJMĄ SIE EKONOMIŚCI Z RATUSZA, A POTEM RADNI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paff (IP: 37.248.*.33) 2019-01-28 16:24
Faktycznie, pan Komendant ma rację. Dbają o porządek, dosłownie, ale od tego to chyba są inne służby... Sorry, ale ja jestem na nie. Panie Burmistrzu, działaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij